از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند!

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند!

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: تعدادی از سینماگران کشور در پی انتقاد بخش گسترده ای از اهالی سینما مبنی بر بی عدالتی در نحوه اکران آثار سینمایی متذکر شدند: تکلیف سازمان سینمایی در گام دوم انقلاب باید روشن شود؛ ما باید بدانیم آیا قرار است همراه با استراتژی ها و خط مشی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری سینما را اداره کنیم یا اینکه با خط مشی و تفکرات بیگانگان و غرب زدگان؟

به گزارش سینماپرس سینماگران کشور مدت‌ها است از بی عدالتی در اکران سخن می‌گویند و تأکید دارند این بی عدالتی‌ها تهدیدی بر مرگ دائمی سینما و به قهقرا رفتن هنرهفتم در کشور منجر خواهد شد.

سینماگران معتقدند باید به همه فیلم‌ها فرصت پخش و اکران یکسان داده شود اما سال‌ها است که در سینما خبری از این اتفاق نیست؛ اغلب فیلم هایی که در نیمه ابتدایی سال اکران می‌شوند امکان دیده شدن بهتری دارند و در نیمه دوم و به خصوص در ماه‌های پایانی سال تراکم اکران آثار منجر به فیلمسوزی و بر باد رفتن سرمایه‌های سینماگران می‌شود و بسیاری از صاحبان آثار مجبورند با فروش‌های بسیار پایین از پرده نقره‌ای سینما خداحافظی کنند.

این دسته از سینماگران تأکید دارند برخی باندهای مافیایی که در میان آن‌ها برخی سینماداران، تهیه کنندگان و پخش کنندگان وجود دارند باعث اصلی بی عدالتی در اکران آثار هستند و این افرادند که تنها به فیلم‌های خود و نزدیکان شان بها می‌دهند و فیلم‌های سینماگران مستقل را نادیده می‌گیرند و اجازه نمایش به آن نمی‌دهند.

در این میان موج اصلی انتقادات هنرمندان به سمت مدیران و مسئولان سینما می‌رود و انگشت اتهام به سوی آن‌ها است چرا که قطعا این مدیران سینمایی هستند که می‌توانند ضمن برخورد قهری با مسببان بی عدالتی در اکران، پروانه فعالیت آن‌ها را ابطال کنند و شرایط یکسانی برای یکایک فیلم‌ها فراهم آورند. در این میان عده‌ای از سینماگران معتقدند برخی مدیران سینمایی هم با سینماداران، تهیه کنندگان و پخش کنندگان زدوبندهای فراوان دارند و به دلیل همین زدوبندها است که جلوی آن‌ها را نمی‌گیرند!

در همین راستا با ۱۰ تن از تهیه کنندگان و کارگردانان برجسته سینما آقایان: سیدضیاء هاشمی، محسن علی اکبری، سیدجمال ساداتیان، حجت الله سیفی، ابراهیم اصغری، سیدامیر سیدزاده، مهدی صباغ زاده، اسماعیل براری، قربان محمدپور و امیرحسین شریفی گفتگو کردیم که ماحصل آن برای اطلاع بیشتر مخاطبان گرامی در ذیل نقل شده است.

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 7

هاشمی: امروزه ما شاهد رقابت ناسالم تهیه کنندگان، پخش کنندگان و سینماداران هستیم/ افرادی با پول‌ مشکوک و سرگردان فیلم می سازند!

سید ضیاء هاشمی رئیس جامعه صنفی و دبیر شورای عالی تهیه کنندگان در پی انتقاد بخش گسترده‌ای از اهالی سینما مبنی بر بی عدالتی در نحوه اکران آثار سینمایی گفت: در شرایط فعلی ساخت آثار سینمایی با مشکلات زیادی مواجه هستند اعم از هزینه‌های بالای تولید و دستمزدهای سربه فلک کشیده دوستان ما را دچار مشکلات عدیده کرده است و از سوی دیگر ما شاهد رقابت ناسالم تهیه کنندگان، پخش کنندگان و سینما داران هستیم. معتقدم برای رهایی از این وضعیت این است که باید فیلم‌ها تقسیم بندی شوند فیلم‌هایی که به لحاظ فروش قدرت چندانی ندارند و نمی‌توانند گیشه را تسخیر کنند در یک گلدان قرار دهیم. فیلم‌های کمدی را به ۲ دسته طبقه بندی کنیم. فیلم‌هایی که به فروش بالا دست می‌یابند و قدرت تسخیر گیشه دارند همچنین فیلم‌های کمدی که کمتر توان جذب مخاطب را دارند و اسامی آن‌ها را در ۲ گلدان قرار می‌دهیم. فیلم‌های کودک و نوجوان را در یک گلدان قرار می‌دهیم اگر فیلم اکشن داشتیم در یک گلدان قرار می‌دهیم و فیلم‌های اجتماعی هم به ۲ دسته طبقه بندی می‌کنیم فیلم‌های اجتماعی با پایان بندی تلخ که توان کمتری در جذب مخاطب دارند در یک گروه و فیلم‌های اجتماعی ای که قدرت جذب مخاطب بیشتری دارند در یک گلدان قرار می‌دهیم و در نهایت برای هر دوره ۳ ماهه قرعه کشی برای اکران صورت گیرد تا بتوان به عدالت در اکران با وضعیت موجود برسیم.

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 12

بررسی عدالت در اکران/۲علی اکبری: پُر پیمان بودن بیلان فروش برای مدیران سینمایی ارجح تر از توجه به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ است/ تکلیف سازمان سینمایی در گام دوم انقلاب باید روشن شود

محسن علی اکبری تهیه کننده سینما و تلویزیون گفت: پر پیمان بودن بیلان فروش برای مدیران سینمایی ارجح‌تر از توجه به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ است؛ متأسفانه ما در تمام مقاطع ۴۰ سال گذشته شاهد این اتفاق بوده‌ایم و همیشه بیلان برای مدیران سینمایی بسیار با اهمیت‌تر از محتوا و توجه به ارزش‌ها و شاخصه‌های مهم فرهنگی و هنری بوده است. سوأل بنده از آقایان مدیر و مسئول سینمایی این است که این بیلان به چه قیمتی است؟ به قیمت از دست رفتن دین و غیرت و هویت ملی؟ به قیمت از دست رفتن فرهنگ و هنر و تمدن کهن ایرانی-اسلامی؟؛ این بیلان‌ها زمانی که ما دچار خوباختگی می‌شویم و هنر و فرهنگ مان را به نازل‌ترین قیمت در معرض حراج می‌گذاریم به چه درد می‌خورد؟ ما اینک در گام دوم انقلاب اسلامی هستیم و تکلیف سازمان سینمایی در گام دوم انقلاب باید روشن شود؛ سازمان سینمایی باید به صورت صریح و شفاف موضع خود را بیان کند؛ ما باید بدانیم آیا قرار است همراه با استراتژی‌ها و خط مشی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری سینما را اداره کنیم یا اینکه با خط مشی و تفکرات بیگانگان و غرب زدگان؟

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 16

ساداتیان: ریشه همه مشکلات اکران، کمبود سالن های سینما است/ منکر پارتی بازی در نحوه پخش و نمایش فیلم ها نیستم

سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما در پی انتقاد بخش گسترده‌ای از اهالی سینما مبنی بر بی عدالتی در نحوه اکران آثار سینمایی گفت: بنده معتقدم ریشه همه مشکلات اکران، کمبود سالن‌های سینما است، مسأله آنجا است که ظرفیت نمایشی در کشور ما کمتر از تولیدات است و این مسأله شائبه بی عدالتی در نحوه اکران برخی آثار سینمایی را به وجود آورده است. یکی از نکات مهمی که ما نباید آن را فراموش کنیم این است که اصولا برخی فیلم‌ها قدرت جذب مخاطب را ندارند و اگر سانس‌ها و سالن‌های بیشتری هم به آن‌ها تعلق بگیرد تأثیر چندانی بر فروش آن‌ها نخواهد داشت از این رو اختصاص سالن بیشتر به این نوع فیلم‌ها اصولا اجحاف در حق فیلم‌های پرفروش است.

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 20

سیفی: اندیشه هایی از آن سوی مرزها جریان فکری و فرهنگی را اداره می کنند/ انصاف و عدالت در سینمای ایران هیچ جایی ندارد

حجت الله سیفی تهیه کننده و کارگردان سینما نیز در این باره اظهار داشت: اندیشه هایی از آن سوی مرزها جریان فکری و فرهنگی را اداره می‌کنند، آن‌ها تمام توان خود را به کار بسته‌اند تا آثار فرهنگی در ایران به اکران نرسند؛ مسئولان هم معلوم نیست از کجا و به چه واسطه‌ای آمده‌اند و متأسفانه جریان فرهنگی را منحرف کرده‌اند. مایه تأسف است که برخی افراد در لباس و پوشش مذهب وارد جریان فرهنگی می‌شوند و آن را به انحراف می‌کشانند، در سینما وضعیت ما به همین گونه است. باندبازی و رفیق بازی در سینمای ایران بیداد می‌کند؛ به گونه‌ای باید بگویم که وضعیت سینما درست مانند وضعیت جامعه مان است. همانطور که مدیران اجتماعی و رفاهی و اقتصادی و … عملکرد خوبی ندارند مدیران فرهنگی هم به همان شیوه عمل می‌کنند، در واقع به نوعی همه سیستم مدیریتی به یک شکل است و از این رو در این شرایط بحرانی نمی‌توان انتظار داشت که سینما عملکردی درست داشته باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 25

اصغری: بی عدالتی نه تنها در سینما که در کل دولت موج می زند/ مسئولان سینما رسالت فرهنگی شان را فراموش کرده اند

ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما در این باره گفت: بی عدالتی در اکران و سینما تابع سایر بی عدالتی‌ها در فضای اقتصادی زیرمجموعه دولت در سال‌های اخیر است؛ وقتی فضای کشور به سمت مادیات می‌رود و از سوی دولت برنامه ریزی و نظارت برای اینکه توازن و عدالت برقرار شود وجود ندارد بی عدالتی روز به روز گسترده‌تر می‌شود. رانت خواری و ویژه خواری مدت‌ها است در کشور شروع شده و به سینما هم رسیده است؛ ما نباید فراموش کنیم که سینما زیرمجموعه‌ای از نهادهای دولتی است که باید با برنامه ریزی دقیق بر آن نظارت و کنترل صورت گیرد اما در سال‌های اخیر نظارت در سینما به حداقل ممکن رسیده است. مسئولان سینما رسالت فرهنگی شان را فراموش کرده‌اند و تنها به فکر پول هستند؛ این قبیل اتفاقات مایه شرمساری برای کل سینما است. آنچه امروز در سینما مطرح است تنها مبحث پول است و بس! این چه معنایی می‌دهد که عده‌ای منفعت طلب ضدفرهنگ و هنر وارد سینما شده‌اند و سعی می‌کنند تا با استفاده از این فضا سودهای سرشاری نصیب خود کنند و مسئولان هم جلوی عملکردشان را نمی‌گیرند؟

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 29

سیدزاده: دلیل مماشات و مسامحه آقای انتظامی با کاسبکارانی که سینما را تحت اختیار خود گرفته اند چیست؟/ سیستم سینمای ایران تبعیض آمیز است

سیدامیر سیدزاده تهیه کننده سینما در پی انتقاد بخش گسترده‌ای از اهالی سینما مبنی بر بی عدالتی در نحوه اکران آثار سینمایی گفت: همه ما می‌دانیم که سیستم اکران در سینمای کشورمان بسیار غلط و مسأله دار است، سوأل بنده این است که چرا با وجود تمام اعتراضات برحقی که سینماگران به شورای صنفی نمایش می‌کنند، مسئولان بالادستی ارشاد توجهی به آن‌ها ندارند؟ همچنین می‌خواهم بدانم دلیل مماشات و مسامحه آقای انتظامی با کاسبکارانی که سینما را تحت اختیار خود گرفته‌اند چیست؟ سیستم سینمای ایران تبعیض آمیز و ظالمانه است؛ انتظار همه ما سینماگران از آقای انتظامی به عنوان فردی که سابقه کار و فعالیت در حوزه‌های فرهنگی را دارد این است که به داد دل اهالی فرهنگ و هنر برسد و این رفتار زننده و ظالمانه را پایان دهد. همه ما می‌دانیم که سینمای ایران امروزه توسط عده‌ای افراد خاص اداره می‌شود که همه این افراد ۳ مجوز تهیه کنندگی، پخش کنندگی و سینماداری را دارا هستند و در واقع همه امتیازهای مهم سینما به صورت یک جا به این افراد اعطا شده است.

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 33

صباغ زاده: مشکلات اکران با قرعه کشی فصلی فیلم ها قطعاً حل خواهد شد/ سینماداران یکی از دلایل اصلی ایجاد بی عدالتی در حوزه اکران هستند

مهدی صباغ زاده، تهیه کننده، کارگردان و پخش کننده فیلم نیز در این راستا گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه سینما و اتحادیه تهیه کنندگان به تازگی بر سر طرحی به توافق رسیده‌اند که وضعیت و زمان نمایش فیلم‌ها بر اساس قرعه کشی فصلی انتخاب شود؛ بنده معتقدم در صورت اجرایی شدن این طرح مشکلات اکران به طورکلی حل خواهد شد و ما دیگر شاهد بی عدالتی و تبعیض در روند اکران آثار سینمایی نخواهیم بود. ما شاهد بی عدالتی در روند اکران فیلم هستیم و سینماداران یکی از دلایل اصلی ایجاد بی عدالتی در مبحث اکران هستند؛ به عنوان مثال وقتی سینماهای آزادی و استقلال در اختیار حوزه هنری است این نهاد سعی می‌کند فیلم‌های خودش را در آنجا نمایش دهد، سینما فرهنگ که متعلق به فارابی است به فیلم‌های آن نهاد توجه بیشتری می‌کند، سینما باغ کتاب، زندگی، آستارا و … که مربوط به پخش کننده‌ها است سعی می‌کنند به فیلم‌های پخش کننده توجه جدی‌تری داشته باشند و در کل شرایط به گونه‌ای است که همه خودشان فیلم خودشان را پخش می‌کنند و این عین بی عدالتی است!

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 37

براری: مدیران سینما فاقد اندیشه راهبردی هستند و تنها به لمپن ها بها می دهند/ هیچ عدالتی در سینمای ایران وجود ندارد

اسماعیل براری تهیه کننده و کارگردان سینما در پی انتقاد بخش گسترده‌ای از اهالی سینما مبنی بر بی عدالتی در نحوه اکران آثار سینمایی گفت: مدیران سینما فاقد اندیشه راهبردی هستند و تنها به لمپن‌ها بها می‌دهند و پول‌های بیت المال که از شیرهای نفت به جیب آن‌ها سرازیر می‌شود نیز در این راه به آن‌ها کمک می‌کند! هیچ عدالتی در سینمای ایران وجود ندارد؛ بنده معتقدم برای حل این ماجرا باید به گذشته رجوع کرد، باید به سر منشاء این اتفاقات مراجعه کرد. ما باید بدانیم که فرصت اکران یک امکان آزاد برای اهالی سینما نیست و در واقع یک اهرم قدرت برای کنترل سینما است.

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 41

محمدپور: مهمترین علت بی عدالتی در اکران کمبود شدید سالن های سینما در سطح کشور است/ برخی پخش کننده ها که صاحب سالن هم هستند تنها به فیلم خودشان توجه می کنند!

قربان محمدپور کارگردان سینما گفت: مهمترین علت بی عدالتی در اکران کمبود شدید سالن‌های سینما در سطح کشور است؛ نیم نگاهی به تعداد سالن‌های سینما در همین کشورهای آسیایی این مسأله را به ما اثبات می‌کند، از این رو ما نیاز به مدیرانی دغدغه مند داریم که به فکر اصلاح زیرساخت‌های سینمای کشور و سالن سازی، به خصوص در شهرستان‌ها باشند. اعث شرمساری و تأسف است که طی ۴۰ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد تعداد سینماهای ما در کشور نصف شده، این اتفاق قطعا به اهمال کاری و بی تفاوتی مدیران و سیاست گذاران کلان فرهنگی و سینمایی بازمی گردد که دغدغه‌ای برای بهبود اوضاع و شرایط سینما نداشته‌اند.

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند! - 45

شریفی: ما در بدترین و ناعادلانه ترین دوران سینما به سر می بریم/ چرا هیچ یک از نهادهای ناظر بر عملکرد دستگاه های فرهنگی کشور جلوی فساد در سینما را نمی گیرند؟

 امیرحسین شریفی تهیه کننده سینما و تلویزیون در پی انتقاد بخش گسترده‌ای از اهالی سینما مبنی بر بی عدالتی در نحوه اکران آثار سینمایی گفت: در سینمای ایران اصلا هیچ گونه عدالتی وجود ندارد؛ بنده بارها تأکید کرده‌ام که سینمای ایران توسط باندهای مافیایی اداره می‌شود که همه سینما را ملک شخصی خود می‌دانند و برای دیگران هم تصمیم گیری می‌کنند، در یک جمله باید بگویم ما در بدترین و ناعادلانه‌ترین دوران سینما به سر می‌بریم. کسانی که دم از اجرای عدالت در سینما می‌زنند بیشتر شوخی می‌کنند؛ کدام عدالت؟ اگر عدالتی در سینما وجود داشت چرا باید فیلم‌های ارزشی و اخلاق مدار پشت در اکران می‌مانند؟ بنده خودم فیلمی ارزشمند دارم که بیش از ۴ سال است پشت اکران مانده و هیچ مدیر متعهد و دغدغه مندی هم پیدا نمی‌شود تا مشکل ما را حل کند. چرا هیچ یک از نهادهای ناظر بر عملکرد دستگاه‌های فرهنگی کشور جلوی فساد در سینما را نمی‌گیرند؟ چرا جلوی این باندها و پولشویان گرفته نمی‌شود؟ چطور در سینمای ما فیلمی مانند «رحمان ۱۴۰۰» بدون ممیزی اکران می‌شود در صورتی که قرار بوده سانسور شود؟ این‌ها اتفاقی نیست! باید جلوی این کار‌ها گرفته شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهریهمشهری23 ساعت قبل
حسن عباسی می‌گوید: ما به امثال شما شرایطی دادیم که تو این مملکت بالا بیایید. زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد اما زیرتابوت افرادی متعلق به فکر ما را میلیون‌ها تشییع‌کننده هستند. دریافت ۱ MB کد خبر ۴۷۸۹۷۵

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

همت مردم دراحیای بنا‌های تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
گزارش اختصاصیهمت مردم دراحیای بنا‌های تاریخیبازسازی و مرمت برخی بنا‌های قدیمی تهران با همت مالکان آن‌ها و همچنین بهره‌مندی از تسهیلات ویژه مرمت بافت‌های تاریخی، در حال انجام است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در رویداد «از ایده تا کارآفرینی» ۲ موضوع کلیدی با حضور متخصصان بررسی شد. در این رویداد دوره فشرده آموزشی با موضوع «مدل‌ها و کلیات طرح کسب و کار» برگزار شد که آقای حسام زند حسامی مدیرکل اقتصادی و سرمایه‌گذاری دانش بنیان و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این دوره سخنرانی کرد. در این رویداد خلاصه‌ای از کسب و کار‌های نوپا (استارتاپ) حوزه معدن و صنایع معدنی دنیا نیز در اختیار علاقه‌مندان و تیم‌ها قرار گرفت تا در این راستا جهت گیری بهتری با هدف خلق استارتاپ‌های موفق صورت گیرد. نشست‌های تخصصی با ایده پردازان، نخبگان و تیم‌های استارتاپی به منظور بررسی ایده‌‍‌ها، تیم‌سازی و استقرار استارتاپ‌های جدید در مجموعه ماینتک تا ۵ بهمن برگزار می‌شود. همچنین، بستری فراهم شده است تا تیم‌های کسب و کار نوپای دارای قرارداد در دوره‌های پیش شتابدهی این شرکت حضور یابند.

نظرها

اخبار بیشتر