تریلر انیمیشن سینمایی «نژا» اسطوره چینی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ

تریلر انیمیشن سینمایی «نژا» اسطوره چینی

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: انیمیشن سینمایی «نژا» فقط در هشت روز بیش از ۲۴۰ میلیون دلار فروخت و با گذر از رکورد «زوتوپیا» پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ در گیشه سینمای چین شد.

به گزارش سینماپرس، درآمد اکران روز یکشنبه «نژا» در سینماهای چین ۳۰ میلیون دلار بود؛ ۱۰ برابر بیش از انیمیشن هالیوودی «شیرشاه» که از یکی دو هفته پیش‌تر در چین روی پرده رفته است. رکورد پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ در دومین بازار بزرگ سینمایی جهان با ۲۲۰ میلیون دلار در دست «زوتوپیا» بود که با درآمد ۲۴۳ میلیون دلاری «نژا» تا پایان نخستین هفته اکران، آن رکورد به تاریخ پیوست.

بیش از نیمی از تماشاگران موفق‌ترین انیمیشن چینی در گروه سنی ۲۰ تا ۲۹ سال بودند و کارشناسان برای «نژا» یک گیشه ۵۰۰ میلیون دلاری پیش‌بینی می‌کنند. پیش از این رکورد پرفروش‌ترین انیمیشن چین با ۱۵۳ میلیون دلار در دست «شاه میمون: قهرمان بازگشته است» بود که مربوط به چهار سال پیش است. با فروش رویایی «نژا»، اقتصاد سینمای چین هم پس از حدود یک ماه رکورد جانی تازه گرفت و آمارها رو به رشد رفت.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

پیروزی «نژا» در گیشه بار دیگر بر اشتهای سیری‌ناپذیر تماشاگران چینی برای دیدن فیلم‌هایی با داستان‌های خانگی به ویژه اسطوره‌ها تاکید کرد. فولکلور همواره محور و قلب سینمای چین بوده و حتی نخستین انیمیشن بلند سینمایی این کشور در سال ۱۹۴۱ با نام «شاهزاده آیرن فان» بر اساس یک افسانه محلی ساخته شد. این میل و علاقه امروز هم دیده می‌شود و نشانه آن موفقیت «شاه میمون» و «مار سفید» با گیشه ۶۵ میلیون دلاری است.

*خانه انیمیشن

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ببینید | نهمین جشنواره دف‌نوای وحدت

همشهریهمشهری1 روز قبل
همشهری آنلاین: نهمین جشنواره بین‌المللی دف‌نوای رحمت، ۲۲ تا ۲۴ مرداد در سنندج برگزار شد. این جشنواره در چهار بخش بین‌الملل، سراسری، جنبی و ویژه برگزار شده است. دریافت ۷ MB تصویربردار: فرشید اردلانتدوینگر: امیرحسین شهسواری کد خبر ۴۵۱۷۰۳

پشت صحنه چالش‌های خانه سینما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کلاکت این هفته به موضوعاتی چون پشت صحنه چالش‌های خانه سینما و کتاب «به من گفتند تنها بیا» پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در کلاکت این هفته خواهید دید: >> پشت صحنه چالش‌های خانه سینما و انتخابات جدید هیئت مدیره>> سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان>> منطقه پرواز ممنوع>> وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توضیح درباره پول‌های مشکوک در سینما به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی رفت>> «به من گفتند تنها بیا» در صدر کتاب‌های پرفروش>> نهمین جشنواره بین المللی «دف؛ نوای رحمت» در سنندج کردستان

قنبریان: مرحوم هاشمی مشوق تجمل‌گرایی بود

مهرمهر1 روز قبل
حجت‌الاسلام قنبریان در برنامه ثریا گفت: مرحوم هاشمی در دهه شصت بیشترین خطبه‌ها را درباره عدالت اجتماعی داشتند اما بعد از جنگ دعوت به مانور تجمل میکرد!

مسابقات ذهنی ریاضی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
در ادامه درباره ویژگی‌های شخصیتی کاراکتر‌های زن در سریال «هیولا» نوشته‌ایم. تازه‌ترین نمونه این نوع آثار، سریال «هیولا» به کارگردانی مهران مدیری است که ظاهرا با هدف خنده گرفتن از مخاطب این اتفاق افتاده است. در ادامه درباره ویژگی‌های شخصیتی کاراکتر‌های زن در سریال «هیولا» نوشته‌ایم. شکاک و پول‌پرستاکثر شخصیت‌های زن سریال به همسر خود شک دارند. پول‌پرستی صفت دیگری است که در بعضی شخصیت‌های زن سریال دیده می‌شود.

کنتورهای آلتراسونیک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
یک شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه شریف با تولید کنتور‌های آلتراسونیک، تفکیک انشعابات مشترک گاز، آب و انرژی را میسر ساخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش جمعیت کلان شهر‌ها و پدیده بلند مرتبه سازی، کنتور‌های مشترک صرفه جویی جمعی را کمی کمرنگ‌تر ساخته است. یک شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه شریف با تولید کنتور‌های آلتراسونیک، تفکیک انشعابات مشترک گاز، آب و انرژی را میسر ساخته است.

نظرها

اخبار بیشتر