دلخوش: کاهش واقعی نرخ ارز نیازمند ایجاد ثبات در بازار است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
دلخوش: کاهش واقعی نرخ ارز نیازمند ایجاد ثبات در بازار است

دلخوش: کاهش واقعی نرخ ارز نیازمند ایجاد ثبات در بازار است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی کاهش قیمت دلار را تحت تاثیر متغیرهای غیراقتصادی عنوان کرد و بر ضرورت کمک به تثبیت اقتصاد کشور تاکید کرد.

سید کاظم دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وضعیت قیمت ارز در بازار به صورت حباب است اگر دولت این نوسان را کاملا کاهش دهد به ضررش است و مردم هم آسیب می‌بینند، لذا اگر قرار است قیمت ارز کاهش پیدا کند این کار باید حساب شده انجام شود.

وی اضافه کرد: وضعیت روابط بین‌المللی ما، مشکلات منطقه و تخصیص‌هایی که رهبری از صندوق توسعه ملی قائل می‌شوند نیز در کاهش قیمت ارز اثرگذار بوده است.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «کاهش فعلی قیمت ارز با ثبات نیست»، معتقد است: به نظر می‌رسد قیمت ارز مجددا افزایش پیدا خواهد کرد زیرا قیمت فعلی واقعی نیست و کاهش‌هایی صورت گرفته که عمدتا تحت تاثیر متغیرهای غیراقتصادی است.

وی در پایان گفت که برای کاهش واقعی قیمت ارز ایجاد ثبات در شرایط اقتصادی ضروری است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.
رکنارکنا10 ساعت قبل
شاید نتوانید عناصر ساختاری خانه که مخالف قوانین فنگ شویی هستند را تغییر دهید، اما بدون شک می‌توانید یکسری اشتباهات دکوراسیونی را اصلاح کنید. این کار در فنگ شویی منع شده است، زیرا انرژی مثبتی که وارد خانه می‌شود با آینه به بیرون از خانه منعکس می‌شود. کف پوش‌های متفاوت اتاق‌هادر فنگ شویی کف پوش به منزله بنیان خانه هاست. ترکیب رنگ‌های کاملا خنثیدر فنگ شویی رنگ‌های خنثی برای ایجاد آرامش به کار برده می‌شوند. فنگ شویی بیشتری را به خانه بیاوریددرست است که نمی‌توان تمام تغییرات دکوراسیونی بر طبق فنگ شویی را درخانه اعمال کرد.
موجموج14 ساعت قبل
سعید سلطانی با بیان اینکه در یک سال اخیر مبارزه با قاچاق دام نیز بیشتر از گذشته جدی گرفته شده است، افزود: علاوه بر این اقدامات افزایش تخصیص ارز برای واردات گوشت و کاهش قدرت خرید مردم در روند کاهش قیمت گوشت قرمز نیز تاثیر داشته است، به طوری که به تازگی قیمت دام زنده نسبت به اوج قیمت گوشت در سال ۹۷ نزدیک به ۳۰ درصد کاهش داشته است، هرچند این تغییر قیمت در دامداری‌ها رخ داده اما عملا کاهش قیمت در بازار ایجاد نشده است و این متاثر از نفوذ افرادی است که مانع از کاهش قیمت گوشت در بازار می‌شوند، در حالی که دامداران گوشت را ۳۰ درصد کمتر از قیمت‌های قبلی عرضه می‌کنند. او با تاکید بر اینکه سیاست تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشت قرمز نه تنها موجب کاهش قیمت گوشت قرمز نشد، بلکه بخش عمده‌ای از منابع ارزی کشور از این طریق خارج شد، تصریح کرد: در حال حاضر قیمت دام زنده از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است، هرچند در بازار اثر آن برای مردم دیده نمی‌شود که این ناشی از ضعف نظارتی و نبود نهادی واحد برای پذیرفتن مسئولیت بازار است. برای نمونه اتحادیه دامداران در بخش تولید فعالیت دارد و انجمنی برای واردات گوشت زیرمجموعه اتاق بازرگانی تشکیل شده است، همچنین انجمنی برای صادرات گوشت تشکیل شده که به نفع تولیدکننده‌ها و مصرف‌کننده‌ها نیست و تنها عده‌ای خاص از بازار گوشت سود می‌برند. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی برای واردات گوشت قرمز در کشور وجود ندارد، گفت: در شرایطی که یک برنامه منسجم وجود ندارد و سازمان واحدی نیز مسئولیت نظارت بر آن را به عهده نمی‌گیرد به‌طورقطع این روند بی‌نظمی در واردات و عدم تعادل قیمت در بازار گوشت قرمز ادامه خواهد داشت. آیا پای افراد با نفوذی در میان است که مانع از تصمیم‌گیری‌های موثر در دستگاه‌های متولی و نظارتی شده است؟
ایبناایبنا1 روز قبل
واقعه مهم غدیر که از سوی خداوند عزوجل روز تکمیل دین اسلام نام گرفت و جبرئیل عظیم‌الشأن بر پیامبر گرامی نازل گشت تا فرمان خداوند را بر ایشان جاری نماید، رویدادی عظیم و گرامی در پهنه تاریخ است. در این روز مهم که به حق و راستی عید «نورالمبین» و «حق‌الیقین» است، ولادت و سیادت بزرگ مردی آغاز گشت که سرور بی قرین عالم امکان است. خداوند را شاکریم و خرسند که رهرو آن امام همام هستیم. بار دیگر این «عید امامت و ولایت» را تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال سعادت و شادکامی شما را مسألت دارم. محمدعلی سهمانی

نظرها

اخبار بیشتر