۱۴۰هزار تن ذرت آلوده وارداتی در خوزستان/دست مافیای شکر قطع می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
۱۴۰هزار تن ذرت آلوده وارداتی در خوزستان/دست مافیای شکر قطع می‌شود

۱۴۰هزار تن ذرت آلوده وارداتی در خوزستان/دست مافیای شکر قطع می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
اهواز - نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده وارداتی در خوزستان از سال گذشته در انبارها مانده که باید به سرعت تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر خجسته ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از اسکله‌های بندرامام اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از وظایف کمیسیون اصل ۹۰ این است که ضمن نظارت دقیق بر سه قوه به شکایت‌ها نیز به موقع رسیدگی کند؛ در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی توفیق حاصل شد که در خوزستان حاضر و بررسی‌های خود را از بندر امام شروع کنیم.

وی افزود: اولویت حضور ما مربوط به کالاهای اساسی است که ۱۸ میلیارد دلار در سال گذشته و ۱۴ میلیارد دلار امسال برای کالاهای اساسی با توجه به شدت تحریم‌ها پیش بینی شده است.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی ۱۰ هزار شرکت واردکننده کالای اساسی هستند که یک هزار و ۷۵۰ شرکت بر اساس حسابرسی، صورت‌های مالی خوبی نداشته و ۳۶۵ شرکت نیز برای آنها ۷۰ روز مدت زمان در نظر گرفته شده تا کالای اساسی وارد کنند.

وی بیان کرد: همچنین از دولت خواسته‌ایم که نظارت دقیقی بر واردات کالاهای اساسی داشته باشند تا کالای اساسی به موقع به دست مردم برسد.

خجسته گفت: این ۱۴ میلیارد دلار برای امسال پیش‌بینی شده اما آنگونه که بررسی کردیم، کالای اساسی به خوبی به دست مردم نرسیده و شرکت‌های مربوطه باید در این زمینه پاسخگو باشند.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس عنوان کرد: اکنون رئیس جمهور چهار وزارتخانه را مامور کرده تا به بحث کالاهای اساسی و دارو ورود و اجازه ندهند که برخی افراد با رانت از رسیدن این سرمایه به دست مردم جلوگیری کنند.

وی افزود: اکنون تمام بخش‌های مختلف و پیش بینی شده مورد بازدید قرار می‌گیرند و تمامی شرکت هایی که ارز دولتی دریافت کرده‌اند، به صورت تک به تک مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۷۵ درصد کالاهای اساسی از طریق بندر امام وارد شده که در این راستا از تمام کارکنان این منطقه تقدیر کنیم.

خجسته گفت: تاکنون ۶٫۵ میلیون تن تخلیه بار از بندر امام سجاد داشته‌اید در حالی که سال گذشته میزان سه میلیون تن بوده که اکنون رشد قابل توجهی است.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اضافه کرد: با توجه به حرکت‌های اخیر نگران وارد شدن کالای اساسی به کشور نیستیم چون با رشد ۲۸ درصدی مواجه هستیم.

وی بیان کرد: شرکت‌های وارد کننده باید در این زمینه پاسخگو باشند و شتاب رسیدن کالا به دست مردم بیفزایند.

خجسته ادامه داد: تمامی حقوق مردم و مطالبات مردم از حلقوم سودجویان بیرون کشیده می‌شود چون دستگاه‌های نظارتی، نظارت خود را با جدیت آغاز کرده‌اند.

خجسته یادآور شد: متأسفانه ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده از سال گذشته در خوزستان باقی مانده و این ضعف وزارتخانه‌ها به شمار می‌رود.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی گفت: این ذرت آلوده و همچنین کالاهای رسوب شده باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند چون بی دلیل فضای انبارها را اشغال کرده است.

وی بیان کرد: همچنین هشت هزار تن میلگرد با ارز دولتی وارد کشور و در خوزستان دپو شده که هرچه سریعتر باید تعیین تکلیف شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: بررسی‌های میدانی هر چه سریعتر انجام می‌شود و گزارش‌های دقیق و تخلف‌ها به دست مقامات مربوطه می‌رسد.

خجسته گفت: دولت، مجلس و کمیسیون اصل ۹۰ به صورت جدی برای بررسی ورود کالاهای اساسی و تعیین تکلیف کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده در صحنه حاضر و جای نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

وی گفت: بازدید از تمامی بنادر استان خوزستان در دستور کار قرار دارد و تمامی جزئیات واردات و صادرات را در اختیار داریم که آنها را با مشاهدات خود مطابقت می‌دهیم.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش‌هایی که در اختیار داریم، ۳۴ هزار خودرو ثبت سفارش غیرقانونی شده اما متولیان امر این موضوع را انکار کرده‌اند در حالی که ۶ هزار خودرو اظهار شده و هم اکنون در این میان دو هزار خودرو در خرمشهر است که از آنها بازدید خواهیم کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسون اصل ۹۰ مجلس اظهار کرد: اگرچه در تمامی جهان چنین مواردی وجود دارد اما در ایران اسلامی باید روز به روز کاهش یابد؛ قطعا این فساد را با افشاگری از بین می‌بریم و هر شخصی که در رابطه با فساد اقتصادی بتواند افشاگری کند، حق الکشف دریافت می‌کند.

وی گفت: با اقداماتی که کمیسیون اصل ۹۰ در پیش گرفته ریشه رانت، فساد و کلاهبرداری خشکیده می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: این نوید را به مردم می‌دهیم که با همکاری مسئولان و دلسوزان نظام و فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی از بیت المال صیانت می‌کنیم.

خجسته بیان کرد: با توجه به نظارت دقیقی که از سوی دولت و کمیسیون اصل ۹۰ و به خصوص در گمرکات خوزستان صورت گرفته بی شک در آینده هیچ مواد آلوده‌ای وارد نمی‌شود و برای هر شرکتی خاطی دستگاه قضایی ورود می‌کند.

وی تصریح کرد: با جدیت دستگاه‌های نظارتی، دست مافیای خودرو، شکر و کالای اساسی و سایر اقلام به زودی قطع می‌شود.

خجسته در پایان گفت: با عزم جدی دستگاه قضایی و همدلی بین مسئولان، خائنان به ملت به زودی شناسایی و به سزای اعمال خود می‌ رسند و نهضت مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنان ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا20 ساعت قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سید‌علی آقازاده شامگاه یکشنبه در ستاد تنظیم بازار که در طبقه چهارم استانداری برگزار شد با اشاره به وضعیت استان مرکزی اظهار داشت: تلاش بسیار خوبی از سوی همه مسئولان انجام شد تا امنیت مردم در ۴۸ ساعت گذشته در استان مرکزی حفظ شود، استان مرکزی نیز یکی از استان‌های خوب با عملکرد درخشان بود. وی افزود: فرمانداران با حضور به موقع، عملیاتی و میدانی خود به اتفاق اعضای شورای تامین و سایر عوامل سبب مدیریت خوب صحنه شدند و امنیت در استان مرکزی برقرار شد. آقازاده ادامه داد: در تولید گوشت قرمز شرایط بسیار مطلوب‌تری نسبت به سال گذشته در استان مرکزی وجود دارد، به‌طوری که قیمت آن نیز حداقل کاهش ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است، درواقع هیچ‌گونه مشکلی در زمینه تامین مایحتاج مردم در استان مرکزی وجود ندارد. وی اضافه کرد: همچنین استان مرکزی در تولید مواد غذایی و تولیدات کشاورزی در بهترین شرایط خود به سر می‌برد، با توجه به شرایط فوق نیز بر قیمت‌ها نظارت می‌شود. استاندار مرکزی با اشاره به کیفیت نان و اهمیت توجه به آن گفت: مسئولیت آرد و نان با دولت است، باید مشکل بخش گندم در استان مرکزی حل شود و کیفیت نان باید بالا برود.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

رصد میدانی قیمت ‎ها در بازار

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرصد میدانی قیمت ‎ها در بازارتصمیم و تاکید مسولان برای جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت کالاها، با نظارت واقعی در بازار محقق می‌شود؛ بازار این روز‌ها بیش از هر زمان دیگری زیر ذره بین مردم و دستگاه‌های ناظر هست.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
کرایه تاکسی و آژانس‌ها در کردستان از همان روز اول بعد از اعلام افزایش قیمت بنزین، افزایش یافت و برخی رانندگان به طور خودسرانه اقدام به افزایش نرخ کرایه کرده‌اند. دره وزمی بیان کرد: تا کنون هیچ گونه افزایش قیمت کالایی و خدماتی نداشته‌ایم و با تخلفات و افزایش خودسرانه قیمت‌ها برخورد خواهد شد و مردم باید هر گونه تخلف را به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهند. وی اعلام کرد: سهمیه ناوگان حمل و نقل استان از اول آذرماه با حفظ سهمیه آبان ماه آن‌ها شارژ می‌شود. وی با تاکید بر افزایش کارشناسانه قیمت کرایه تاکسی در سنندج افزود: در غیر این صورت افزایش خودسرانه قیمت‌ها در این راستا ادامه خواهد داشت و موجب سوء استفاده سودجیان در این زمینه نیز می‌شود. وی افزود: در بحث ناوگان توزیع دارو بنزین نیسان‌ها به مشکل برخواهد خورد که باید ساماندهی شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری13 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا12 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین15 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف19 دقیقه قبل

ویدیو؛ گل روز باشگاه منچستریونایتد - رایان گیگز به ساوتهمپتون (۱۹۹۵)

طرفداری22 دقیقه قبل

کاظمی: بانک‌ها تولید ملی ما را متوقف کردند

ایسنا24 دقیقه قبل

۱۱۰ ساله‌ها سلول‌های خاصی دارند

مشرق‌نیوز34 دقیقه قبل