رسوب کالاهای اساسی در بندر امام‌ خمینی (ره) / ‌کمیسیون اصل ۹۰ مجلس‌ به موضوع ورود کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
رسوب کالاهای اساسی در بندر امام‌ خمینی (ره) / ‌کمیسیون اصل ۹۰ مجلس‌ به موضوع ورود کرد

رسوب کالاهای اساسی در بندر امام‌ خمینی (ره) / ‌کمیسیون اصل ۹۰ مجلس‌ به موضوع ورود کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
گروه استان‌ها ـ نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ‌با اشاره به رسوب کالاهای اساسی در بندر امام‌ خمینی(ره) گفت: ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به بنادر خوزستان برای تعیین وضعیت کالاهای اساسی است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر امام خمینی(ره)، ‌نایب رئیس کمیسون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی روند ورود کالاهای اساسی از بنادر و گمرکات خوزستان، بازدید خود را از بندر امام خمینی (ره)، بندر کانونی غلات کشور‌ شروع کرد‌.

امیر خجسته در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) اظهار داشت: با توجه به شدت تحریم‌ها سال گذشته ۱۸ میلیارد دلار و سال جاری ۱۴ میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: طبق گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، سال گذشته ۱۰ هزار شرکت کالاهای اساسی وارد کشور کرده بودند که طبق حسابرسی انجام شده ۱۷۵ شرکت‌ صورت مالی خوبی نداشتند و ۳۶۵ شرکت هم در مدت ۷۰ روز برای ورود کالاهای اساسی، ایجاد شده بودند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون کالاهای اساسی به دست مردم نرسیده است عنوان کرد: از تمامی دستگاه‌های نظارتی به خصوص دولت خواستیم نظارت دقیقی بر کالاهای اساسی داشته و به موقع ورود کنند تا کالاهای اساسی به دست مردم برسد.

وی افزود: با پیگیری‌‌های کمیسیون اصل ۹۰ کارهای خوبی انجام شده ‌و رئیس جمهور ۴ وزارتخانه را مامور کرد به بحث ورود کالاهای اساسی و دارو نظارت کنند و اجازه ندهند برخی افراد با باندبازی و رانت استفاده‌های غیرصحیح از ارز کالاهای اساسی انجام داده و آن را در جایی دیگر استفاده کنند.

خجسته با بیان اینکه کمیسیون اصل ۹۰ لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی را گرفته و از طریق کمیسیون و فراکسیون مبارز با مفاسد اقتصادی برخورد قانونی انجام می‌دهد بیان داشت: عامل شتاب و عجله شرکت‌ها برای ورود کالای اساسی به کشور این است که آنها باید پاسخگو ارزهای گرفته شده سال گذشته و سال جاری باشند.

وی افرود: در سال جاری ۶٫۵ میلیون تن کالاهای اساسی به کشور وارد شده ‌که رشد ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد و ما نگران کمبود کالاهای اساسی در کشور نیستم.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده خروج کالا در بندر امام خمینی (ره) توسط شرکت‌های دولتی انجام می‌شود اظهار داشت: شرکت‌های دولتی که در حال خروج کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) هستند خوب عمل نمی‌کنند و رسوب کالا در بنادر باید تعیین تکلیف شوند و نباید از حد مجاز خارج شود.

وی افزود: ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به بنادر خوزستان برای تعیین وضعیت کالاهای اساسی است و نتیجه بررسی‌ها را به مردم گزارش می‌دهیم و مردم نگران کمبود کالاهای اساسی نباشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زنگ خطر مصرف بی رویه سوخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

:: السدح-جلوه‌های جشن هفته وحدت در یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از صنعا، میلاد پیامبر اکرم (ص) برای یمنی‌ها مناسبتی ویژه، و تاریخ یمن، بیانگر عشق این ملت به حضرت محمد مصطفی (ص) و خاندان پاک ایشان است. حضور این جمعیت بزرگ در خیابانها، همزمان با تهدیدها و بمباران جنگنده‌های سعودی، گوشه‌ای از عشق و وفاداری مردم یمن به رسول گرامی اسلام و خاندان مطهرش را بازنمایی می‌کند. شهروند یمنی می‌گوید: پیوند یمنی‌ها با پیامبر اسلام قدیمی و ایمانی است و این جشن بزرگ مردمی، جلوه‌ای از شکوه عشق ملت یمن و پیامی آشکار به جهانیان است که در سراسر یمن موج می‌زند. وحدتی که از پنج سال گذشته تاکنون متجاوزان را سردرگم کرد و در آینده نیز حفظ خواهد شد تا متجاوزان و اشغالگران، با خفت و خواری یمن را ترک کنند. در حالی که عربستان سعودی و متحدان آن سرگرم لهو و لعب هستند، یمنی‌ها بر عشق و علاقه خود به رسول الله (ص) و خاندان ایشان می‌افزایند.

ماجرای شعار دادن در زمان سخنرانی روحانی در جمع مردم یزد چه بود؟ + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، همزمان با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در میدان امیرچخماق یزد عده‌ای از شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آنها گله مندی صنفی درج شده بود، انتقادهایی را به سیاست‌های اقتصادی دولت مطرح کردند. مضمون پلاکاردها بیشتر مربوط به وضعیت نیروهای شرکتی، وضعیت آب برای کشت زمین‌های کشاورزانی و وضعیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و گلایه‌مندی از دولت برای گرانی بود. این عده در بخشی شعارهای خود حل معضلات اقتصادی نظیر گرانی را از دیگر مطالبات خود از رئیس جمهور عنوان کردند. این افراد که صدای شعارهایشان در جمعیت حاضر گم شده بود، تاکید داشتند که مشکلات موجود با سخنرانی قابل حل شدن نیست. واکنش آشنا به سخنان رئیس‌جمهور در یزدحسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهور نیز در توئیتی درباره سخنان رئیس جمهور در جمع مردم یزد گفت: یزد امروز شاهد ارائه یک بیانیه و آمار رسمی برای مواجهه با فساد سازمان‌ یافته‌ بود.

انفجار خودروی بمبگذاری شده در شهر سلوک سوریه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، فعالان شبکه‌های اجتماعی تصاویری را از نخستین لحظات انفجار خودروی بمبگذاری شده در شهر سلوک در سوریه پخش کردند که در این انفجار چند نفر کشته و زخمی شدند.

شانزدهمین جایزه ملی کیفیت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما بدون تردید کیفیت، پیشران رونق تولید ملی هست و اگر برکیفیت محصولاتی که به خارج صادر می‌شود، رصد دقیق و مستمری صورت بگیرد توان رقابت پذیری کشور در بازارهای منطقه‌ای و بین المللی بالاتر می‌رود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
در جریان سخنرانی رئیس جمهور در یزد، شمار کمی از حاضران شروع به دادن شعارهایی کردند. اگرچه شعاردهندگان تعدادشان کم بود و صدای آنها چندان شنیده نمی‌شد، حسن روحانی در سخنرانی خود به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: صدای شما مردم، صدای این چند نفر جوان نیست. به گزارش «انتخاب»، روحانی با بیان اینکه اختلاف خواست آمریکاست، ادامه داد: نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود. گرچه آن عده بسیار معدود و کم در کشورند اما همان عده معدود و کم را هم به اسلام دعوت می‌کنیم. سخنرانی رییس جمهور در جمع مردم یزد از دقایقی پیش در مجموعه فرهنگی تاریخی امیر چخماق یزد آغاز شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها