کتابی که علیرضا بیرانوند را منقلب کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
کتابی که علیرضا بیرانوند را منقلب کرد

کتابی که علیرضا بیرانوند را منقلب کرد

نودخبرگزاری نود |
نام دروازه‌بان تیم ملی ایران در این روزها در رسانه‌های ایتالیایی مطرح است.

به گزارش سایت نود و به نقل از شرق، علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان شماره یک ایران است؛ در این موضوع هیچ تردیدی وجود ندارد؛ او نه‌تنها در تیم ملی و در سی‌و‌اندی بازی که به میدان رفته، رکوردهای خوبی از خودش به جا گذاشته بلکه سه قهرمانی متوالی هم با پرسپولیس در لیگ ایران دارد و با این تیم تا فینال لیگ قهرمانان آسیا پیش رفته است. بیرانوند نه‌تنها این روزها بهترین دروازه‌بان ایران است، بلکه اگر بهترین نباشد، دست‌کم یکی از بهترین دروازه‌بان‌های آسیا در این برهه هم محسوب می‌شود. همین دو مورد در کنار درخشش در جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا کافی است تا تیم‌های اروپایی بخواهند این بازیکن را در ترکیب داشته باشند. به‌ویژه اینکه او مزیت‌های زیادی هم دارد؛ در خروج‌ها تقریبا بی‌نقص است و روی تک‌به‌تک‌ها خوب عمل می‌کند؛ شوت‌گیر است و از همه مهم‌تر اینکه یک ویژگی منحصربه‌فرد در دنیای دروازه‌بانی دارد: بیرانوند می‌تواند با دست پرتاب‌هایی به طول ۷۰ متر انجام دهد! اتفاقا همین ویژگی‌ها باعث شده این روزها صحبت از انتقالش به تیم‌های ایتالیایی شود؛ سه باشگاه تورینو، آتالانتا و کالیاری، رزومه بیرانوند را در اختیار دارند و می‌توانند با پرداخت فقط ۶۰۰ هزار یورو، بند فسخ او را فعال و از پرسپولیس جدایش کنند. اتفاقا این همان موضوعی است که روز گذشته روزنامه ایتالیایی «توتواسپرت»، روزنامه چاپ تورین، به آن اشاره کرده و به نقل از مردی که خودش را مدیر برنامه‌های بیرانوند معرفی کرده، عنوان شده او به سه باشگاه ایتالیایی مذکور معرفی شده است. «معرفی» با بستن قرارداد دو امر کاملا متفاوت است و برخلاف ادعای مطرح‌شده، بیرانوند درحال‌حاضر از این باشگاه‌ها پیشنهادی ندارد و فقط به آنها معرفی شده است. بااین‌حال در مطلب منتشرشده این روزنامه ایتالیایی دو، سه نکته درباره بیرانوند عنوان شده که بسیار حائز اهمیت است.

حق ترانسفر اختصاصی در اروپا

موضوعی که کمتر در رسانه‌های داخلی درباره آن صحبت شده، مدیر‌برنامه ایتالیایی علیرضا بیرانوند است؛ فابیو اسگوئرزو یکی از ایجنت‌های ایتالیایی است که مدعی شده حق ترانسفر انحصاری علیرضا بیرانوند در اروپا را دارد؛ اما او برای یک مؤسسه جابه‌جایی بازیکن به نام «استار اسپورت گروپ» کار می‌کند که علیرضا بیرانوند هم با این مؤسسه قراردادی امضا کرده است. به این ترتیب «بیرو» اگر بخواهد هرجایی در فوتبال اروپا به میدان برود، باید کارهای نقل‌و‌انتقالاتی‌اش را از طریق همین مؤسسه و البته فابیو اسگوئرزو پیش ببرد. اکنون فابیو درباره اینکه چه زمانی توانسته با بیرانوند قرارداد همکاری امضا کند می‌گوید: «در جام جهانی علیرضا ستاره تیم ملی ایران بود. او پنالتی کریستیانو رونالدو را گرفت و خبرش همه جای دنیا پخش شد. البته فقط سیوهای علیرضا نیست که او را متمایز می‌کند، بلکه او پرتاب‌های بلندی با دست انجام می‌دهد که طولش گاهی به ۷۰ متر می‌رسد. من داشتم بازی‌های او را می‌دیدم و پیش خودم فکر می‌کردم روی این پرتاب‌ها مهاجمان چه گل‌هایی می‌توانند بزنند! همان موقع بود که تمام تلاشم را کردم تا هر طور شده به او نزدیک شوم و بتوانم با او قرارداد همکاری امضا کنم». حالا که فابیو چنین ادعایی دارد، به نظر می‌رسد بخش اول داستان درباره علیرضا بیرانوند حل شده است؛ او در اروپا فقط از طریق یک آژانس و مدیربرنامه‌ای مشخص می‌تواند پیشنهادهایش را جلو ببرد؛ مؤسسه‌ای که اتفاقا چندان هم بی‌کار نیست و همین حالا رزومه علیرضا را برای باشگاه‌های مختلف فرستاده است.

داستان یک کتاب جذاب

اینکه چطور علیرضا بیرانوند به باشگاه تورینو وصل شده در نوع خودش جذاب است؛ طبق گفته‌های مدیربرنامه‌اش، او کتابی درباره تاریخچه باشگاه تورینو به علیرضا بیرانوند می‌دهد و علیرضا بعد از خواندن این کتاب متحول می‌شود و قصد می‌کند در باشگاه تورینو بازی‌ کند. این کتاب «شکست‌ناپذیران: افسانه گرانده تورینو» نام دارد. نویسنده‌هایش فرانچسکو براماردو و جینو استریپولی هستند. داستان کتاب مربوط به تیم افسانه‌ای گرانده تورینو است که قهرمان بلامنازع فوتبال در ایتالیا بود؛ ولی آنها در حادثه سقوط هواپیما در تاریخ چهارم می‌۱۹۴۹ که ۳۹ نفر کشته شدند و هیچ‌کس زنده نماند، جانشان را از دست دادند. از قرار معلوم علیرضا بیرانوند بعد از خواندن این کتاب تصمیم می‌گیرد در باشگاه تورینو بازی کند.

این ادعایی است که فابیو اسگوئرزو، مدیربرنامه‌هایش می‌کند و می‌گوید: «او کتاب را خواند و بعد به من زنگ زد و گفت داستان بسیار زیبایی بوده است و حس می‌کند آمادگی این را دارد که در باشگاه تورینو بازی کند. علیرضا عاشق تورین است و پی برده که تورینو برای رسیدن به جایگاه کنونی‌اش از هزار مشکل و تراژدی عبور کرده است. او حتی با این داستان همذات‌پنداری نیز کرده، چون خودش هم برای رسیدن به جایگاهی که الان دارد، سختی‌های بی‌شماری کشیده است». اینکه یک کتاب علیرضا بیرانوند را متحول و عاشق بازی در تیم تورینو کرده، در نوع خودش جالب است؛ ولی ورود او به این باشگاه چندان هم ساده نیست؛ آنها فعلا منتظر هستند تا وضعیت سیریگو، دروازه‌بان ملی‌پوششان مشخص شود. از این گذشته درگیر رقابت‌های پلی‌آف لیگ اروپا هم هستند و ظاهرا بعد از انجام این بازی است که تازه می‌توانند سراغ گزینه‌های روی میز بروند؛ گزینه‌هایی که علیرضا بیرانوند هم میانشان دیده می‌شود. البته که به قول مدیربرنامه‌های علیرضا اینکه ۲۷ساله باشی و ۳۱ بازی ملی در کارنامه‌ات داشته باشی و در آسیا هم رقیبی نداشته باشی، فاکتورهای بسیار مثبتی است، ولی مهم‌ترین موضوع همچنان رقم فسخ قرارداد این بازیکن است؛ ۶۰۰ هزار یورو. پولی که برای هیچ باشگاهی در اروپا زیاد تلقی نمی‌شود. البته فابیو به یک نکته هم اشاره می‌کند که حائز اهمیت است: پرسپولیسی‌ها حاضر نیستند به همین راحتی اجازه بدهند دروازه‌بانشان را که این روزها تبدیل به محبوب‌ترین بازیکن ایران شده، از دست بدهند.

کتابی که علیرضا بیرانوند را منقلب کرد - 6

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایمناایمنا23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، چند روز پیش بود که کلارنس سیدورف ستاره هلندی فوتبال جهان برای سفر تفریحی به کشور ایران آمده بود و در این سفر ملاقاتی هم با بزرگان فوتبال ایران داشت. افرادی که سیدورف هلندی ملاقات کرند، علی دایی آقای گل جهان بود و کریم باقری و وحید هاشمیان بودند، اما در کنار آن‌ها یک شخص محبوب دیگر هم حضور داشت و آن شخص عادل فردوسی پور بود. طبق آخرین اطلاعاتی که خبرنگار ایمنا کسب کرده است، مصاحبه احتمالی و اختصاصی عادل فردوسی تهیه کننده برنامه فوتبال ۱۲۰ در شبکه ورزش پخش خواهد شد. با تایید مسئولان برنامه فوتبال ۱۲۰ این گفتگوی جذاب و اختصاصی، فردا شب (پنجشنبه) در این برنامه تلویزیونی که از ساعت ۲۳ از شبکه ورزش روی آنتن می‌رود، پخش خواهد می‌شود.

جریمه سنگین برای حرکت غیراخلاقی کاپیتان آینتراخت + فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، دیوید ابراهام کاپیتان تیم فوتبال آینتراخت فرانکفورت به دلیل حرکت غیر اخلاقی که روی کریستین اشترایخ، سرمربی تیم فوتبال فرایبورگ انجام داده بود، ۷ جلسه محروم و ۲۵ هزار یورو جریمه نقدی شد. در وقت‎های تلف شده بازی دو تیم فرایبورگ و آینتراخت که در چارچوب هفته یازدهم رقابت‎های لیگ برتر فوتبال آلمان برگزار شد، توپ در حال خارج شدن از زمین مسابقه بود که آبراهام به صورت غیراخلاقی به سرمربی تیم حریف تنه زد و باعث زمین خوردن او شد. در همین راستا این بازیکن در دقیقه ۶+۹۰ از زمین مسابقه اخراج شد. در زیر ویدیوی این لحظه آمده است: انتهای پیام

شادی عراقی‌ها پس از شکست ایران در میدان تحریر بغداد (فیلم)

ایلناایلنا2 ساعت قبل
شهروندان عراقی که برای تماشای بازی مقابل ایران در میدان تحریر شهر بغداد تجمع کرده بودند، پس از گل علاعباس و مسجل شدن پیروزی برای شاگردان مارک ویلموتس به شادی پرداختند. حجم ویدئو: ۶۷۲٫۸۲K | زمان ویدئو: ۰۰:۰۰:۳۹ دانلود فایل ویدئویی
برنابرنا12 ساعت قبل
آشنایی و خوش و بش صمیمانه بازیکنان تیم ملی ایران و عراق بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های کشور همسایه داشت. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ برخلاف انتظارها از آشنایی بشار رسن با چند ملی پوش ایران تصاویر خوش و بش و در آغوش گرفتن سردار آزمون و صفا هادی بازتاب زیادی در رسانه‌های کشور عراق داشت. بر اساس این خبر به غیر از عکس مربوط به آزمون عکس صحبت کردن رامین رضاییان با یک ملی پوش دیگر تیم ملی عراق نیز هم پای تصاویر پایین در سایت‌های عراقی از جمله سایت و شبکه تلوزیونی السومریه نیوز و سایت عراق اسپورت داشت. پایگاه شبکه تلوزیونی السومریه در این باره این تصاویر نوشت: دوستی از تنش بازی تیم ملی عراق و ایران می‌کاهد. اما رابطه این دو بازیکن در حالی است که هادی در پلیس عراق و آزمون در زنیت سن پترزبورگ بازی می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
تیری آنری، اسطوره تیم ملی فرانسه و باشگاه آرسنال، تمجید ویژه‌ای از کیلیان امباپه انجام داد. ورزش سه: کیلیان امباپه در اوج جوانی بسیار درخشان ظاهر شده است. او با سن و سال کمش توانسته با فرانسه به مقام قهرمانی جام جهانی برسد. تیری آنری، اسطوره فوتبال فرانسه و مهاجم سابق آرسنال، تمجید ویژه‌ای از امباپه جوان انجام داده است. امباپه تعداد بازیهای زیادی انجام داده و از هوش بالایی نیز برخوردار است. من فکر می‌کنم که ۲۰ سال دیگر هم در مورد امباپه صحبت خواهیم کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال کشورمان که به استرالیا مهاجرت کرده است و در لیگ فوتبال این کشور قضاوت می‌کند، در اینستاگرام‌اش تصاویری از خود و خانواده‌اش در ملاقات با جمعی از چهره‌های شناخته شده سینمای ایران منتشر کرده است. او در کنار پوریا پورسرخ، هومن حاج عبداللهی، شبنم قلی‌خانی و کمپینی به نام عباس رضازاده که برای اجرای تئاتر لابی شانس به بریزبان رفتند عکس گرفته و نوشته بهنوش بختیاری هم در آنجاست اما عکسی از او منتشر نکرده است!

نظرها

اخبار بیشتر