جنجال عملیات ضد مهاجرتی در می‌ سی سی پی آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

جنجال عملیات ضد مهاجرتی در می‌ سی سی پی آمریکا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
تصاویر بازداشت مهاجران بسیاری از مردم آمریکا را شوکه کرد حدود ۷۰۰ مهاجر در ایالت می‌سی سی پی در محل کار خود دستگیر شدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما، بازداشت گسترده مهاجران غیرقانونی در ایالت می‌ سی سی پی آمریکا جنجال به پا کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، عملیات گسترده آمریکا علیه مهاجران غیر قانونی در آمریکا جنجال برانگیخت.

پلیس می‌ سی سی پی روز چهارشنبه حدود ۷۰۰ کارگر غیرقانونی را دستگیر کرد. برخی از آن‌ها آزاد شدند. اما در مورد شرایط دستگیری این افراد انتقادات بسیاری مطرح شده است.

تصاویر منتشر شده از بازداشت مهاجران غیرقانونی بسیاری از مردم آمریکا را شوکه کرد. حدود ۷۰۰ مهاجر آمریکای جنوبی در ایالت می‌سی سی پی در محل کار خود دستگیر شدند. شماری از فرزندان این افراد خبر دستگیری والدین خود را پس از تعطیلی مدرسه شنیدند. دختر یکی از این مهاجران می‌گوید پدر من کاری نکرده است. پدرم جنایتکار نیست. او را آزاد کنید و به ما بازگردانید. کمی انسانیت داشته باشید. پدرم و دیگر افراد را آزاد کنید. ما را بدون والدینمان نگذارید.

این ویدئو و عکس از کودکانی که گریه می‌کنند به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و واکنش‌های بسیاری به همراه داشت. برخی نمایندگان دموکرات این اقدام را غیر انسانی دانستند و شیوه عمل ماموران نظارت بر مهاجرت را محکوم کردند.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

پلیس مهاجرتی و مقامات می‌سی سی پی با اعلام اینکه اسنادی از سکونت مهاجران غیرقانونی داشت و از نتیجه عملیات مقابله با آن‌ها ابراز خرسندی کرد.

مایک هرست، دادستان می‌سی سی پی گفت: به لطف خدمات زنان و مردان در اداره مهاجرت ما رکود جدیدی بر جای گذاشتیم. این بار عملیات مهم صورت گرفته از سوی کارکنان سازمان کنترل مهاجران و گمرک در تاریخ ما ثبت شد.

مقامات اطمینان دادند هیچ یک از کودکان به حال خود رها نخواهند شد. اما اکثر مهاجران غیرقانونی بازداشت شده‌اند و در انتظار اخراج هستند.

این یکی از وعده‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکاست. وی متعهد شده است روند اخراج مهاجران غیرقانونی را تسریع کند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها