عضو شورای شهر همدان: مخالف تیم‌داری شهرداری نیستم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
عضو شورای شهر همدان: مخالف تیم‌داری شهرداری نیستم

عضو شورای شهر همدان: مخالف تیم‌داری شهرداری نیستم

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان با تاکیدبراینکه برخلاف صحبت‌های انجام شده در فضای مجازی من مخالف تیم‌داری شهرداری نیستم بلکه با نحوه مدیریت آن مشکل دارم، گفت: اگر بخواهیم در لیگ حرفه‌ای فعالیت کنیم باید شرایط آن را نیز به دست آوریم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان با حضور معاونان شهردار با دستور کار بررسی وضعیت عملکرد سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری همدان تشکیل جلسه داد.

در این جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی شورتای شهر با اشاره به اینکه آنطور که انتظار داشتیم یکسان سازی برنامه آموزش شهروندی در شهرداری انجام نشده است، اظهار داشت: با وجود برگزاری جلسات مختلف در سال گذشته و برنامه‌ریزی‌های انجام شده امروز شاهد حتی امسال نیز آموزش‌های شهروندی به صورت جزیره برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اینکه اگرچه اقدامات خوبی در این عرصه انجام شده است، افزود: ما پیش از این به شهرداری اعلام کردیم برای فعالیت در این عرصه باید به یک سیاست مشترک با شهرداری برسیم به همین دلیل هر کسی را که انتخاب کنند با وی گفت‌وگو کرده و برنامه‌ریزی و براساس شرایط برنامه‌ریزی می‌کنیم.

سلماسی گفت: اگرچه ما برنامه‌ها و سیاست‌های شورای شهر در این عرصه را به بخش‌های مختلف شهرداری ابلاغ می‌کنیم اما اولین و آخرین فردی که باید در این زمینه پاسخگوی عملکرد مجموعه باشد، شخص شهردار است.

وی با اشاره به اینکه بارها مطالب مطرح شده در کمیسیون فرهنگی از سازمان فرهنگی- ورزشی شهرداری مطالبه شده است، ابراز کرد: با این وجود ما امروز با حجم بسیار زیادی از نامه‌های بی‌پاسخ از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری روبه‌رو هستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر با تاکید بر اینکه ما به شهرداری اعلام کردیم اگر سیاست‌های ما مدنظر آنها نیست، برنامه‌ها و سیاست‌های خود را بیاورند تا بر روی آنها به تفاهم برسیم، عنوان کرد: با وجود گذشت ۲ سال، هنوز شهرداری برنامه‌ها و یا سیاست‌های خود در این حوزه را به ما ارائه نداده است و حتی ما هنگام بررسی بودجه نیز متوجه شدیم توجه لازم به این موضوع از سوی شهرداری صورت نگرفته است.

۶ ماه است که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان، معاون ورزشی ندارد

وی اظهار داشت: متاسفانه ۶ ماه است که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان، معاون ورزشی ندارد و اگرچه مشاور شهردار در امور ورزشی عهده دارد کار شده‌اند اما سوال ما این است که تا کسی می‌توان بدون معاون ورزشی برنامه‌های این بخش را جلو برد.

سلماسی تصریح کرد: امروز شاهدیم سازمان از جایگاه خود خارج شده و دیگران فعالیت لازم را ندارد و اگر تا به امروز اینگونه رفتار کرده‌ایم نیز از باب مدارا ما با شهرداری بوده است.

وی با اشاره به اینکه ما در جلسات بودجه اعلام کردیم وقتی معاونت فرهنگی شهرداری به سازمان ارتقا یابد تیم داری در این سازمان نیز باید براساس برنامه انجام شود، ابراز کرد: سال گذشته شهرداری یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای تیم دسته دو شهرداری هزینه کرد که تنها نتیجه ان بازگرداندن این تیم از سقوط بود.

مخالف تیم‌داری نیستم بلکه با نحوه مدیریت آن مشکل دارم

رئیس کمیسیون فرهنگیشورای شهر عنوان کرد: علاوه براینم موضوع ما شاهدیم معاونت ورزشی سازمان بدون داشتن مدیر اقدام به ثبت نام و جذب فوتبال آموز کرده است در حالیکه این کار با توجه به مشکلات پیش آمده، اشتباه است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

وی افزود: ما به شهرداری اعلام کرده‌ایم که باید تمام راهکارهای قانونی تیمداری را به ما اعلام کنید تا شورای شهر بتوانیم جوابگوی اعتبارات در نظر گرفته شده در بودجه برای این بخش باشد.

سلماسی با تاکیدبراینکه برخلاف صحبت‌های انجام شده در فضای مجازی من مخالف تیم‌داری نیستم بلکه با نحوه مدیریت آن مشکل دارم، گفت: اگر بخواهیم در لیگ حرفه‌ای فعالیت کنیم باید شرایط آن را نیز به دست آوریم.

وی مطرح کرد: در بخش ورزش محلات نیزکاری که در این عرصه انجام شده مناسب نبوده و در حد خرید چند دست لباس بی‌کیفیت است و این نشان می‌دهد که برای این مجموعه، برنامه‌ریزی برنامه‌ریزی لازم انجام نشده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر با تاکید بر اینکه این بی‌احترامی است که وقتی ما از شهرداری خواسته‌ایم ایراد قانونی موجود دربخش تیم داری را حل کند، امروز به ما می‌گوید چون اساسنامه شکل گرفته دیگر نمی‌تواند تغییری ایجاد کرد، عنوان کرد: هزینه‌های انجام شده در سازمان شهرداری برای تیم فوتبال بیش از میزان تحقق بودجه در این سازمان بوده است.

وی با اعلام اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با کسری بیش از یک میلیارد تومانی در این بخش رو به‌رو است، بیان کرد: برای ما عجیب است سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری به جای رفع مشکلات، ارتباطش با کمیسیون فرهنگی را قطع می‌کند.

سلماسی خطاب به معاون شهردار گفت: از امروز ۱۰ روز فرصت دارید پاسخ‌های خود را به صورت مستند برای شورا ارسال کنید چراکه دیگر برگزاری چنین جلسات بی‌نتیجه‌ای قابل قبول نیست.

بخشی از این فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری نتیجه سیاست‌گذاری شورای شهر است

معاون شهردار همدان نیز با اشاره به اینکه پیگیری‌های کمیسیون فرهنگی در این عرصه برای ما مثال زدنی است، اظهار داشت: اما باز هم با این که سازمان فرهنگی هنری شهرداری همدان در حد توان کارهایی را انجام داده است اگرچه نیز بر عملکرد آنها نقدهایی وارد است.

وی با بیان اینکه امروز شما به سازمان فرهنگی هنری شهرداری کارت زرد دادید موضوعی که ما آن را به شهردار و خود سازمان اطلاع می‌دهیم، ابراز کرد: سیاست‌گذاری‌ها باید در قالب بودجه عملیاتی شود و اگر شهردار بخواهد شخصا به جلسات کمیسیون‌ها وارد شود آن وقت دیگر فضایی برای پیگیری دیگر وظایفشان نمی‌ماند.

حضرت‌زاده با تاکید بر اینکه از کمیسیون فرهنگی می‌خواهم اجازه دهد سازمان فرهنگی- هنری شهرداری در جلسه حاضر شده و خودشان از عملکرد و اقداماتشان دفاع کنند، گفت: باید به فعالیت سازمان کلی نگاه شود چرا که بخشی از این فعالیت‌ها نتیجه سیاست‌گذاری خود شورای شهر است.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه با وجود تغییر معاونت فرهنگی به سازمان هنوز ساختارهای موجود با مشکل روبه‌رو است مطرح کرد: با وجود گذشت دو سال هنوز بخش ساختاری شهرداری‌ها در وزارت کشور مشکل پیدا کرده است به همین دلیل عملکرد ما با چالش‌هایی روبه‌رو است وگرنه ما قبل‌تر برنامه‌های خود را ارائه داده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) اجرای فینال پارسا خائف در عصر جدید

فراروفرارو16 ساعت قبل
فینالیست‌های عصر جدید در برنامه دوشنبه شب، پارسا خائف نوجوان اردبیلی که در بخش خوانندگی به فینال رسیده است، فاطمه عبادی در بخش طراحی با شن، محمد زارع در بخش حرکات نمایشی، گروه دختران نینجا در بخش هنر‌های رزمی و سعید فتحی روشن در بخش شعبده‌بازی بودند که شب جذابی را برای تلویزیون رقم زدند. به گزارش ایرنا، در شبکه‌های اجتماعی حالا بحث بر سر اینکه کدام یک از فینالیست‌ها رتبه نخست را کسب می‌کند بالا گرفته، اما بررسی‌ها از شاخص‌های بازدید کاربران گوگل و بازدید کاربران در اینستاگرام نشان می‌دهد پارسا خائف نوجوان اردبیلی بالاترین میزان دنبال کردن از سوی کاربران گوگل و اینستاگرام را دارد و این مساله نشان می‌دهد او به احتمال زیاد بالاترین شانس را برای کسب رتبه نخست دارد.

قسمت اول سریال عاشقانه مانکن منتشر شد+ دانلود قسمت اول مانکن

فراروفرارو14 ساعت قبل
قسمت اول سریال مانکن به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی ایرج محمدی شنبه دوم شهریور ماه منتشر می‌ شود. سریال مانکن به نابرابری اقتصادی طبقه‌های مختلف جامعه و قیاس افراد توانمند نسبت به طبقه کم درآمد جامعه می‌پردازد و ۲۶ قسمت دارد. فرزاد فرزین هم در این سریال به عنوان بازیگر و خواننده حضور خواهد داشت و به زودی قطعات جدید این هنرمند برای سریال مانکن منتشر خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی تیزر موسیقی تیتراژ سریال مانکن با صدای فرزاد فرزینبخش‌های زیادی از این سریال، بدون حاشیه‌ی خاصی، فیلمبرداری شده است و چیزی تا پایان آن نمانده است. گفتنی است اولین قسمت از سریال «مانکن» قرار است در اواخر مرداد ماه پخش شود.

روزی جهانی به نام مسجد

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی و روز جهانی مسجد پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارتخانه شد>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی>> نمایش آثار سوخته نگاری غدیر در برج آزادی با عنوان بر ساحل غدیر>> سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان>> روز جهانی مسجد

اتود دبوسی برای پیانو؛ آلاین پلانس

تابناکتابناک1 روز قبل
«اتود / Étude» به معنای مطالعه است و در موسیقی به قطعه‌هایی گفته می‌شود که هدف آنها ارتقای شگرد نوازندگی است. هر اتود معمولا برای یکی از مشکلات فن نوازندگی و رفع یکی از ضعف‌های تکنیکی هنرآموزان تصنیف می‌شود. آهنگسازان و به ویژه رمانتیک‌ها بیش‌تر کوشیده‌اند اتودهای خود را علاوه بر تأمین هدف بالا، زیبا نیز تصنیف کنند، به طوری که تکنوازها آن را در رپرتوار رسیتال خود، به قصد نشان دادن قابلیت نوازندگی‌شان می‌گنجانند. برای نمونه، اتود اپوس ۲۵ شماره ۶ فردریک شوپن برای تمرین پیانیست برای اجرای سریع و موازی فواصل سوم کروماتیک است، و اتود اپوس ۲۵ شماره ۷ او تأکید بر تولید نغمه آوازین در یک ملودی پلی‌فونی دارد، و اتود اپوس ۲۵ شماره ۱۰ او اکتاوهای موازی را پوشش می‌دهد. کلود دبوسی در قاب یک اتود برای پیانو در قالب دو دفتر ساخته که اجرای این دو دفتر را با اجرای آلاین پلانس پیانیست فرانسوی در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

نبود کارتخوان در مطب دندانپزشکان

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
اخذ تعرفه درست و نصب کارتخوان هر دو قوانینی است که برای صیانت از حقوق بیماران است، اما در سایه کمرنگ نظارت‌ها پیگیری نشده است و مدت‌هاست دودش در چشم بیماران می‌رودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اخذ درست و نصب کارتخوان هر دو قوانینی است که برای صیانت از حقوق بیماران است، اما در سایه کمرنگ نظارت‌ها پیگیری نشده است و مدت‌ها ست دودش در چشم بیماران می‌رود.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد مهدی ابوالحسنی صبح پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس بیان داشت: آن چه در دفاع مقدس گذشت برگرفته از فرهنگ عاشورایی بود. وی افزود: در دفاع مقدس دو هزار و ۸۰۰ بار عاشورا متکسر شده و ما هر روز در دو هزار و ۸۰۰ روز جنگ تحمیلی معادل عاشورا شهید دادیم لذا جنس شهدای ما از جنس شهدای عاشورایی بود. مدیر کل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان کرمان به عناوین برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه هفته دفاع مقدس است که برای هر روز یک برنامه نامگذاری شده است. وی با معرفی برنامه سوم مهرماه تحت عنوان بصیرت، دشمن ستیزی و ولایت ‌مداری یادآور شد: شهیدان، جانبازان، فخر آفرینان، جهادگران و رزمندگان عنوان برنامه‌های روز چهارم مهرماه است. مدیر کل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان کرمان ابراز داشت: رزم‌آوران، حماسه‌ ‌آفرینان و جهادگران عنوان روز ششم است و روز هفتم با نام فرماندهان، پیشکسوتان مسئولان نامگذاری شده است.

نظرها

اخبار بیشتر