چه خواهی کرد، تصور کن، تو باشی، شمر باشد، دوربین باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

چه خواهی کرد، تصور کن، تو باشی، شمر باشد، دوربین باشد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
شعرخوانی محمدحسین ملکیان شاعر آیینی به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی، منتشر شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شعرخوانی محمدحسین ملکیان به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی، منتشر شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

در سایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ آیین پایانی نهمین جشنواره بین‌المللی «دف؛ نوای رحمت»، (جمعه ۲۵ مرداد) با حضور جمعی از هنرمندان و مردم در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد. در آغاز این آیین، امین مرادی، دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی «دف؛ نوای رحمت» و رییس حوزه هنری استان کردستان گفت: «این جشنواره امروز به درختی تنومند و صحنه‌ای برای نمایش همدلی، مهربانی و همگرایی تبدیل شده است. این هنرمند روی صحنه گفت: «افتخار می‌کنم دف جهانی شده است و سنندج به عنوان پایتخت دف جهان شناخته می‌شود. او به دلیل حضور منصور مرادی پدرش در گروه داوران جشنواره از حضور در جشنواره و بخش تکنوازی آقایان بزرگسال انصراف داده بود. در بخش تکنوازی بانوان نوجوان، الیسا قدسی از شهررضا جایزه سوم، آرینا ایوبی از سنندج رتبه دوم و مهتاب کرامتی از مشهد رتبه اول را دریافت کردند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس و نشست تخصصی «داستان ایرانی؛ ارزش‌ها و کاستی‌ها» با محوریت بررسی وظایف ناشران و نویسندگان در قبال مخاطبان، روز سه‌شنبه این‌هفته ۲۹ مرداد همزمان با عید سعید غدیر خم در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود. این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و تشویق مردم به خواندن کتاب‌های داستان ایرانی با مشارکت بیش از ۵۰ نویسنده برگزار شد و دوستداران کتاب از روز چهاردهم تیرماه، همزمان با روز قلم تا اول مرداد با بیان ایده‌ها و نظرات خود درباره داستان‌های ایرانی، داستان دیگری رقم زده و با یکدیگر به رقابت کردند. به این‌ترتیب بنا شد در اختتامیه جشنواره، ایده‌های داستانی‌ای که بیشترین رای را از نگاه مردم داشته‌اند انتخاب و تقدیر شوند. مراسم اختتامیه این جشنواره با تقدیر از نویسندگان داستان ایرانی و همچنین تقدیر از برندگان جشنواره همراه است. این برنامه روز سه‌شنبه ۲۹ مرداد از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در شهر کتاب دانشگاه واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان قدس، نبش بزرگمهر برگزار می‌شود.

کلافه؛ رضا یزدانی

تابناکتابناک1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
موسوی، راوی کتاب، خاطرات ارزشمندی از دوران اسارت در عراق و همچنین در دست کومله دارد. بعد از اتمام جنگ، بنیاد حفظ آثار و حوزه هنری به فکر ثبت خاطرات جنگ افتادند و من نیز کم‌کم بخشی از کارم را به خاطره‌نویسی دفاع مقدس اختصاص دادم. بعد از انجام مصاحبه‌ها، با کمک حوزه هنری، مستند داستانی از خاطرات موسوی تهیه شد. از اردوگاه‌های عراق تا زندان‌های کومله؛ داستان جذاب فرار اولین اسیر ایرانیخاطرات موسوی از چند وجه حائز اهمیت است؛ نخست اینکه او اولین اسیری است که موفق شد از اردوگاه‌های عراق فرار کند، همین نکته کتاب را خواندنی می‌کرد. رفتار ایرانی‌ها با اسرای عراقی کاملا با آنچه در اردوگاه‌های عراق رخ داد، متفاوت بود.

یکی از شادترین روز‌های انقلاب بازگشت آزادگان بود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار رحیمی در مراسم تقدیر از خانواده جانبازان، آزادگان و شهدا هشت سال دفاع مقدس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: باورمان این است که سهم اصلی تمام موفقیت‌ها در طول ۴۰ سال متعلق به خانواده ایثارگران و آزادگان است. وی گفت: نیروی انتظامی امروز تصمیم گرفت که به پاس تمام رشادت‌ها و مقاومت‌های این عزیزان در طول اسارت همانند سال‌های گذشته از این عزیزان تقدیر کند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: یکی از اولویت‌های ویژه ما توجه به خانواده ایثارگران است که حداقل در طول سال یک بار آن‌ها را پذیرایی و هر دو ماه یک بار نیز نشستی با این عزیزان برای حل مشکلات آن‌ها داریم.
فارسفارس7 ساعت قبل
رئیس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش ۶۰درصدی وام ضروری، رشد ۳۰ تا ۵۰ درصدی وام شهریه و افزایش ۱۲ تا ۱۸ درصدی اجاره‌بهای خوابگاه دانشجویی در سال تحصیلی جدید خبر داد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان در نشست خبری با تشریح برنامه‌های این صندوق برای سال آینده اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان در سه حوزه وام، تغذیه و خوابگاه‌ها مأموریت دارد. * وام ضروری و وام شهریه افزایش می‌یابدرئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: امسال ۵۰ میلیارد تومان برای همه وام‌های دانشجویی از جمله ودیعه مسکن، دکترا، ازدواج و وام ضروری پیش‌بینی شده است. به گفته وی، وام شهریه هم از ۳۰ درصد تا ۵۰ درصد به ازای هر نیم سال تحصیلی بسته به مبلغ شهریه افزایش خواهد یافت. رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: درباره افزایش اجاره در سال تحصیلی جدید ۱۲ تا ۱۸ درصد رشد اجاره بها در هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان تصویب شده و منتظر تأیید است.

نظرها

اخبار بیشتر