تجهیزات انفرادی با کیفیت بزودی تحویل محیط بانان می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
تجهیزات انفرادی با کیفیت بزودی تحویل محیط بانان می‌شود

تجهیزات انفرادی با کیفیت بزودی تحویل محیط بانان می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
زنجان-فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: بزودی تجهیزات انفرادی با کیفیت تحویل محیط بانان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، جمشید محبت خانی روز یکشنبه در مراسم تقدیر از محیط بانان گفت: ولادت امام رضا (ع) به عنوان روز آهو نامگذاری شده تا فرصتی باشد برای تقدیر از تلاش‌های این قشر زحمت کش که به صورت شبانه روزی مشغول حراست از طبیعت و حیات وحش ایران هستند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور افزود: محیط بانی شغل بسیار سخت و طاقت فرسایی است و تمام کسانی که لباس مقدس محیط بانی را به تن دارند عاشقانه و با آگاهی این شغل را انتخاب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم در تقویم رسمی کشور ولادت امام رضا (ع) به عنوان روز محیط بان درج شود، خاطر نشان کرد: محیط بانان امانتداران نسل‌های آینده هستند و باید همگان در حفاظت از محیط زیست محیط بانان را یاری کنند.

محبت خانی تاکید کرد: موضوع محیط زیستی موضوع فرا مرزی است و امروزه شاهد این هستیم که برخی از آلودگی‌های زیست محیطی سوغات کشورهای دیگر است و تبعات ناشی از آن گریبانگیر ماست.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه نباید به بهانه توسعه محیط زیست را تخریب کرد، گفت: محیط زیست در معرض تهدید جدی است و باید به موضوع محیط زیست به صورت ویژه توجه کرد و در این زمینه آموزش نقش اساسی دارد که محیط بانان باید در آموزش محیط زیست بیش از گذشته فعال باشند.

محبت خانی افزود: محیط بانان معلمان فرهنگی سازمان حفاظت محیط زیست هستند و در تلاش هستیم در سال ۱۳۹۸ حضور محیط بانان آموزش دیده در مدارس هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت افزایش پیدا کند تا در آینده با آموزش‌های لازم ۸۰ میلیون محیط بان در کشور داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: امروزه بحران آب در کشور ما جدی است وبرخی از استان‌ها درگیر این موضوع هستند که علاوه بر کمیت در کیفیت آب نیز کشور با مشکلاتی مواجه است و فقط مشارکت همگانی می‌تواند در بهبود وضعیت موجود مؤثر باشد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در تلاش هستیم تجهیزاتی که به محیط بانان تحویل می‌شود دارای کیفیت مناسب باشند، گفت: بزودی تجهیزات انفرادی با کیفیت بهتر از گذشته تحویل محیط بانان می‌شود.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

محبت خانی ادامه داد: جهت رفع مشکلات محیط بانان با پیگیری‌های صورت همه تمامی محیط بانان از اول تیرماه سال جاری بیمه جامع محیط بانان هستند و درخواست ما از ادارات حفاظت محیط زیست استان‌ها ارسال سریع و صحیح اطلاعات محیط بانان جهت انجام امورات مربوط به بیمه است.

وی افزود: علی رغم سختی‌های شغل محیط بانی حقوق و مزایای دریافتی محیط بانان اختلاف فاحشی با شغل‌های مشابه در سایر دستگاه‌ها دارد و تلاش می‌کنیم حقوق محیط بانان با حقوق پرسنل نیروهای مسلح همسان سازی شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: ۱۴۰ نفر محیط بان شهید برای حفاظت از محیط زیست جان خود را فدا کرده‌اند که به عبارتی می‌توان گفت ۵ درصد از کل محیط بانان محیط زیست کشور شهید شده‌اند و ۳۰۵ نفر از محیط بانان کشور جانباز شده و به تیر خورده‌اند و با این شرایط همچنان در شغل محیط بانی مشغول کار هستند.

محبت خانی با بیان اینکه ۴۰۰ محیط بان کشور قراردادی هستند، خاطر نشان کرد: متأسفانه حقوق دریافتی محیط بانان قراردادی نصف محیط بانان رسمی و پیمانی است که با پیگیری‌های صورت گرفته در آینده این مشکل با مساعدت مسئولان مرتفع و دریافتی این عزیزان نیز همانند محیط بانان رسمی و پیمانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه به زودی ۳۰۰ محیط بان به تعداد محیط بانان اضافه خواهد شد، افزود: این محیط بانان پس از طی آموزش‌های تخصصی به استان‌ها اعزام و مشغول فعالیت خواهند شد و به مدت ۱۰ سال متوالی سالی ۳۰۰ محیط بان به جمع محیط بانان کشور اضافه خواهد شد و علاوه بر این در هر ماه ۱۲ سرباز از نیروی انتظامی جهت خدمت در حوزه محیط بانی معرفی می‌شوند.

جمشید محبت خانی گفت: چالش دیگر حوزه محیط بانی در زمینه تجهیزات خودرویی و موتوری است که موجودی ما پاسخگوی نیازها نبوده و با تلاش‌های صورت گرفته به زودی تعدادی خودرو و موتورسیکلت به استان‌ها تحویل خواهد شد.

در پایان این مراسم از ۴۹ نفر محیط بان استان زنجان به همراه ۴ نفر از پرسنل نیروی انتظامی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نجات عقاب گرفتار در چنگ اختاپوس در اقیانوس آرام + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عقاب سر سفید توسط ماهیگیران از دست یک اختاپوس نجات پیدا کرد. این اتفاق در آب‌های اقیانوس آرام در شهر کواتسینو ساند در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به وقوع پیوست. بیشتر بخوانید: حمله عقاب به مرغ دریایی نگون بخت + فیلمانتهای پیام/

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

بشنوید | وکیل محمد علی نجفی: خبر ۷ سال حبس نجفی واقعیت ندارد، اگر تخفیفاتش را لحاظ کنند باید یکسال حبس بگیرد

خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

نظرها

اخبار بیشتر