باید نفتکش انگلیسی را آزاد کنیم، وگرنه آمریکا سواستفاده می‌کند! / آمارهای دولت با گفته شهروندان ۷۰ درصد فاصله دارد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
باید نفتکش انگلیسی را آزاد کنیم، وگرنه آمریکا سواستفاده می‌کند! / آمارهای دولت با گفته شهروندان ۷۰ درصد فاصله دارد!

باید نفتکش انگلیسی را آزاد کنیم، وگرنه آمریکا سواستفاده می‌کند! / آمارهای دولت با گفته شهروندان ۷۰ درصد فاصله دارد!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
طیف اصلاحات در هر شرایطی، وضعیت ایران را در موضع ضعف جا زده و دوگانه دروغین «جنگ-مذاکره» و «جنگ-دیپلماسی» را مطرح کرده و انفعال آمریکا و شرکای واشنگتن را نیز نقطه قوت جا می‌زند.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه «ویژه‌های مشرق» نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** باید نفتکش انگلیسی را آزاد کنیم، وگرنه آمریکا سواستفاده می‌کند!

روزنامه آرمان در گزارشی با عنوان «تنش نفتکش‌ها با دیپلماسی فروکش می‌کند» نوشت: «ایران باید با افزایش رایزنی‌ها و گفت‌وگوهای دوجانبه تلاش کند تا مسأله با تحویل همزمان دو نفتکش توسط ایران و انگلستان پایان یابد و آمریکا نتواند از وضعیت فعلی بهره‌ای برای خود ببرد».

روزنامه شرق نیز در شماره امروز در گزارشی به نقل از یک نشریه خارجی- بدون هیچ تعریضی- نوشت: «وضعیت امروز تنگه هرمز بحرانی‌تر از وضعیت این منطقه در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی است، چراکه رویارویی ایران و ایالات متحده در تنگه هرمز و خلیج‌فارس می‌تواند منجر به جنگ دیگری در منطقه شود …این نگرانی فزاینده وجود دارد که بالاگرفتن تنش در این تنگه می‌تواند آتش جنگی را روشن کند که شعله‌های آن نه‌تن‌ها خلیج‌فارس، بلکه مناطق دورتری را هم دربر می‌گیرد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «نیاز ایالات متحده به امنیت این منطقه، بیش از نیاز این کشور به نفت است. مهم‌ترین دلیل آن را هم می‌توان افزایش احتمال وقوع درگیری هسته‌ای دانست. ایران پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای و اعمال مجدد تحریم‌ها، برنامه غنی‌سازی اورانیوم خود را از سر گرفته و این اقدام می‌تواند چالش‌هایی برای امنیت منطقه ایجاد کند».

باید نفتکش انگلیسی را آزاد کنیم، وگرنه آمریکا سواستفاده می‌کند! / آمارهای دولت با گفته شهروندان ۷۰ درصد فاصله دارد! - 7

طیف اصلاحات در هر شرایطی، وضعیت ایران را در موضع ضعف جا زده و دوگانه دروغین «جنگ-مذاکره» و «جنگ-دیپلماسی» را مطرح کرده و انفعال آمریکا و شرکای واشنگتن را نیز نقطه قوت جا می‌زند.

اصلاح طلبان می‌گویند ایران باید در هر شرایطی فقط امتیاز بدهد و به هیچ عنوان به دنبال امتیازگیری نباشد که اگر امتیاز بگیرد موجب بهانه تراشی آمریکا و ایجاد تنش می‌شود!

در روزهای گذشته نیز برخی رسانه‌های اصلاح طلب، اقدام قاطع و اقتدارآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در توقیف نفتکش قانون شکن انگلیسی را نابجا، احساسی و هیجانی نامیده بودند!

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

** آمارهای دولت با گفته شهروندان ۷۰ درصد فاصله دارد!

روزنامه سازندگی در گزارشی با عنوان «مسکن درآمد را می‌خورد» نوشت: «اختلاف ۲۰ تا ۷۰ درصدی بین آمارهای دولت و گفته‌های شهروندان تهرانی درباره میزان افزایش اجاره مسکن وجود دارد. رئیس جمهور معتقد است برخی رسانه‌ها به انتشار اعداد نادرست درباره اجاره بها پرداخته‌اند و براساس آمار وزات راه و شهرسازی به طور متوسط اجاره مسکن در تهران حدود ۳۰ درصد بیشتر شده است. حسن روحانی این اعداد را امیدوارکننده توصیف کرده است. در سوی مقابل اما مشاوران املاک و اجاره نشین‌ها از رشد ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی نرخ اجاره بها در هفته‌های اخیر نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ خبر می‌دهند».

باید نفتکش انگلیسی را آزاد کنیم، وگرنه آمریکا سواستفاده می‌کند! / آمارهای دولت با گفته شهروندان ۷۰ درصد فاصله دارد! - 14

متاسفانه آمارهای اقتصادی ارائه شده از سوی دولتمردان با واقعیات زندگی مردم، فاصله بسیار زیادی دارد.

آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی در سال ۹۲ تاکید داشت که «معیار تورم، جیب مردم است».

قیمت مسکن در ۶ سال اخیر حدود ۱۳۰ درصد افزایش داشته است و قیمت اجاره بهای مسکن نیز از سال گذشته تاکنون حدود ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

دولت روحانی مسکن مهر را متوقف کرد و مسکن اجتماعی را نیز در حد حرف و شعار پیگیری کرد. اکنون بسیاری از هموطنانمان با مشکل خرید و اجاره مسکن مواجه هستند.

** اصلاحات روز به روز پایگاه اجتماعی خود را بیشتر از دست می‌دهد

روزنامه ابتکار در مطلبی نوشت: «جریان اصلاح‌طلبی این روزها بیش از هر زمان دیگری به «بحران گفتمانی» رسیده است. جریانی که توان دفاع از عملکرد و برنامه‌هایش را از دست داده و روزبه‌روز پایگاه اجتماعی خود را از دست می‌دهد …بررسی شرایط و موقعیت خطیر اصلاح‌طلبان نشان می‌دهد که یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آن‌ها، عدم استفاده و بهره‌مندی از موقعیت‌های به‌دست‌آمده است».

باید نفتکش انگلیسی را آزاد کنیم، وگرنه آمریکا سواستفاده می‌کند! / آمارهای دولت با گفته شهروندان ۷۰ درصد فاصله دارد! - 21

دولت روحانی، شورای شهر تهران و فراکسیون امید مجلس همگی دست پخت‌های اصلاح طلبان است اما هیچکدام کارنامه قابل دفاعی ندارد.

اصلاح طلبان تلاش کردند تا تقصیرها و قصورهای خود در دولت، شورای شهر و مجلس را به گردن دیگران بیندازند اما افکار عمومی به این رویکرد غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی اصلاح طلبان پاسخ منفی داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.
الفالف1 روز قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.
الفالف1 روز قبل
کنایه فرمانده سابق سپاه به روحانیگروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۹ ۳۹۸۰۸۲۰۱۲۶۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارسرلشکر جعفری طی توئیتی درباره اظهارات اخیر روحانی نوشت: جناب رئیس‌جمهور اگر در مسیر مبارزه با بی‌عدالتی‌ها کاری نمی‌کنند، لااقل کارهایی که دیگران انجام می‌دهند را تخریب نکنند!

نظرها

اخبار بیشتر