تا پایان سال شرایط اقتصادی بهبود می‌یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
تا پایان سال شرایط اقتصادی بهبود می‌یابد

تا پایان سال شرایط اقتصادی بهبود می‌یابد

فارسخبرگزاری فارس |
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: بر اساس نظر کارشناسان تا پایان سال شرایط اقتصادی رو به بهبود خواهد بود و هم‌اکنون نیز علی‌رغم سختی‌ها شاهد ثبات روزافزون اقتصادی هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حسینعلی امیری ظهر امروز در شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام از ارزش حقوقی و سیاسی این تعهد کم نکرد.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها شرایط خاصی را برای کشور به وجود آورد، بیان داشت: همه تلاش‌های دولت بر کاهش شرایطی است که تحریم‌های ناجوانمردانه به وجود آورده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مطرح کرد: بر اساس نظر کارشناسان تا پایان سال شرایط اقتصادی رو به بهبود خواهد بود و هم‌اکنون نیز علی‌رغم سختی‌ها شاهد ثبات روزافزون اقتصادی هستیم.

امیری بیان داشت: با همه تنگناها و محدودیت‌های اقتصادی که دشمنان برای ملت ایران ایجاد کردند، اما طرح‌های بزرگ و مهمی در سطح کشور هر روز افتتاح می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه فشارهای تحریم راه به‌جایی نخواهد برد، مطرح کرد: دولت برای تمامی این فشارهای اقتصادی برنامه داشته و قطعا در کنار مردم خواهیم توانست از این تنگناها عبور کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بی‌اعتمادی جهانیان به آمریکا را نتیجه برجام دانست و تصریح کرد: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که اگر از برجام خارج شوند ما نیز رفتاری متقابل در خروج از برجام خواهیم داشت و مجدد می‌توانند ما را به فصل هفتم منشور ملل متحد برگردانند.

امیری برجام را مهم‌ترین دستاورد دولت دانست و افزود: خروج یک‌طرفه آمریکا از برجام از ارزش حقوقی و سیاسی و بین‌المللی آن نکاسته و آمریکایی‌ها با خروج از برجام نقض عهد و مقررات بین‌المللی کردند.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از نقدها و نادیده گرفتن آثار برجام جفا در حق مردم و تیم مذاکره‌کننده و رئیس‌جمهوری و مقام معظم رهبری است، اضافه کرد: برجام کماکان کارکردها خود را دارد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تحریم دکتر ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نشان‌دهنده عجز آمریکایی‌ها در مواجهه با منطق و استدلال و عدم صداقت آن‌ها است، بیان داشت: وزارت خزانه‌داری آمریکا برای ایران نیروهای خود را چند ده برابر کرده بود و حتی به‌صورت مستقیم با شرکت‌ها برای تحریم اقتصادی ایران مذاکره کرد اما نقشه‌های آنان نقش بر آب شد.

امیری با اشاره به عزت و اقتدار ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، بیان داشت: تغییر شرایط بین‌المللی به نفع ایران ثمره صبر راهبردی انقلاب اسلامی، مقاومت مردم، نتیجه برجام و تبحر تیم مذاکره‌کننده در پرتو راهنمایی‌هایی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی عنوان کرد: در سال‌های ۹۱ علیه ایران یک اجماع جهانی بود ولی امروزه شرایط برعکس شده و در چشم جهانیان آمریکایی‌ها به‌عنوان افرادی بی‌اعتماد مطرح هستند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به موقعیت استان خراسان‌جنوبی و مسیر رو به رشد این استان، خاطرنشان کرد: خراسان‌جنوبی در مسیر شتاب توسعه قرار و از این جهت آینده خوبی را برای استان پیش‌بینی می‌کنیم.

امیری با بیان اینکه فرصت‌ها و مزیت‌های خوبی در استان خراسان‌جنوبی به‌خصوص بازارچه‌های مرزی وجود دارد، اعلام کرد: تمامی مشکلات مطرح‌شده در این سفر از سوی وزرای مربوطه و همچنین در جلسه فردا که با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد پیگیری می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.

این فیلم نشت نفت از کشتی SABITI را تکذیب می‌کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.
الفالف1 روز قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!

فیلم | رهبر کره شمالی سوار بر اسب در کوه مقدس

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سفری ۴ روزه به صربستان به کشور بازگشت. رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به کشور و در جمع خبرنگاران گفت: در این اجلاس هیئت همراه در کمیته‌های مختلف درباره موضوع‌های گوناگون صحبت و تبادل اطلاعات کردند. وی با اشاره به موضوع اصلی اجلاس مبنی به احترام به حقوق بین المللی ادامه داد: بسیاری از کشورها درباره رفتار آمریکا و اسرائیل و همین طور بهم ریختگی رفتاری آنها، تذکرات خوبی دادند. وی افزود: به نظر می‌رسد بیشتر کشورها از رفتار آمریکایی‌ها نسبت به عدم تعهدنامه هسته‌ای، ناراضی هستند و به همکاری‌های اقتصادی با ایران علاقه دارند. آقای لاریجانی تصریح کرد: از دیگر مباحث مطرح شده در حاشیه این اجلاس، علاقه مندی دیگر کشورها درخصوص اتفاقات عراق و سوریه و تمایل به شفافیت و بحث به سر آنها محسوس بود.

نظرها

اخبار بیشتر