تمام تسهیلات اشتغال برای رسته‌های شغلی اولویت دار پرداخت شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
تمام تسهیلات اشتغال برای رسته‌های شغلی اولویت دار پرداخت شده است

تمام تسهیلات اشتغال برای رسته‌های شغلی اولویت دار پرداخت شده است

مهرخبرگزاری مهر |
بندرعباس - معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی با بیان اینکه رسته های شغلی در استانها شناسایی شده است، گفت: تمام تسهیلات اشتغال برای رسته های اولویت دار پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نصراله بازوند دوشنبه شب در آئین معارفه مدیرکل جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان که در سالن جلسات حوزه علمیه خواهران بندرعباس برگزار شد، بیان داشت: هرمزگان از مهم‌ترین استان‌ها در شرایط فعلی اقتصادی است که باید برای ایجاد اشتغال، حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران و بخش خصوصی در استان برنامه ریزیهایی صورت پذیرد.

وی بیان داشت: هرمزگان در حوزه صنعت فولاد و کشتی سازی، گردشگری و بوم گردی و شیلات دارای پتانسیل‌های زیادی است که با توجه به فراهم بودن زیر ساخت‌های آن در استان، باید زمینه ایجاد صنایع زیردستی اینها فراهم شود.

بازوند اظهارداشت: از زمان انتصاب محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون در این وزارتخانه اقدامات بی نظیری صورت گرفته و یا در حال انجام شدن است از جمله بحث شفاف سازی و اطلاع رسانی که تمام تسهیلات یارانه‌ای پرداخت شده در حوزه اشتغال، در سایت وزارتخانه منتشر گردیده و اگر اطلاع داده شود که این تسهیلات در راستای کار درخواستی هزینه نشده، مبلغ تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد برای دریافت کنندگان، محاسبه می‌شود.

وی، کاهش سن مدیریتی از ۳۳ سال به ۲۰ سال، انتشار حقوق دریافتی تمام مدیران، انتشار اسامی بدهکاران وابسته به صندوق بازنشستگی و شستا در سایت وزارت، افزایش برقراری مستمری برای مددجویان بهزیستی از ۳ تا ۵ برابر، واگذاری ۱۱۰ هزار واحد مسکونی به آنها، دریافت مجوز تعاون از طریق سامانه و ایجاد ۹۲ هزار شغل خانگی و صدور مجوز ۲۷۰ هزار مشاغل خانگی را از دیگر برنامه‌های وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی ذکر کرد.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حمایت از تعاونی‌های نوبنیان را از اولویت‌های اول وزارتخانه عنوان و اضافه کرد: در هرمزگان تعاونی توسعه عمران نداریم و باید در این راستا اقدامات لازم صورت بگیرد.

بازوند گفت: باید در همه زمینه‌ها پاسخگوی عملکرد خود در برابر جامعه هدف باشیم، چالش‌هایی در هرمزگان وجود دارد که مختص این استان نیست و در کل کشور حاکم است.

بازوند تصریح کرد: ما باید در همه زمینه‌ها پاسخگوی عملکرد خود در برابر جامعه هدف باشیم، چالش‌هایی در هرمزگان وجود دارد که مختص این استان نیست و در کل کشور حاکم است.

وی ادامه داد: یکی از چالش‌هایی که استان‌ها را آزار می‌دهد چالش‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی است که اگر نتوانیم برای این‌ها برنامه‌ریزی داشته باشیم به بزرگ‌ترین چالش در آینده تبدیل می‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: باید به بخش خصوصی اعتماد کنیم و به سمت کارآفرینی پیش رویم و میدان را به دست اتحادیه‌ها، تشکل‌ها و سمن‌ها بدهیم و این مهم‌ترین تصمیمی است که باید در این استان گرفته شود.

بازوند عنوان کرد: نهضت مهارت‌آموزی که از برنامه‌های وزارت تعاون است را باید جدی بگیریم چرا که بیشتر فارغ التحصیلان و افراد جویای کار، فاقد مهارت هستند.

وی بیان داشت: چالش اجتماعی مهم دیگر، حاشیه‌نشینی است که معضل بزرگی در استان است، اگر توسعه راه‌های روستایی را به‌خوبی انجام می‌دادیم این مشکل کاهش می‌یافت، چالش دیگر اقتصادی، صنعتی و گردشگری است که اگر در این زمینه بخش خصوصی را حمایت کنیم بسیار پیشرفت خواهیم داشت.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید روی سند توسعه گردشگری نیز کار شود.

بازوند خاطرنشان کرد: قاچاق موضوع دیگری است که هرمزگان را آزار می‌دهد، هر چه سطح قاچاق پایین آید، شفاف‌سازی بیشتر و مالیات‌ها پرداخت شود در نتیجه بسیاری از دغدغه‌هایمان کاهش می‌یابد، آیا تحقیقات کافی در خصوص سرباندهای قاچاق در دانشگاه‌ها صورت گرفته است.

وی اظهارداشت: چالش دیگر، کشاورزی و دامپروری در هرمزگان است، تولید محصولات کشاورزی و دامپروری و شیلات در چه جایگاهی است؟ در حوزه شیلات هرمزگان باید حرف اول را بزنیم، متأسفانه در هرمزگان آلودگی دریا و خشک‌کردن ساحل مشکل دیگری است که استان با آن مواجه است

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: کمبود آب شرب مسئله دیگری است که باید در استان جدی گرفته شود، در حوزه بهداشت و درمان نیز هرمزگان جایگاه خوبی ندارد، اگر بحث توریست درمانی در این استان را توسعه دهیم می‌توانیم ده‌ها هزار شغل ایجاد کنیم که برای کشور ارزآوری داشته باشیم.

وی در پایان از کیومرث برخورداری سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان در مدت سرپرستی وی تشکر کرد واظهار امیدواری کرد: هادی ابراهیمی مدیرکل جدید با کمک همه همکاران و مدیران استانی و جامعه هدف بتواند در جهت پیشبرد اهداف وزارت تعاون و خدمت به مردم گام بردارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رالی خانوادگی تاکسیرانی تهران

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

کاهش ۶ درجه‌ای دما در سواحل خزر

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در بیشتر مناطق کشور امروز شاهد افزایش جزئی دمای هوا خواهیم بود، اما دمای هوا در مناطق ساحلی دریای خزر و استان اردبیل ۴ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت. وی گفت: بجز مناطق جنوبی کشور امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت. احمدی افزود: در نواحی شمالی کشور نیز در استان‌های ساحلی دریای خزر علاوه بر کاهش نسبی دما شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده خواهیم بود که همین شرایط در مناطقی از استان اردبیل و شمال غرب کشور مهیاست. وی گفت: با وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شرق کشور به ویژه در زابل به عنوان کانون آن شاهد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران نیز امروز صاف است و در ساعات عصر با وزش باد مواجه خواهیم بود و دمای هوا در گرم‌ترین زمان به ۳۶ درجه سانتی گراد خواهد رسید

احتمال افزایش دمای بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی افزود: احتمال تشکیل ابر‌های باران زا در مناطق مرزی استان‌های گیلان و اردبیل وجود دارد که احتمال وقوع بارش خفیف پیش بینی می‌شود. وی گفت: همچنین در ساعات عصر امروز در مناطقی از جنوب استان فارس از جمله گراش، خنج، لار، استهبان، لامرد و همچنین در جنوب شرق هرمزگان شامل پارسیان و بستک و غرب هرمزگان شامل حاجی آباد و بشاگرد و جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و بارش‌های پراکنده خفیف وجود دارد و عشایری که به مناطق مرتفع می‌روند به جهت احتمال برخورد صاعقه مراقب باشند. کارشناس هواشناسی افزود: ما همین بارش‌ها را به صورت پراکنده‌تر و خفیف‌تر در استان‌های چهارمحال و بختیاری و لرستان خواهیم داشت. آقای اصغری سواحل دریای عمان و تنگه هرمز و بخش‌های مرکزی خلیج فارس را مواج پیش بینی کرد. وی گفت: نوسانات دمایی در بیشتر مناطق کشور در هفته آینده قابل توجه نیست، اما احتمال افزایش دما بیشتر به نظر می‌رسد و در نیمه دوم هفته آینده باید منتظر بارندگی باشیم که جزئیات آن اعلام می‌شود.

علل وقوع ۸۲ درصد حوادث رانندگی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
زنگ هشدار به مردم و مسئولان؛ چهار علت «سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ، بی توجهی به جلو و خواب آلودگی» علل وقوع ۸۲ درصد حوادث رانندگی در کشور است.

آغاز ثبت نام زائرین اربعین حسینی در سامانه سماح

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
بهسازی برخی محور‌ها برای ما از اولویت بالایی برخوردار است؛ بهسازی‌ای که می‌تواند در قالب پیاده‌راه‌سازی یا آرام‌سازی محور تعریف شود. از اتاق اصناف تهران انتظار دارم در این مسیر ما را همراهی و هر جا که لازم است، زمینه‌هایی لازم برای تعامل را فراهم کند. باید بجز کسبه، عناصر باارزش محور لاله‌زار را نیز تقویت و حفظ کنیم؛ انجام این کار بدون کمک اصناف ممکن نیست. به طور قطع، اگر لاله‌زار پیاده‌راه شود مشتریانی که مخاطب اصناف موجود هستند نیز بیشتر می‌شوند و حتی کاربری‌هایی جدیدی شکل می‌گیرد. در پایان یک تفاهم‌نامه همکاری به‌مدت ۳ سال، میان مدیریت شهری پایتخت و اتاق اصناف تهران منعقد شد.

نظرها

اخبار بیشتر