خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام

خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام

فارسخبرگزاری فارس |
هر ساله در تابستان گروه‌های جهادی دانشجويان، پزشكان و ساير اقشار برای ارائه خدمات مختلف به مناطق محروم اعزام می‌شوند، گروه جهادی عمار هم يكی از اين گروه‌هاست كه هم اكنون برای درمان مردم محروم به ايلام سفر كرده است.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، هر ساله در تابستان گروه‌های جهادی مختلفی متشکل از دانشجویان، اساتید، پزشکان و سایر اقشار مختلف برای ارائه خدمات مختلف به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

در همین راستا تیم خدمات پزشکی و دندانپزشکی قرارگاه جهاد خدمت رسانی عمار ناحیه ولیعصر (عج) سپاه محمد رسول الله (س) تهران بزرگ هم برای خدمت به مردم، به مناطق محروم استان ایلام سفر کرده است.

قرارگاه جهاد خدمت رسانی عمار ناحیه ولیعصر (عج) سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در حوزه خدمات بهداشت و درمانی، فرهنگی و آموزشی فعالیت می‌کند و در حوزه خدمات بهداشتی درمانی شامل تمام خدمات درمانی دندانپزشکی و پایش سلامت و مامایی و پرستاری و همچنین خدمات فرهنگی و آموزشی شامل توانمند سازی نیروهای جهادی در کمیته‌های تخصصی خودشان و همچنین برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی را در مناطق محروم و کم برخوردار کشور ارائه می‌کند.

خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام - 4

به گفته مسئولان قرارگاه جهاد خدمت رسانی عمار ناحیه ولیعصر (عج) سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ، نامگذاری این اسم برای گروه لبیکی است به فرامین رهبر فرزانه انقلاب (ءاین عمار)، که مصداق بارزی برای جوان مومن انقلابی متعهد و متخصص در میدان برای انقلاب و اسلام است.

* ما زندگی نمی‌کنیم برای زندگی، زندگی می‌کنیم برای زنده کردن دلها!

امیر حسام ایزدی مسئول قرارگاه جهاد خدمت رسانی عمار ناحیه ولیعصر (عج) سپاه محمد رسول الله (س) تهران بزرگ درباره اعزام این تیم به استان ایلام به خبرنگار فارس گفت: این اعزام متشکل از ۳۲ پزشک و دندانپزشک به استان ایلام است که در مناطق سیل زده و کم برخوردار ماژین، سیروان، چمشیر، ضحیری، چمروته و ملکشاهی ارائه خدمات کامل دندانپزشکی اعم از ترمیم سطح یک، دو، سه، عصبکشی یا «ان دو، و ایکس» به همراه خدمات تصویر برداری تک دندان و opjد ر این دوره صورت گرفت.

خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام - 8

وی ادامه داد: همچنین در کلینیک دانشکده دندانپزشکی استان ایلام هم این گروه جهادی به صورت قرارگاهی میزبان انجام خدمات کامل دندانپزشکی به گروه‌های هدف استان ایلام بود.

ایزدی تصریح کرد: خدمات متمرکز ما در کلینیک‌های سیار و همچنین کلینیک مستقر روزانه حدود۱۵۰ بیمار تا ۲۰۰ بیمار بوده و امید است که تا پایان ماموریت حدود ۶۵۰ نفر را درمان کنیم.

خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام - 11

وی تاکید کرد: ما در گروه جهادی عمار یک شعاری داریم که همه ما به عنوان پزشکان و خادمین مردم با این شعار حرکت‌های جهادی خود را در استان‌های کشور اجرا می‌کنیم و آن هم این است که، «ما زندگی نمی‌کنیم برای زندگی، زندگی می‌کنیم برای زنده کردن دلها انشاالله».

خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام - 13

ایزدی یادآور شد: ارگان‌های مختلفی در استان یاری و کمک کردند از جمله سپاه پاسداران استان ایلام، دانشکده دندانپزشکی استان، هلال احمر، خانه مشارکت‌های مردمی استان، خیریه سفیران مهربانی استان اصفهان. همچنین این قرارگاه جهادخدمت رسانی پزشکی و دندانپزشکی آماده دریافت نیازمندی‌های حوزه پزشکی و دندانپزشکی استان‌های دیگر کشور است و امید داریم خداوند متعال مارا در این مسیر یاری و نگهداری کند.

* بازدید فرمانده سپاه استان ایلام از خدمات رسانی جهادگران به محرومان

سردار شاکرمی فرمانده سپاه پاسداران استان ایلام ضمن بازدید و سرکشی از واحدهای قرارگاه جهادی عمار در استان ایلام و مناطق سیل زده ضمن تقدیر از جهادگران دندانپزشک خاطر نشان کرد: استان ایلام از جمله استان‌های ایثارگر است و هشت سال مردم اینجا جنگ را تجربه کردند و روز‌های سختی را پشت سر گذاشتند.

وی ادامه داد: من به یاد دارم همین خروجی ایلام، خانواده هایشان در مسیر سیل بودند و یکی از دختران ما را آب برد.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام - 19

شاکرمی در ادامه با بیان اینکه در استان ایلام خانواده‌هایی وجود دارند که ۹ و حتی ۱۱ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده‌اند، به خدمات این استان به انقلاب و کشور اشاره کرد و گفت: حدود شصت درصد زاعران از این استان به عتبات اعزام می‌شوندکه تقریبا حدود چهار میلیون نفر از این جغرافیا عبور می‌کنند که البته در حال آماده سازی زیر ساخت‌ها هستیم.

وی در ادامه با اشاره به خدمات رسانی سپاه به محرومان و مردم، افزود: بنده به عنوان یک ایلامی، به عنوان عضوی از این جامعه وبه عنوان کسی که مسئولیتی هم در سپاه پاسداران دارم قدردان این گروه جهادی هستم. هم مسئول گروه و هم کسانی که بستر سازی این حرکت را برای حضور شما کردند و هم شما دندانپزشکان که آمدید.

شاکرمی در ادامه برای ایجاد پایگاه‌ها خدمات دندانپزشکی در مناطق سیل زده همچون ماژین سیروان ملک شاهی و … از گروه‌های جهادی تجلیل کرد و گفت: زبان در مقابل عظمت حضور شما الکن است، شما خالق یک حماسه ماندگار شدید، که از امروز به بعد ما لحظه به لحظه منتظر آمدن شما هستیم، این آمدن در استان برکت داشت نه غوغا سالاری بود و نه چیز دیگری، ما نیز چون شما که جهادگران این کشور هستید وظیفه دانستیم که قدردان زحمات شما باشیم.

خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام - 23

وی گفت: این خدمت شما بدون منت است و این روحیه جهادی است. از همه شما و دستگاه هایی که یاری کننده و پشتیبان این حرکت جهادی در استان بودند، قدرانی می‌کنیم.

لازم به ذرکر است، سردار شاکرمی در پایان با اهدای لوحی از زحمات پزشکان و همچنین نیروهای جهادی قرارگاه جهاد خدمت رسانی عمار ناحیه ولیعصر سپاه محمد رسول الله تقدیر کرد.

خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام - 26

* خدمات رسانی بیش از ۳۰ دندانپزشک و دستیار دندانپزشک جهادی در استان ایلام

در ادامه جمیل صادقی فر رئیس مرکز مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام هم از فعالیت‌های جهادگران بازدید کرد و ضمن تقدیر از حرکت خیرخواهانه تیم دندانپزشکی قرارگاه جهادی عمار تهران و موسسه سفیران مهربانی اصفهان گفت: یکم مرداد ماه با بیش از ۳۰ نفر دندانپزشک و دستیار دندانپزشک وارد استان ایلام شدند و از بدو ورود خدمات خود را آغاز کردند.

وی هدف از فعالیت این تیم را ارتقاء سطح سلامت دهان و دندان مردم مناطق محروم و انجام مراقبت‌های بهداشتی ساکنان این مناطق بیان کرد.

خدمات‌رسانی جهاگران «قرارگاه عمار» در مناطق محروم/ اعزام تیم پزشکی و دندانپزشکی به ایلام - 30

صادقی فر خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تامین ۲ کلینیک سیار دندانپزشکی، یونیت‌های دندانپزشکی در دانشکده، تعدادی دستیار دندانپزشک و بخشی موادمصرفی مورد نیاز، این تیم را در ارائه خدمات مطلوب‌تر یاری کرد.

وی همچنین گفت: اقدام خیرخواهانه دندانپزشکان جهادگر در حوزه خدمات دندانپزشکی، در راستای ادامه فعالیت‌های خیریه سلامت دانشگاه علوم پزشکی است و انشاالله با حمایت‌های مدیران سطوح مختلف استان این فعالیت‌ها به شکل وسیع‌تری گسترش خواهد یافت.

ملکشاهی مدیر عامل خانه مشارکت‌های اجتماعی استان ایلام هم در جمع جهادگران حاضر شد و ضمن تقدیر از خدمات دندانپزشکان در استان ایلام گفت: انشاالله در سنوات آتی تمام پتانسیل این نهاد را برای حمایت از این چنین طرح‌های خیرخواهانه در استان و مناطق محروم انجام خواهیم داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

هدف آمریکایی‌ها از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر