روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده

روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده

ایسناخبرگزاری ایسنا |
پژوهشگر دانشگاه حکیم سبزواری در پروژه‌ای مرتبط با صنعت، موفق به طراحی روشی نوین جهت گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده شد.

به گزارش ایسنا، پروژه ارتباط با صنعت «بررسی فنی و اقتصادی شیوه‌های کاهش تعداد علمک‌ها و رگلاتورها در روستاها و شهرهای کوچک» که طی قراردادی از سوی شرکت گاز استان لرستان با دانشگاه حکیم سبزواری منعقد شده بود، با موفقیت به پایان رسید.

دکتر مهدی دیمی دشت بیاض، عضو هیات‌علمی دانشگاه حکیم سبزواری و مجری طرح گفت: در این پروژه ارتباط با صنعت که انجام آن ۱۸ ماه طول کشید، هدف اصلی طراحی یک روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده بر مبنای کاهش علمک‌ها و رگلاتورهای مورد نیاز در روش معمول بوده است.

بروز بعضی مشکلات، گازرسانی به این مناطق را سخت و دشوار و گاهی همراه با ایجاد خطراتی کرده است؛ از سوی دیگر با توجه به تعدد به‌کارگیری علمک‌ها و رگلاتورها گازرسانی در این مناطق نیز در بسیاری موارد توجیه اقتصادی ندارد.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

بر این اساس در این پروژه با مدل‌سازی جریان، رفتار دینامیکی گاز طبیعی در خطوط توزیع بعد از رگلاتور برحسب مسافت و تعداد مصرف‌کننده‌ها یک روش نوین برحسب تغییر فشار و ابعاد لوله طراحی شد که به کمک آن عملا امکان گازرسانی به روستاهای دورافتاده فراهم شد.

همچنین از دستاوردهای مهم دیگر این پروژه می‌توان به توسعه نرم‌افزار بومی طراحی شبکه گاز طبیعی (NGPDS) توسط این تیم پژوهشی اشاره کرد که به کمک آن به‌راحتی می‌توان خطوط شبکه را طراحی و پارامترهای مختلف را محاسبه کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جلوگیری از نفوذ دشمن با وحدت و هوشیاری

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
وزیر اطلاعات گفت: اگر دشمنی در مقابل ما نباشد، باز هم باید وحدت، هم‌افزایی و انسجام داشته باشیم، وحدت حکم غذا را دارد که برای زنده بودن با آن احتیاج داریم. وی تأکید کرد: باید هوشیاری در وحدت داشته باشیم و با این هوشیاری از نفوذ دشمن جلوگیری کنیم؛ چرا که دشمن هیچ‌گاه بیکار نمی‌نشیند و زمانی که این وحدت را از بین ببرد، امید پیدا می‌کند که انقلاب اسلامی را شکست دهد. وی ادامه داد: اگر رفتار ما به گونه‌ای باشد که مردم از دین و انقلاب اسلامی زده شوند، جفا به انقلاب اسلامی است. حجت‌الاسلام علوی ادامه داد: تا زمانی که ما چنین دیدی داشته باشیم، دشمن نمی‌تواند غلطی کند و ما امروز گام‌های بلندی در مقابله با دشمن برداشتیم که این نشانه بصیرت است. وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امروز دشمن گاهی با زبان دین وارد عمل می‌شود و به گونه‌ای عمل می‌کند تا بین ما نفوذ کند؛ لذا باید هوشیار باشیم و با بصیرت عمل کنیم.

پیش‌بینی باران در بیشتر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در نواحی شرقی کشور مانند روز‌های گذشته وزش باد‌های ۱۲۰ روزه را در شمال سیستان و بلوچستان داریم که باعث گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این منطقه خواهد شد، اما وزش باد در نواحی مرکزی کشور شدت کمتری دارد. وی ادامه داد: در شمال و نواحی شرقی استان اصفهان، جنوب سمنان و همچنین استان قم و مرکزی هم وزش باد پیش‌بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی تصریح کرد: از بعدازظهر امروز بارش باران در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب استان فارس و کرمان و نواحی غربی استان هرمزگان پیش بینی می‌شود، البته در همه این استان‌ها بارش نخواهیم داشت و بارش‌ها عمدتا در نواحی کوهستانی و معمولا به طور موقتی و خیلی پراکنده پیش بینی می‌شود. سرکرده خاطرنشان کرد: دمای هوای امروز تهران در گرم‌ترین ساعات به ۳۵ درجه بالای صفر می‌رسد و آسمان تهران و بقیه نقاط کشور صاف خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه مشمولان فارغ التحصیل دوره‌های کارشناسی و بالاتر که برگ آماده به خدمت به تاریخ ۹۸/۶/۱ دریافت کرده‌اند، بایستی با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس ۱۰+)، برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات آن اقدام کنند. رئیس پلیس بین الملل ناجا بیان کرد: اینترپل تهران، براساس اعلان قرمز صادره علیه وی، موضوع را در دستور کار خود قرار داد. برابر اطلاعات ارسالی و اقدامات فنی، طی یک عملیات غافلگیرانه توسط عوامل پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، ردیابی، شناسایی و دستگیر شد. وی گفت: مدارک استرداد وی از طریق مبادی پلیسی و دیپلماتیک به کشورش ارسال شد. مرجع قضایی کشور متبوع نیز، با استرداد وی موافقت کردند که در نهایت نامبرده با تیم بدرقه، به کشورش بازگشت.
انتخابانتخاب19 ساعت قبل
در رزمایش قطع برق و ارزیابی آماده‌ بکاری مولدهای اضطراری در برخی مراکز خاص پایتخت با محوریت سازمان پدافند غیرعامل کشور و استانداری تهران به صورت همزمان برق ۱۰ مرکز حیاتی از ۶۳۱ مرکز حیاتی در استان تهران قطع شد. به گزارش ایسنا، این مراکز شامل بیمارستان میلاد، فرمانداری، استانداری، سامانه ترافیک مترو، تصفیه‌خانه شماره ۳ و ۴ تهرانپارس، سامانه ترافیک و عبور و مرور راهور، دیسپاچینگ توزیع تهران بزرگ، پاساژ مخابرات، سازمان پدافند غیرعامل کشور و فرودگاه می‌شود.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری۹۷ نسبت به رای دیوان عدالت مبنی بر توقف و ابطال آزمون اعتراض دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از شعب دیوان عدالت اداری با صدور دستور موقت مبنی بر توقف فرایند مصاحبه و جذب پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری ۹۷ موافقت کرده است. در این رأی آمده که این قرار در پی شکایت برخی معترضان به نتیجه آزمون سردفتری اسناد رسمی روز ۱۵مرداد ۱۳۹۸ و با عنایت به گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره این آزمون صادر شده است. این رای با اعتراض پذیرفته‌شدگان این آزمون مواجه شده که می‌گویند: آینده شغلی ما که ماه‌ها خودمان را برای شرکت در آزمون آماده کرده بودیم، با این رای نابود شده است. روز گذشته، بیش از ۲۲۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری سال ۹۷ برای اعتراض به ابطال آزمون از طرف دیوان عدالت اداری مقابل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تجمع کردند.
برنابرنا15 ساعت قبل
واقعیت مجازی روزبه‌روز امکانات بیشتری را در اختیار کاربران دنیای فناوری قرار می‌دهد و تمرین اخراج کارمندان، جدیدترین دستاورد آن در حوزه‌ی کسب‌وکار است. ازطرفی اخراج مذکور بدون ایجاد حس ناراحتی، تمرینی کاربردی برای اخراج کارمند واقعی خواهد بود؛ کارمندی که از جنس پیکسل و بیت نیست. شرکت مذکور در حوزه‌ی ساخت برنامه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فعالیت می‌کند که شرکت‌های متعددی از فهرست معروف Fortune ۵۰۰ مشتری آن‌ها هستند. Training Industry درباره‌ی کاربردهای آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید: خصوصیات عمیق کاربری و تجربه‌های باکیفیتی که با واقعیت مجازی ترکیب می‌شود، قطعا کیفیت و سرعت یادگیری‌های پایه‌ای را افزایش می‌دهد. اندی ترینر، مدیر ارشد برنامه‌های آموزشی والمارت در آمریکا درباره‌ی برنامه‌ی آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید: وقتی المان یا جسمی را از طریق واقعیت مجازی مشاهده می‌کنید، ذهن شما آن را شبیه به تجربه‌ی واقعی تحلیل می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر