علمای یمن ادامه سوء استفاده سیاسی آل سعود را از حج محکوم کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

علمای یمن ادامه سوء استفاده سیاسی آل سعود را از حج محکوم کردند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
علمای یمن در این گردهمایی از یمنی ها خواستند برای مقابله با نقشه ها و توطئه های دشمن که هدفش تجزیه یمن است منسجم باشند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صداوسيما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره؛ علمای یمن از مذاهب و مناطق مختلف این کشور دیروز پنجشنبه در بزرگترین گردهمایی در صنعا گردهم آمدند و اقدام متجاوزان به ارتکاب قتل عام و ادامه محاصره ملت یمن و نیز سوء استفاده رژیم سعودی را از حج برای اهداف سیاسی محکوم کردند.

علمای یمن در این گردهمایی از یمنی‌ها خواستند برای مقابله با نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن که هدفش تجزیه یمن است منسجم باشند.

خبرنگار المسیره در گزارشی از صنعا گفت علمای یمن با رویکردهای مختلف و از مذاهب و مناطق مختلف یمن در بزرگترین گردهمایی در صنعا شرکت و بر وحدت کلمه تأکید کردند و آنچه را که بر سر یمن و امت اسلامی به واسطه توطئه هایی که دین و موضعگیریهای آنان را هدف قرار داده است، محکوم کردند.

علمای حاضر در این گردهمایی، مواضع خائنان و ادامه حمایتهایشان را از متجاوزان محکوم کردند.

آنها همچنین سیاسی کردن حج و جلوگیری از حضور یمنی‌ها را در حج محکوم کردند.

المسیره سپس بخشهایی از سخنان شماری از علما را درباره مسائل مختلف پخش کرد.

محکومیت حمله و تجاوز به یمن و سکوت علمای مسلمان در برابر تجاوز به این کشور، لزوم موضعگیری علما در برابر رویدادهایی که در کشورهای عربی و اسلامی رخ می‌دهد، مزدوری برخی از یمنی‌ها برای دشمن و لزوم جنگ با آنان، اقدامات رژیم سعودی در بهره برداری سیاسی از حج، دعوت به بازگرداندان اعتبار به مکه و مدینه و فریضه حج و جلوگیری از سوء استفاده آل سعود از مقدسات، دعوت به حضور گسترده در جبهه‌های جنگ، محکوم کردن عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و حرام بودن اشکال مختلف سازش، محکومیت اتفاقاتی که در استانهای جنوب یمن رخ می‌دهد، درخواست برای تسریع در متوقف کردن تجاوز و محاصره و گشودن فرودگاهها و بنادر، مخالفت با تجزیه یمن، تأکید بر اولویت آرمان فلسطین، حمایت از جهاد ارتش و کمیته‌های مردمی‎؛ از محورهای سخنرانی شماری از علما در این تجمع بود.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

خبرنگار گفت: علما درباره مهم‌ترین مسائل امت صحبت و تأکید کردند تنها راه برون رفت و گشایش نیز موضعگیری قاطعانه و بازدارنده در برابر همه مستکبران و مزدورانشان است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم| نمی‌دانم آمریکا می‌خواهد با چه کسی مذاکره کند!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محمدجواد ظریف گفت: این‌چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی‌ها برای من روادید یک بار ورود صادر کرده‌اند. وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه آمریکایی مبنی بر این که با توجه به تحریم آمریکا آیا شما دیگر می‌توانید به آمریکا سفر کنید، تصریح کرد: این‌چنین نبوده است که بدون این تحریم ورود من به آمریکا راحت باشد. وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین آمریکایی‌ها کسی را تحریم کرده‌اند که مجوز گفت‌وگو می‌دهد و همچنین کسی را تحریم کرده‌اند که مجری مذاکرات است. ظریف این بخش از گفت‌وگوی خود با این شبکه معتبر آمریکایی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر