کلیپی دیدنی از بقعه شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سرگرمی

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز12 ساعت قبل
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
بررسی هایی جدید از دریاچه «روپکوند» واقع در هیمالیا نشان می‌دهد صدها اسکلت تاریخی که در این دریاچه پیدا شده نه تنها به یک نژاد واحد وابسته نیستند، بلکه از چندین نژاد مختلف جمع شده‌اند. این دریاچه که در هیمالیا واقع شده است، میزبان صدها اسکلت تاریخی است. این مطالعه روی ۳۸ اسکلت انجام شده و نشان می‌دهد که نژاد اسکلت هایی که در طول هزاران سال در دریاچه باقی مانده‌اند بسیار متفاوت است. ادوین هارنی زیست شناس تکاملی از دانشگاه هاروارد در این خصوص گفت: "ما از نتایج ژنتیک اسکلت‌های روپکوند بسیار شگفت زده شدیم. به طور معمول اسکلت‌های منطقه باید با پیشینه‌ای از شرق مدیترانه همراه می‌شد اما نتایج نشان می‌دهد که دریاچه روپکوند میزبان نژادهای متعدد دیگری است. "
پارس نیوزپارس نیوز12 ساعت قبل
زمانش که برسد؛ خواسته هایت، داشته هایت شده‌اند و آرزوها، جزئی از روزمرگی هایت. زمانش که برسد؛ رفتنی‌ها رفته‌اند و ماندنی‌ها، عزیزترین دلخوشی هایت شده‌اند و تو یاد گرفته‌ای که با ساده‌ترین چیزها شاد باشی. زمانش که برسد؛ تو سرد و گرم روزگار را چشیده و به این نتیجه رسیده‌ای که عاقلانه‌ترین کار همین است؛ که با داشته هایت شاد باشی و امیدوارانه برای آرزوهایت تلاش کنی، و به این ادراک خواهی رسید؛ که دنیا کوتاه‌تر از آنی ست که آرامشت را برای غصه‌های بیهوده و رنج‌های بی نتیجه خراب کنی. می رسد زمانی که آینه‌ها فقط لبخندهای تو را ببینند، زمین اشتیاق تو را به دوش بکشد و زمانه، اتفاقات خوب را حوالی تو بیندازد، زمانی که غصه و اندوه‌های زودگذر، پشت دیوار بی تفاوتی ات، ته نشین خواهند شد، و تو با صدایی بلند خواهی خندید و با آرامشی عمیق … فارغ از همه آنها که ترا نمی‌خواهند، زندگی خواهی کرد …#شهره- لرستانی#ودودلرستانی#زمان
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم کریمی اظهارکرد: ساماندهی و تکمیل زیر ساخت‌های گردشگری ۲۶ منطقه نمونه گردشگری استان تاکنون با اعتبار ۲۰۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استانی و ملی صورت گرفته است. وی با اشاره به این که این میزان اعتبار از سال ۱۳۸۴ تاکنون توسط اداره کل میراث فرهنگی در مناطق نمونه سطح استان هزینه شده است، خاطرنشان کرد: احداث حدود ۱۵۰ عدد آلاچیق و سکوی نشیمن، ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در قالب حدود ۲۵ باب ساختمان، پنج باب ساختمان نمازخانه، مجتمع خدماتی رفاهی، اجرای روشنایی محوطه کمپینگ‌ها و برج نوری از جمله این اقدامات بوده است. کریمی اضافه کرد: از دیگر اقدامات در مناطق نمونه گردشگری استان می‌توان به زیرسازی و آسفالت مسیرهای دسترسی به نقاط گردشگری استان به طول تقریبی ۲۰ کیلومتر، اجرای دیواره مالون و سنگ فرش مسیر دسترسی به آبشارهای سطح استان، فنس کشی محوطه، احداث بازارچه‌های موقت و دائم صنایع دستی استان اشاره کرد. وی تصریح کرد: گلستان به عنوان نگارستان ایران به دلیل داشتن جاذبه‌های بکر طبیعی، تاریخی و گردشگری و همچنین دارابودن مناظر بدیع و چشم‌اندازهای طبیعی و خیره‌کننده از جایگاه و ظرفیت‌های ویژه‌ای برخوردار است. کریمی در پایان اظهار امیدواری کرد: با اجرای برنامه‌های این اداره کل در سال‌های آتی برای گسترش زیرساخت‌های مناطق نمونه گردشگری سطح استان شاهد رشد بیشتر ماندگاری مسافران در شهرستان‌های استان باشیم.

نظرها

اخبار بیشتر