بیمه دام‌های سبک و سنگین اجباری شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
بیمه دام‌های سبک و سنگین اجباری شده است

بیمه دام‌های سبک و سنگین اجباری شده است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
‌معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: تمام دام‌های سبک و سنگین استان باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

‌مجتبی تقی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌، اظهار کرد: صنعت بیمه زمانی به عنوان یک صنعت اقتصادی مطرح می‌شود که پوشش فراگیری داشته باشد یعنی تعداد کسانی که تحت پوشش بیمه قرار دارند زیاد و تعداد آسیب دیدگان کم باشد.

وی ادامه داد: چنانچه پوشش فراگیر در بحث بیمه وجود نداشته باشد، وجوهی که در سنوات مختلف از بهره بردار گرفته می‌شود کمتر از آسیب وارد شده است که این امر مشکلاتی را در پی دارد.

وی افزود: صنعت طیور در کل کشور تحت پوشش صد درصدی بیمه قرار دارد و هیچ مرغی از گوشتی گرفته تا تخم گذار وارد فارم نمی‌شود مگر اینکه تحت پوشش بیمه قرار گرفته باشد، به همین دلیل وقتی مزارع طیور آسیب می‌بینند، وجوهی که از سوی بهره برداران دریافت شده امکان جبران خسارت این بخش را فراهم می‌کند.

وی افزود: به عنوان مثال دو سال گذشته با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در البرز بیش از ۶۷ میلیارد تومان خسارت به واحدهای تولیدی وارد شد که بیمه ۴۷ میلیارد تومان آن را پرداخت کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی توضیح داد: باید در بخش دام هم پوشش فراگیر بیمه‌ای ایجاد شود تا در زمانی که که با مخاطره در بخش دام مواجه می‌شویم، بیمه توان پرداخت خسارت را داشته باشد.

این مسئول توضیح داد: البرز به واسطه موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد، در بافت گاوی تفاوت عمده‌ای با بقیه کشور دارد به این ترتیب که در سایر استان‌ها بیشتر جمعیت گاوها مربوط به گاوهای آمیخته و بومی است ولی در حوزه البرز بافت غالب بافت اصیل صنعتی است.

تقی زاده گفت: در حال حاضر ۷۱ هزار راس گاو اصیل مولد، ۳۵ هزار راس گاو آمیخته، ۵۰۰ راس گاو بومی، ۳۳۰ هزار راس گوسفند و بره و ۴۳ هزار و ۴۰۰ راس بز و بزغاله در البرز وجود دارد.

وی توضیح داد: بدون شک با تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تمامی این دام‌ها در زمان شیوع بیماری خسارات بهره برداران کم می‌شود و چرخه تولید و اقتصاد دام استان از حرکت باز نمی‌ماند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 دقیقه قبل
مدرس خیابانی افزود: تمرکز ستاد تنظیم بازار بر کنترل قیمت صد قلم کالای اساسی است، اما این به معنای کنترل نکردن بقیه قیمت‌ها نیست. وی گفت: از ابتدای اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، ستاد تنظیم بازار چهار جلسه برای همگرایی و همکاری همه دستگاه‌های مرتبط با این موضوع برگزار کرده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالاها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. وی گفت: قیمت برنج وارداتی قلاب حمایتی برای قیمت برنج داخلی است و قیمت برنج وارداتی قیمت برنج داخلی را حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان نگه داشته است. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد.

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر