لغو قرارداد «اهرم فشار» بر نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد اهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
لغو قرارداد «اهرم فشار» بر نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد اهر

لغو قرارداد «اهرم فشار» بر نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد اهر

مهرخبرگزاری مهر |
تبریز- خبر عدم تمدید قرارداد ۲۰ نفر از کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در حاشیه ایجاد رشته‌های جدید این دانشگاه گُم شد، در حالی که کارکنان لغو قرارداد شده از سفره خالی خود می‌گویند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر ۴۶ نیروی قراردادی دارد که سابقه فعالیت‌شان بعضا به ۸ تا ۱۲ سال می‌رسد و امنیت شغلی‌شان با هر تغییر و تحول به مخاطره می‌افتد حال از ۴۶ نیروی قراردادی، ۲۰ نفر به دلیل عدم تأمین حقوق و نبود منابع مالی از کار بیکار شدند.

در شرایط فعلی مهم‌ترین موضوعی که خانواده‌ها و جوانان از آن رنج بسیار می‌برند معیشت ضعیف و نبود شرایط اشتغال است، باز در این شرایط دانشگاه آزاد واحد اهر به عنوان دومین دانشگاه بزرگ استان توانایی تثبیت اشتغال کارکنان خود را ندارد چه برسد این واحد دانشگاهی برای رفع معضلات جامعه نسخه تجویز کند.

مدتی است نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد واحد اهر از این‌که امنیت شغلی ندارند ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند در هر بار تغییر رؤسا احتمال بیکار شدن‌شان قوت می‌گیرد که اکنون این‌طور نیز شده است.

برنامه‌ای برای تعدیل نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد اهر نداریم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه برای تبدیل وضعیت یا تثبیت اشتغال ۴۶ نیروی قراردادی یا روزمزد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر چه برنامه‌ای دارید؟ گفت: در نظر داریم تا نیروهای قراردادی را برای تبلیغات و جذب دانشجو به کارگیری کنیم و از طرفی هم معتقدم چون این نیروها در دوران مدیریت بنده وارد دانشگاه نشده‌اند پس قصدی برای تعدیل نیروها ندارم.

علی سلیمی ابراز داشت: برنامه‌ای ندارم تا نیروهای قراردادی یا روزمزد را تعدیل کنم و هر کسی که این نیروها وارد دانشگاه کرده باید پاسخگو باشد و برنامه داریم تا با درآمدزایی حقوق و مزایای نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر تأمین و پرداخت کنیم اما در هر حال قصدی برای تعدیل نداریم.

وی با اشاره به اینکه بنده مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر را در بدترین شرایط ممکن تحویل گرفته‌ام، گفت: بحرانی که تمامی دانشگاه‌ها با آن گریبان‌گیر هستند دست و پنجه نرم می‌کنند و با عنایت به اینکه عمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر ۲۵ سال است اگر بتوانیم ۵ سال را بگذرانیم از مرحله بحران عبور می‌کنیم و با بازنشستگی تعدادی از کارمندان و اساتید از بار مالی این دانشگاه کاسته می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر تصریح کرد: با ورود دانش‌آموزان مقطع دبیرستانی پیش‌بینی کرده‌ایم تا حداقل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر بتواند برای مقطعی خود را حفظ کند و از این‌رو پنج سال پیش‌رو برای دانشگاه آزاد واحد اهر حیاتی است و بایستی قبول کنیم که رفته‌رفته از تعداد دانشجویان کاسته می‌شود چون قبلا هر خانواده چندین فرزند داشت اما اکنون فرزندان خانواده‌ها نهایتا یک یا دو نفر است.

جوانی‌مان در دانشگاه آزاد اهر صرف شد

یکی از کارکنان قراردادی دانشگاه آزاد واحد اهر که جزو تعدیل‌شدگان است در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به این‌که رئیس دانشگاه واحد اهر گفته است قرارداد تابستان را تمدید نمی‌کند اظهار کرد: بنده ۸ سالی می‌شود که در دانشگاه آزاد اهر شاغل هستم و در طول این مدت بر ما فشار می‌آوردند که بدون مجوز فعالیت می‌کنید و رئیس جدید دانشگاه با تمامی محبت‌هایی که داشت گفت سه ماه تابستان را لغو قرارداد می‌کند که کرد.

وی افزود: رئیس دانشگاه آزاد اهر یکی دیگر محبت‌هایی که داشت این بود که هر ماه یک روز بیمه رد می‌کند تا بی مه‌هایمان قطع نشود البته این شرایط تنها شامل حال بنده نمی‌شود بلکه همکارانی داریم که ۱۲ و ۱۳ سال است که با این شرایط فعالیت کرده است.

این کارمند دانشگاه آزاد واحد اهر ادامه داد: ما به امید این‌که به صورت قراردادی در دانشگاه آزاد اهر شاغل هستیم خانواده تشکیل دادیم و وام گرفتیم در حال حاضر نیز با لغو قرارداد از نظر مالی و معیشتی شرایط بحرانی داریم و در خانواده سرافکنده هستیم.

وی گفت: وقتی کسی عمرش را در دانشگاه آزاد اهر صرف کرده و بیش از ۴۵ سال سن دارد و دوران جوانی را سپری کرده دیگر امکان اشتغال در جای دیگری را ندارد بلکه فقط امیدمان به شغل‌مان بود که آن را از ما گرفتند با آن‌که گفتند فقط سه ماه تابستان را لغو قرارداد کرده‌اند باز هم شبهه دارد تا بعد از تابستان قراردادهایمان را تمدید می‌کنند یا خیر.

نیروهای قراردادی دانشگاه آزاد اهر بیش از نیروهای رسمی کار می‌کردند

یکی دیگر از کارکنان قراردادی دانشگاه آزاد واحد اهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سال‌هاست ما به این بهانه که جزو نیروهای قراردادی هستیم در دانشگاه آزاد اهر فعالیت می‌کنیم و اگر نظر کاری منصفانه نگاه کنید فشار کاری ما بیش از نیروهای رسمی است ولی با لغو قرارداد در دانشگاه اهر نه تنها فرصت شغلی گیرمان نمی‌آید بلکه احتمال حفظ زندگی خانوادگی‌مان نیز مبهم شده است چراکه خانواده خرج دارد.

وی گفت: متأسفانه در شهرستان اهر نه کارخانه‌ای داریم تا در آن مشغول شویم و نه فرصت شغلی وجود دارد، تقاضا داریم مدیران دانشگاه آزاد واحد اهر اگر دل‌شان به حال ما نمی‌سوزد به حال خانواده‌هایمان بسوزد وقتی من سرپرست خانواده دست خالی به خانه می‌روم که کسی این موضوع را درک نمی‌کند چه تضمینی دارد تا بتوانم خانواده‌ام را حفظ کنم.

این کارمند دانشگاه آزاد اهر تاکید کرد: متأسفانه در طی یک‌ماه که بیکار شده‌ایم به جمع کارگران فصلی پیوستم تا شاید کارگری کنم و مخارج خانواده تأمین نمایم اما حتی یک‌روز هم کار پیدا نکردم و به کارگران هم حق می‌دهم که آنها هم بیکار باشند چون ساخت و سازی وجود ندارد تا شغل ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: بنده دو فرزند دارم که در طول یک‌ماه گذشته نتوانسته‌ام نیازهایشان را تأمین کنم و افرادی به سن من دیگر فرصت شغلی پیدا نمی‌کنند امیدوار بودم دکتر سلیمی به وعده‌های خودشان در روزهای ابتدایی که گفتند قصدی برای تعدیل نیروهای قراردادی ندارند پایبند می‌بودند.

حال باید منتظر ماند و دید که مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر برای نیروهای قراردادی چه تصمیمی خواهند گرفت، آیا بدین روال پیش می‌روند یا تغییر رویه خواهند داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

درددل کریم پدر عروس نگون بخت سقزی / مرگ ۱۱ میهمان عروسی چگونه رقم خورد! + عکس

رکنارکنا1 روز قبل
عروس سقزی از همان شب در خانه پدرش ماندگار شده و هنوز هم باور ندارد چه بر سرشان آمده است. حالا عروس ٢٧ساله در خانه پدر غصه می‌خورد و لحظات مرگ میهمانانش را مرور می‌کند. عروس نگون بخت در خانه پدری مانده استاز همان شب دخترم به خانه ما آمد و دامادم با پای شکسته پیگیر حادثه. غیر از این نیست که مالک تالار این بلا را سر ما آورده. حالا مالک تالار فراری است.

ویروسی که قرن‌هاست «جان» می‌گیرد + فیلم

ایسناایسنا1 روز قبل
مهم‌ترین علائم آنفلوآنزاصالحی با اشاره به مهم‌ترین علائم بیماری آنفلوآنزا، اظهار کرد: آنفلوآنزا طیفی از علائم را شامل می‌شود. طول دوره بیماری آنفلوآنزا سه تا پنج روز است و فرد باید استراحت کند. در عین حال اگر به این بیماری مبتلا شدند به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند. البته اگر بیمار دچار علائم تنفسی شده باشد، بیمار به اورژانس می‌آید و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. اما اگر بیماری علائم تنفسی داشته و به درمان‌های خاص نیاز داشته باشد، تحت نظر قرار می‌گیرند.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.

نظرها

اخبار بیشتر