خدمات غیرحضوری برای مستمری‌بگیران تامین اجتماعی آب و نان نمی‌شود/ به‌نظر می‌رسد برای رسیدگی به بازنشستگان استراتژی وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

خدمات غیرحضوری برای مستمری‌بگیران تامین اجتماعی آب و نان نمی‌شود/ به‌نظر می‌رسد برای رسیدگی به بازنشستگان استراتژی وجود ندارد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
نائب رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی استان قزوین تاکید دارد که با توجه به رابطه نزدیک مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با دولت، همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران باید در اولویت برنامه‌ها باشد.

خدمات غیرحضوری برای مستمری‌بگیران تامین اجتماعی آب و نان نمی‌شود/ به‌نظر می‌رسد برای رسیدگی به بازنشستگان استراتژی وجود ندارد - 1

«عیدعلی کریمی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از مستمری‌بگیران حداقلی‌بگیر هستند، مستمری که تنها کمتر از ۳۰ درصد هزینه‌های زندگی را پوشش می‌دهد، گفت: با توجه به رابطه نزدیک مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با دولت، همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران باید در اولویت برنامه‌های آقای سالاری قرار گیرد؛ به نحوی که در نیمه دوم سال ۹۸ اجرایی شود.

وی با بیان اینکه همسان‌سازی‌ حقوق‌ها وعده‌ نیست بلکه قانون است، گفت: الزامی بودن همسان‌سازی توقعات بازنشستگان را افزایش داده است اما تاکنون جز وعده هیچ نشنیده‌ایم. قانون باید اجرا شود و یک روز تاخیر هم جایز نیست. عدم اجرای قانون همسان‌سازی بازنشستگان را دچار اختلال هراس کرده است. روزی نیست که کارگران بازنشسته پس از مراجعه به کانون نپرسند: چرا در هفته تامین اجتماعی مسئولان از اجرای همسان‌سازی در سریع‌ترین زمان خبر می‌دهند اما بعد به گونه‌ای رفتار می‌کنند که انگار کارگران بازنشسته بچه سرراهی هستند؟!

نائب رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی استان قزوین با تاکید بر اینکه با انتصاب آقای سالاری به عنوان مدیرعامل سازمان، توقعاتمان در مورد اجرای قانون بسیار افزایش یافته است، گفت: مدیران عامل پیشین در دولت‌های یازدهم و دوازدهم هیچگاه تا این اندازه به دولت نزدیک نبوند و به همین بهانه مدعی عدم همکاری دولت می‌شدند. از این رو با توجه به نسبت آقای سالاری با دولت انتظار داریم که هرچه سر گام‌های عملی برداشته شود.

وی با بیان اینکه شیرین‌ترین خبری که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می‌تواند به بازنشستگان اعلام کند، تعیین منابعی مشخص برای همسان‌سازی مستمری‌هاست، گفت: چند سالی است که سازمان تامین اجتماعی بیشتر تمرکز خود را بر توسعه خدمات غیرحضوری گذاشته و به موضوعات معیشتی و رفاهی ورود نمی‌کند. شاید مانور دادن بر خدمات غیرحضوری به این خاطراست که سازمان مجبور نشود دائم در مورد رفاهیات بازنشستگان پاسخگو باشد. البته توسعه خدمات الکترونیکی خوب است اما آنچه برای بازنشستگان مهم است بهبود شرایط زیستی، داشتن زندگی با کیفیت، برخورداری از امکانات درمانی در شهرهای کوچک و مراکز استان‌ها، افزایش ارزش دفترچه بیمه‌‌‌ها در مراکز غیرملکی و … است.

دبیرخانه کارگر قزوین افزود: رضایت‌مندی کارگران بازنشسته با تمرکز سازمان بر همسان‌سازی حقوق‌ها، گسترده کردن حمایت‌‌‌های غیرنقدی، پرداخت تسهیلات بانکی بیشتر و … محقق می‌شود. در حال حاضر بازنشستگان هیچ کدام از اینها را یا ندارند یا اگر دارند آنقدر نیست که به کارشان آید. به نظر می‌رسد که سازمان به خاطر مشکلاتی که در دریافت مطالبتش از دولت دارد برای رسیدگی به بازنشستگان، استراتژی ندارد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

کریمی با بیان اینکه گفته می‌شود که آقای سالاری درباره دریافت بدهی‌های دولت جدی است و برای آن برنامه دارد، گفت: امیدوارم که ایشان بتواند تکانی به سازمان بدهد. برخی مدیران سازمان به خاطر ضعف قدرت چانه‌زنی نتوانستند یا نخواستند حرکتی جدی در این زمینه انجام دهند اما از آقای سالاری انتظار دیگری می‌رود. با توجه به اینکه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی به بیش از ۲۰۰هزار میلیارد تومان رسیده باید روابط دولت با سازمان تامین اجتماعی به نحوی تنظیم شود که سازمان از یک رابطه نابرابر ضرر نبیند.

وی افزود: امیداریم که مدیرعامل جدید سازمان از این به بعد کمتر بر حرف نه در عمل، بر توسعه خدمات غیرحضوری مانور دهد و بیشتر بر بدهی دولت و همسان‌سازی متمرکز شود. این را از این جهت می‌گویم که تا به حال کارگران بازنشسته از خدمات غیرحضوری خیری ندیده‌‌اند. در واقع خدمات غیرحضوری برای مستمری‌بگیران تامین اجتماعی آب و نان نمی‌شود.

نائب رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی استان قزوین با بیان اینکه در حالی مدام از توسعه خدمات غیرحضوری سخن گفته می‌شود که بازنشستگان برای هرخدمتی ناچار به مراجعه به کارگزاری‌های تامین اجتماعی هستند، افزود: معنای غیرحضوری سرراست است و نباید به حضور الزامی در کارگزاری‌ها منتهی شود. جدای از این بحث بعضی خدمات الکترونیک در همان کارگزاری‌ هم با سرعت کمی انجام می‌شود و گهگاه ارتباط اینترنتی قطع می‌شود.

کریمی افزود: از طرفی بیشتر بازنشستگان به خاطر ضعف مهارتی قادر نیستند از خدمات غیرحضوری بهره ببرند از این رو ناچار به مراجعه به کارگزاری یا کافی‌نت‌ها هستند که به معطلی و پرداخت هزینه از جیب می‌انجامد. از این رو باید نحوه کار با سیستم‌ها را به بازنشستگان به صورت رایگان آموخت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

هدف آمریکایی‌ها از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر