تاثیر مثبت معافیت مالیاتی بر معاملات عمده بورس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. اقتصادی
تاثیر مثبت معافیت مالیاتی بر معاملات عمده بورس

تاثیر مثبت معافیت مالیاتی بر معاملات عمده بورس

ایبناخبرگزاری ایبنا |
نماینده مردم بوکان در مجلس، کنترل جذابیت بازارهای رقیب بازار سرمایه را در هدایت نقدینگی به بورس موثر دانست.

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، محمدقسیم عثمانی درباره وضعیت بازار بورس، گفت: به طور طبیعی حرکت نقدینگی به سمت بورس نکته مثبتی است. دائمی شدن معافیت مالیاتی معاملات سهام می‌تواند روی تقویت بازار سرمایه تاثیر مثبت داشته باشد اما باید توجه شود این نوع معافیت مالیاتی روی خرید و فروش‌های خرد سهام خیلی تاثیرگذار نیست و بیشتر روی حجم‌های عمده معاملات سهام در بورس موثر است.

نماینده مردم بوکان در مجلس افزود: در صورتی که جذابیت بازارهای رقیب بازار سرمایه کم باشد به طور اتوماتیک بخش قابل توجهی از نقدینگی‌های خرد به سمت بازار بورس روانه می‌شود. عثمانی تصریح کرد: اگر شرایط به نحوی شود که نقدینگی‌های خرد به سمت بورس هدایت شود تا از آن طریق در اختیار بخش تولید قرار بگیرد می‌توان گفت اتفاق خوبی در اقتصاد افتاده است.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی درباره تاثیر سواد مالی در هدایت نقدینگی به بورس گفت: طبیعی است که سواد مالی می‌تواند به تقویت بازار بورس کمک کند. این نماینده مردم در دوره دهم مجلس یادآور شد: با کنترل بازارهای رقیب بازار بورس می‌توان بخش قابل توجهی از نقدینگی‌های خرد را به سمت بورس سوق داد، در خصوص معافیت معاملات بورس از مالیات بر عایدی سرمایه نیز می‌توان گفت برای تقویت این بازار فعلا می‌توات بخش بورس را از موضوع مالیات بر عایدی سرمایه معاف کرد تا بازار سرمایه تقویت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز21 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، کریم یاوری، مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری گفت: تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری در شهریور ماه حدود ۲۶۳ هزار نفر بوده که این تعداد در مهر ماه ۹۸ به حدود ۲۵۵ هزار نفر کاهش یافته است. یاوری اعلام کرد: کارگرانیکه بدون میل و اراده از کار بیکار شوند با رعایت سایر شرایط قانون بیمه بیکاری ماهانه بر حسب میزان سابقه بیمه پردازی به مجردان حداقل ۶ ماه و حداکثر۳۶ ماه و به متاهلین حد اقل ۱۲ ماه و حد اکثر ۵۰ ماه مقرری بیمه بیکاری پرداخت می‌شود. کریم یاوری گفت: مقرری بیمه بیکاری به کارگران مشمول قانون کار که مشمول قانون تامین اجتماعی نیز باشند پرداخت می‌گردد. و در هر حال مبلغ بیمه بیکاری نباید از حد اقل مزد مصوب شورایعالی کار در هر سال کمتر باشد و از ۸۰٪ متوسط مزد یا حقوق وی بیشتر باشد. کریم یاوری اعلام کرد: مقرری بگیران بیمه بیکاری بهتری فرصت را در ایام مقرری بگیری نباید از دست بدهند و آنهم مهارت آموزی است، هم کسب مهارت جدید، هم ارتقاء مهارت. و اگر کارگر مقرری بگیر بیمه بیکاری مهارت داشته باشد می‌تواند در دوره‌های تکمیل مهارت و یا کسب مهارتهای فنی و حرفه‌ای پیشرفته بصورت صد در صد رایگان شرکت نماید.

پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین

تابناکتابناک1 روز قبل
با اعلام رسمی دولت، وضعیت تازه قیمت و سهمیه‌بندی بنزین و حامل‌های انرژی مشخص شد. بر این اساس، برای خودروهای شخصی (هر نفر تنها یک خودرو) ماهانه ۶۰ لیتر بنزین در کارت سوخت شارژ می‌شود. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد بنزین سه هزار تومان خواهد بود. تصاویر پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین را می‌بینید؛ شرایطی که با گذشت یک روز همچنان در برخی پمپ‌های بنزین تداوم دارد.
مهرمهر1 روز قبل
طبق قانون، ۵۰ درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به صورت نقدی به مردم پرداخت شده و ۵۰ درصد دیگر در بخش‌های دیگر مانند سلامت و تولید توزیع شود. وی ادامه داد: در زمان آقای احمدی‌نژاد برای افزایش قیمت بنزین ۶ ماه دولت و وزرا با مردم صحبت کردند. درخواست استانداران برای به تعویق افتادن طرح افزایش قیمت بنزینعضو هیئت رئیسه مجلس اظهارداشت: استانداران و فرمانداران نیز خواستار به تعویق افتادن اجرای این طرح بودند. دستگاه‌های امنیتی نیز نسبت به افزایش قیمت بنزین هشدار داده بودند. وی تصریح کرد: برخی معتقدند دولت برای جبران کسری بودجه قیمت سوخت را افزایش داده است، این در حالی است که دولت همه پول افزایش قیمت بنزین را به صورت یارانه نقدی پرداخت خواهد کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
محمدرضا تابش با اشاره به برخی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین گفت: اگر افزایش قیمت بنزین به زعم سران سه قوه اجتناب ناپذیر بود باید همه جوانب امر را در نظر می‌گرفتند و با توجیه مردم به روش بهتری آن را به مرحله اجرا می‌گذاشتند. وی افزود: از آقای لاریجانی استدعا دارم همین امروز بعد از ظهر و یا امشب فراخوانی بدهند و جلسه فوق‌العاده مجلس را تشکیل دهند تا با توجه به فشارهای اقتصادی و معیشتی که در سایه تحریم به مردم وارد شده و همچنین جو روانی منفی که افزایش قیمت بنزین در جامعه ایجاد کرده از سران سه قوه و اعضای شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا دعوت کنند تا دلایل اتخاذ تصمیم خود را اعلام کنندو نهایتا هر آنچه مجلس تصمیم گرفت برای بازگرداندن آرامش به مردم اجرایی شود. این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: نگذاریم با دفع وقت یک موضوع اقتصادی تبدیل به یک مسئله سیاسی و خدای نکرده امنیتی شود که جبران آن سخت است و بدخواهان نظام را خوشحال می‌کند. تابش در پایان گفت: ما باید تنگناها و مشکلاتی که دولت در شرایط فعلی با آن روبروست را درک کنیم و این موضوع محملی برای تسویه حساب جناحی و سیاسی نشود چرا که در غیر اینصورت همه مسئولان و مردم از آن متضرر خواهند شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
علی سرزعیم در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: این سیاستی است که سختی‌های در کوتاه‌مدت برای ۵ دهک بالای جامعه دارد و منافعی نیز برای ۵ دهک پایین جامعه در پی دارد. این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: لازم است که ما از سیاست افزایش قیمت بنزین دفاع کنیم، چون در کوتاه‌مدت به فقرزدایی کمک می‌کند؛ گرچه رفاه نیمه بالای جامعه را تا حدی پایین می‌آورد. وی متذکر شد: هیچ راهی جز این‌که قیمت بنزین را بالا ببریم و بخشی از منابع آن را صرف توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی بیاوریم، وجود ندارد. ما اول می‌توانستیم پول چاپ کنیم و بعد از محل درآمد بنزین، پول را پس بدهد. این کارشناس اقتصادی درباره بازتوزیع درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: عین یارانه نقدی است.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاه‌داران سی. ان. جی با بیان اینکه درحال حاضر جایگاه‌های عرضه سی. ان. جی با ۶۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند، ابراز امیدواری کرد با افزایش قیمت بنزین استقبال بیشتری از سی. ان. جی شود. اردشیر دادرس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره استقبال از سی. ان. جی با توجه به تغییر نرخ بنزین اظهار داشت: با توجه به این افزایش قیمت بنزین، بهای سی. ان. جی ۲۰ درصد قیمت آن می‌شود، بنابراین استقبال بهتری از این سوخت خواهد شد. وی با بیان اینکه درحال حاضر جایگاه‌های عرضه سی. ان. جی با ۶۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند، ابراز امیدواری کرد با افزایش قیمت بنزین استقبال بیشتری از سی. ان. جی شود و روند رو به رشد مصرف این سوخت پاک را شاهد باشیم. دادرس یادآور شد: قیمت هر متر مکعب سی. ان. جی ۴۶۰ تومان است که معادل بنزینی آن لیتری ۲۰۰ تومان می‌شود. وی در ادامه با اشاره به پیشنهادی در مورد یارانه‌ها گفت: در این شرایط پیشنهاد ما این است که دولت یارانه ۴۵ هزار تومان را به ۱۸۰ هزار تومان یارانه گاز تبدیل کند و ۴٫۵ میلیون سرپرست خانوار از یارانه گاز بهره‌مند شوند، بعبارت دیگر به جای ۴۵ هزار تومان یارانه، ۱۸۰ هزار تومان گاز رایگان برای مصرف یک ماه توزیع شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری19 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری21 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

بهترین سریال‌های ۲۰۱۹؛ تماشای این سریال‌های تلویزیونی جذاب را از دست ندهید!

تکراتوچند ثانیه قبل

جلسه درس خارج فقه رهبر معظم انقلاب

ضرورت تخصیص بخشی از درآمدهای افزایش قیمت بنزین به حمل‌ونقل عمومی

همشهری19 دقیقه قبل

جلسه بازیکن اخراجی ذوب آهن با باشگاه فردا برگزار می‌شود

مهر21 دقیقه قبل

زنجان، قطب برتر در المپیاد علمی - مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور

ایسنا25 دقیقه قبل

گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد از دستورکار مجلس خارج شد

مهر29 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

9 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

19 ساعت قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

2 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

5 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

5 روز قبلعصر ایران1

در حاشیه سخنرانی روحانی در یزد چه گذشت؟

6 روز قبلفرارو1