هنرمندان یاد بگیرند درست از فضای مجازی استفاده کنند/برخی مدیران هنری تبلیغ حرفه خود را می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

هنرمندان یاد بگیرند درست از فضای مجازی استفاده کنند/برخی مدیران هنری تبلیغ حرفه خود را می‌کنند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- بازیگر فیلم سینمایی «جامه دران» گفت: هرکسی می‌تواند بنا به اهداف و شرایط خود از شبکه‌های مجازی به شکل بهینه استفاده کند، از نظر من خیلی از هنرمندان هم می‌توانند از شبکه‌های مجازی به خوبی و درست استفاده کنند. تاریخ انتشار: 15:39 - 01 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۴۹۴۶

مریم کاظمی بازیگر و کارگردان تئاتر و سینما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه هنر گفت: آخرین فعالیت تئاتری‌ام به اجرای نمایش کودک و نوجوان «ساعت هشت در کشتی» باز می‌گردد که اسفند ماه سال گذشته ساخت آن آغاز شد و تا اردیبهشت ماه امسال ادامه داشت.

وی با یادی از بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ادامه داد: قرار بود «حسین محب‌اهری» در نمایش «ساعت هشت در کشتی» به ایفای نقش «حضرت نوح (ع)» بپردازد، اما متاسفانه با درگذشت وی این اتفاق نیفتاد و اصغر همت جایگزین وی در این نقش شد.

بازیگر نمایش «برج عقرب» درباره حضور خود در عرصه تصویر اذعان کرد: علاوه بر نمایش فوق در سریال «از سرنوشت» به ایفای نقش می‌پردازم، فاز اول و دوم این سریال به اتمام رسیده و فاز سوم آن از اواخر مرداد ماه کلید خواهد خورد، کارگردانی این سریال بر عهده محمدرضا خردمندان است و من در فاز سوم آن نیز حضور خواهم داشت.

هنرمندان یاد بگیرند درست از فضای مجازی استفاده کنند/برخی مدیران هنری تبلیغ حرفه خود را می‌کنند - 4

وی در مورد فعالیت‌های گروه تئاتر مستقل اظهار کرد: کار‌های کلاسی ما معمولا به صورت سالانه برگزار می‌شود، در حال حاضر نمایش آرش کمانگیر، بابالنگ دراز و پیترپن از جمله برنامه‌های آتی ما هستند که با حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان دوره آموزشی در گروه تئاتر مستقل اجرا خواهند شد.

این فعال عرصه تئاتر درباره سایر فعالیت‌های گروه تئاتر مستقل افزود: تولید جدید نمایش ما در عرصه اجرای عموم به سال آینده موکول خواهد شد، دو نمایش برای رده سنی بزرگسال در برنامه داریم، «ملودی ورشو» و «سه زن چاق انتیب» آثاری هستند که در صورت فراهم شدن شرایط و فضا در تماشاخانه ایرانشهر و یا تئاترشهر تمرینات آن‌ها را آغاز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در برنامه تولیدات تئاتر کودک هم در همکاری مشترک با کانون پرورشی کودک و نوجوان مراحل انتخاب اثر و پیش تولید آن را پشت سر می‌گذاریم، به محض قطعی شدن متن و آغاز مراحل تمرین خبر این نمایش کودک را به صورت هماهنگ اعلام خواهیم کرد، علاوه بر آن در قالب رپرتوار برای سه نمایش «کلوچه دارچینی»، «ماه پیشونی» و «شاهزاده خانم بد ترکیب» که قبلا اجرا شده‌اند در پاییز و زمستان امسال باز اجرا خواهیم داشت.

بازیگر سریال «ماه و پلنگ» درباره غیبت خود در عرصه سینما تاکید کرد: دلیل کم کاری من در سینما به موقعیت و شرایطی بر می‌گردد که شاید از دسترس شخص من خارج باشد، حداقل در مورد خودم می‌گویم که از زمانی که مستمر به تولید تئاتر مشغول شده‌ام، فرصت کمی برای انتخاب و گزینش آثار تصویری در سینما و تلویزیون برایم پیش می‌آید.

وی در همین رابطه تصریح کرد: شاید دلیل کم کاری دوستان دیگر بازیگرم اتفاقات دیگری باشد که این روز‌ها شایع شده، اما تعهدات من در تئاتر و یا کلاس‌های آموزشی باعث شده تا از بین یک یا دو کاری که درهر فصل ممکن است به من پیشنهاد شود نتوانم بازی در آن‌ها را قبول کنم.

بازیگر سریال تلویزیونی «بچه‌های بهشت» دلیل دوری خود از عرصه تصویر را اینگونه تفسیر کرد: پروژه‌های تئاتر تمامی زمان من را گرفته است، گاها پیشنهادات خیلی خوبی هم اتفاق افتاده که از لحاظ کیفیت اثر، نقش و مقوله مالی همه شرایط را داشته، اما به دلیل مشغله امکان حضور در آن‌ها را نداشته‌ام، مجموعه اتفاقات فوق باعث می‌شود تا من در بعضی از مقاطع در عرصه تصویر کم کار باشم.

وی در مورد وجود رانت و لابی در عرصه سینما افزود: وقتی شرایط نابرابر در بدنه شغل هنری وجود دارد، طبیعی است که رانت‌ها و اتحادیه‌های زیرزمینی و دست‌های پنهان وارد کار می‌شوند و آدم‌ها برای اینکه بقای خودشان را حفظ کنند دست به دست یکدیگر داده و صرفا از افراد خاصی به منظور محافظت خودشان، حمایت می‌کنند، وقتی سیستم یکپارچه اصولی و درستی وجود ندارد، طبیعی است که برخی از آدم‌هایی که منافع مشترکی دارند با یکدیگر کار کنند، از نظر من این اتفاقات اجتناب ناپذیر است.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

بازیگر فیلم سینمایی «جامه دران» اضافه کرد: حال در این وضعیت اگر ما در حلقه دوستانه و هارمونی این افراد قرار نگیریم به آن رانت می‌گوییم و اگر در آن حلقه باشیم آن را هماهنگی و دوست داشتن برای ادامه کار با دوستان هنری می‌نامیم، وقتی سالن‌ها، سینما‌ها و این اماکن برای عموم هنرمندان به صورت عادلانه تقسیم و پخش نمی‌شود طبیعتا ایجاد باند‌ها و دسته‌ها اجتناب ناپذیر است.

وی مشکل اصلی و ایجاد کننده لابی بازی در هنر را اینگونه شرح داد: ما با شرایط نابرابر تقسیم کار و تقسیم بودجه‌های کاری روبرو هستیم، این اتفاق از سمت افراد نابلد و پول دوست رخ می‌دهد، وقتی از بیرون به قضیه نگاه می‌کنیم احساس می‌کنیم این انحصار از سوی هنرمندان شکل گرفته که در اصل از سوی برخی مدیران فرهنگی روی می‌دهد.

بازیگر فیلم سینمایی «نیمه پنهان» ادامه داد: برخی مدیران فرهنگی از امکانات خود استفاده کرده و حرفه و خودشان را تبلیغ می‌کنند، این مدیران بعد از مدتی به سازندگان و تهیه کنندگان سینما یا تئاتر تبدیل می‌شوند، طبیعی است که در این راه از برخی هنرمندان استفاده می‌کنند، در همین راستا بسیاری از ما از ادامه کار ناامید می‌شویم، این شرایط در حال حاضر وجود دارد و ما نباید با خودمان بجنگیم بلکه برای پیشگیری از ادامه و ایجاد این شرایط بجنگیم.

هنرمندان یاد بگیرند درست از فضای مجازی استفاده کنند/برخی مدیران هنری تبلیغ حرفه خود را می‌کنند - 16

وی ظهور بروز شبکه‌ها و فضای مجازی را عنصری تازه در عرصه هنر نامید و افزود: وقتی من وارد تئاتر شدم نه خبرنگاری به این وسعت وجود داشت و نه تا این حد در مورد آثار بحث و نظر بود، بدون شک با توجه به علاقمندی و نیازهاست که برخی مدیوم‌ها به وجود آمده‌اند، این نوع از خبررسانی به صورت گسترده در قبال آثار بدون شک با توجه به تعدد آثار و وضعیت فعلی شکل گرفته است.

این کارگردان تئاتر در همین راستا ادامه داد: از نظر من این تعداد از خبرگزاری، خبرنگار و شبکه‌های مجازی نیاز تئاتر و سینما بوده است، اتفاقا استفاده درست هنرمندان از این رسانه‌ها بسیار هم خوب است، زیرا سرعت بسیار بالایی در انتقال اخبار بوجود آمده که نسبت به قبل حتی کم هزینه‌تر هم است، من با استفاده درست از شبکه‌های مجازی به شدت موافقم و خودم هم به شکل گسترده‌ای در کارم از آن استفاده می‌کنم.

وی وجود شبکه‌های مجازی را اتفاقی مثبت دانست و اضافه کرد: شبکه‌های اجتماعی مجازی گاها به منبع درآمدزایی و دکان تبدیل شده‌اند، البته هیچ اجباری در استفاده از این فضا وجود ندارد، هرکسی می‌تواند بنا به اهداف و شرایط خود از شبکه‌های مجازی به شکل بهینه استفاده کند، از نظر من خیلی از هنرمندان هم می‌توانند از شبکه‌های مجازی به خوبی و درست استفاده کنند.

کاظمی استفاده صحیح از شبکه‌های مجازی را لازم دانست و خاطرنشان کرد: به نظر من سلیقه ما شبکه‌های اجتماعی را شکل می‌دهد و نه اینکه شبکه اجتماعی سلیقه شما را جهت می‌دهد، به نظر من شبکه‌های اجتماعی برای ما تعیین تکلیف نمی‌کنند، به شخصه، چون حق انتخاب را برای خودم قائلم و می‌دانم چطور از شبکه مجازی استفاده کنم می‌توانم بگویم که فضای مجازی برای هنرمندان بسیار هم خوب است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
علی فریدونی، رئیس اداره مجامع و تشکل‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ از رونمایی ۱۴ عنوان کتاب ایرانی که به زبان ترکی استانبولی از سوی ناشران ترک منتشر شده است، ‌ در ایران خبر داد و گفت: ‌ این ۱۴ عنوان کتاب در حاشیه برگزاری کارگاه‌های آموزشی ورود به بازارهای جهانی کتاب که چهارشنبه ۲۹ آبان ماه برگزار می‌شود با حضور سفیر ترکیه در ایران رونمایی خواهد شد. وی ادامه داد: ‌ این ۱۴ کتاب ایرانی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مورد حمایت گرنت ایران قرار گرفته‌اند، ‌ کلیه این کتاب‌ها به درخواست خود ناشر به دبیرخانه گرنت معرفی و منتشر شده‌اند. فریدونی با اشاره به نام ناشران ترک گفت: ‌ این ۱۴ عنوان کتاب توسط ناشرانی چون داملا، ‌ دماوند، ‌ مهنا، ‌ نار، و … منتشر شده است. وی با اشاره به مبلغ مورد حمایت نیز گفت: این کتاب‌ها با ارقامی چون ۲۱۴ یورو، ‌ ۵۰۰ یورو، ‌ ۱۰۰۰ یورو، ۱۵۰۰ یورو، ۱۵۰۰ دلار‌ و ۳۰۰۰دلار‌ مورد حمایت قرار گرفته‌اند. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
«سید احمد میرعلایی» که مسئول پیگیری روند تولید و ساخت فیلم سینمایی «احمدبای» به کارگردانی جمال شورجه است از طی شدن مراحل نهایی ساخت این فیلم خبر داد. سیداحمد میرعلایی که این روزها مسئول پیگیری کارهای ساخت و تولید پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی جمال شورجه بعد از بیماری وی است از ادامه ساخت این فیلم گفت. میراعلایی در ابتدا گفت: فیلمبرداری فیلم تا قبل از بیماری آقای شورجه تمام شد، حتی بخشی از تدوین کار در هنگام سلامت او نیز ادامه داشت. بعد از عارض شدن بیماری برای آقای شورجه، تدوین، صداگذاری و ساخت موسیقی نیز در حال ادامه است. میراعلایی اظهار داشت: «احمد بای» قهرمانی ملی و ضداستعمار الجزایر و برای مردم این کشور از محبوبیت و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
خبرآنلاینخبرآنلاین59 دقیقه قبل
فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون درباره نقش خود در سریال تلویزیونی «ایل دا» گفت: در این سریال تلویزیونی نقش یکی از مادران ایل را بازی می‌کنم، با وجود اینکه این سریال اثری محلی محسوب می‌شود، براساس تاکید راما قویدل در این سریال لهجه لری نخواهم داشت، دلیل اصلی این اتفاق هم تصمیم قویدل مبنی بر یکدست بودن فضاها و بازی بازیگران بوده است. وی دلیل کم کار بودنش در سینما را اینگونه شرح داد: طی سالهای گذشته پیشنهادات متفاوتی از سینما داشته‌ام اما هیچکدام از آنها نقشی نبوده که مرا به چالش بکشد، ترجیح می‌دهم مثل گذشته کم کار باشم اما در آثاری بازی کنم که قابل دفاع باشند. این بازیگر درباره دستمزد امروز بازیگران پیشکسوت اضافه کرد: به طور معمول داستان دستمزدهای نجومی بیشتر در سینما دیده می‌شود و من در تلویزیون با این قضیه برخورد نداشته‌ام، در کل دستمزد بازیگران کم است اما اگر همان دستمزد کم هم به موقع پرداخت شود می‌توان روی این رشته به عنوان یک شغل برای امرار معاش حساب کرد. وی درباره وضعیت فعلی بازیگری تاکید کرد: متاسفانه امروزه به نوعی در باز شده و هرکس به راحتی بازیگر می‌شود، هیچ معیار و ملاکی برای سنجش بازیگران وجود ندارد و به همین دلیل ما سالانه با تعداد زیادی از بازی‌های بی کیفیت روبرو می‌شویم. گودرزی با اشاره به پتانسیل بالای بازیگران جوان تئاتر خاطرنشان کرد: امروزه بازیگران خوب جوان تئاتری وجود دارند که حاضرند با دستمزد پایین وارد سینما شوند اما بحث روابط در سینما باعث شده تا آنها هیچ‌گاه نتوانند راهی سینما شوند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایران آرت: تخمین‌های روز جمعه گیشه هالیوود نشان می‌دهد که فیلم سینمایی «فورد دربرابر فراری» در افتتاحیه خود در گیشه‌های آمریکای شمالی فروشی ۲۹ میلیون دلاری را تجربه کند و صدر نشین این هفته هالیوود شود. این مقدار بالاتر از پیش بینی است که در ابتدا در محدوده ۲۰ میلیون دلاری بر آورد شده بود. حالا دیزنی تخمین‌های خود را بالا‌تر برده و به محدوده ۲۵ تا ۲۹ میلیون دلاری رسیده است. روز جمعه فیلم سینمایی «جوکر» به اولین فیلم سینمایی رده بزرگسال تبدیل شد که از فروش یک میلیاردی عبور کرده است. این فیلم که بودجه‌ای ۱۰۰ میلیون دلاری دارد از راتن تومیتو امتیاز ۹۱ درصد گرفته و دیمون و کریستین بیل برای این فیلم مدعی اسکار هستند.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
با اجرای نمایش «ژوست و فالش» اثر علیرضا میرشکاری سی و یکین جشنواره استانی تئاتر بوشهر آغاز شد. به گزارش ایلنا، معاون هنری و سینمایی اداره کل درباره سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر بوشهر گفت: سی و یکمین جشنواره تئاتر بوشهر از امروز به مدت ۵ روز در ۲ پلاتو استادان صغیری و امیری مجموعه تئاتر شهر با اجرای نمایش آغاز شد. محمدحسین زندویان بیان کرد: ۱۱ گروه نمایشی از شهرستان‌های بوشهر، گناوه، کنگان، دیر، دیلم و اهرم با هم به رقابت می‌پردازند. وی اضافه کرد: محسن موسوی خواه، محمودرضا رحیمی و حیدر مظفری داوران سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر بوشهر هستند. معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: آیین اختتامیه این جشنواره روز جمعه ۱ آذر ماه سال جاری با حضور مسئولین کشوری و استانی ساعت ۱۷ در سالن اصلی مجتمع فرهنگی و هنری شهر بوشهر برگزار خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری18 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری19 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

برگزیدگان نخستین دوره کتاب «مدافعان حرم» معرفی شدند

تسنیم2 دقیقه قبل

اسد: ‌ مشکل سوریه و جهان عرب نبود گفتگو است

ایسنا3 دقیقه قبل

مسئولین به اعتراضات مردم پاسخ قانع کننده بدهند

اعتمادآنلاین5 دقیقه قبل

آغاز همایش سراسری هادیان و مسئولان سیاسی نیروهای مسلح

ایسنا6 دقیقه قبل

رزمایش «ذوالفقار ولایت» نیروی زمینی ارتش آغاز شد

ایمنا7 دقیقه قبل

تازه‌های نشر؛ فلسفه سیاسی از غرب تا شرق

خبرآنلاین7 دقیقه قبل