موسیقی تیتراژ جیمز باند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. فرهنگ

موسیقی تیتراژ جیمز باند

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: ‌موسیقی تیتراژ فیلم‌های جیمز باند از هنگامی برای نخستین آنها، فیلم «دکتر نو» (۱۹۶۲) ساخته شد، یکی از محبوبترین موسیقی‌های فیلم بوده است.

دریافت ۴۹ MB

این موسیقی محصول کار دو موسیقی‌دان فیلم مشهور بریتانیایی است، مانتی نورمن که موسیقی را نوشت و جان بری که آن را تنظیم کرد. جان بری بعدها موسیقی ۱۱ فیلم جیمز باند را هم ساخت.

نورمن ریتم شاخص گیتار در ابتدای این موسیقی را به صورت «دام دی-دی دام دام» توصیف می‌کند و می‌گوید این ریتم را از ترانه «نشانه خوب نشانه بد» الهام گرفته است که شخصیت‌های هندی در فیلم «خانه آقای بیسواس»، اقتباسی موزیکال از رمان مشهور وی اس نایپال به همین نام که در جامعه هندی ترینیداد می‌گذرد، می‌خوانند.مرگ نویسنده برنده نوبل و بوکر در ۸۵ سالگی

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

البته آنچه بیشتر شاخص این موسیقی شده است، تنظیم جاز جان بری از آن است.

در فیلم اجرای این موسیقی را بوسیله ارکستر فیلارمونیک قطر به رهبری دیوید نیمن را می‌بینید.جیمزباند ۲۵ | رضایت دنیل کریگ از کار کردن با فوکوناگا کد خبر ۴۵۰۹۲۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

المپیاد دانش آموزی نانو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

انتقاد کیهان به حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم

الفالف1 روز قبل
گروه فرهنگی الف، ۲ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۳۷ ۳۹۸۰۶۰۲۰۹۴کیهان نوشت: یک زن بازیگر سینما و تئاتر، در کنسرت یکی از خوانندگان دست به رفتاری سخیف زد. این بازیگر [فرزانه کابلی] که سالهاست به انزوا رانده شده، در حین برگزاری کنسرت سالار عقیلی به روی صحنه رفت و دست به انجام حرکاتی مغایر با فرهنگ ایرانی و اسلامی زد! نکته تاسف‌آور اینکه خواننده یاد شده، گویا از پیش از قصد زن بازیگر مطلع بوده است. او در حین اجرا نیز، مانع کار زشت زن بازیگر نشد. لازم به ذکر است کابلی را بسیاری از مردم با نقش مادر علی کوچولو به خاطر می‌آورند و او بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما است.

وقتی شهید باقری قسم جلاله میخورد

مهرمهر20 ساعت قبل
شهید باقری در صوت ماندگاری که از وی به جا مانده است می‌گوید: برای نتیجه فقط اخلاص عمل فایده دارد، به والله، اگر کسی در این جنگ تاثیر داشته باشه، چه با تجربه چه بی‌تجربه.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، چهل و یکمین نوبت از محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» با یاد کردن از قیصر امین پور شاعر فقید و برجسته شب گذشته (شنبه ۲ شهریور) در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار شد. اردستانی با آسیب شناسی ترانه‌های معاصر عنوان کرد: به نظر می‌رسد عجله یکی از آفت‌های ترانه سرایی در روزگار کنونی است. وی ترانه‌های افشین یداللهی، عبدالجبار کاکایی، اهورا ایمان، روزبه بمانی و … را از جمله آثار درخور در این حوزه توصیف کرد و ادامه داد: دو گروه ترانه را زیر مجموعه شعر نمیدانند. سروش بخشش، اشکان کمانگری، مهدی سینایی و … نیز از مهمانان این نوبت از «اتفاق ترانه» بودند. این محفل شعر و موسیقی اولین شنبه‌های هر ماه از ساعت ۱۸ در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد و رایگان است.

ساعتی با یک پزشک پیشکسوت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر