رونمایی از سامانه پدافند هوایی «فلق» ارتش جمهوری اسلامی ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی

رونمایی از سامانه پدافند هوایی «فلق» ارتش جمهوری اسلامی ایران

مهرخبرگزاری مهر |
سامانه راداری فلق صبح امروز با حضور امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.

در ادامه بخوانید

خانه ملتخانه ملت21 ساعت قبل
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌ها باید به صورت جامع‌تر به تعهدات خود عمل کنند. متاسفانه شرکت‌های مهم تحریم هستند و هیچ امکاناتی را در اختیار ایران قرار نمی‌دهد. وی افزود: متاسفانه آنها تا جایی پیش رفتند که به هواپیمای ایران در عراق سوخت نمی‌دهند و این نشان از عدم تعهد اروپایی است، ما در این شرایط به صورت متقابل عمل خواهیم کرد زیرا اروپایی‌ها یک جانبه همه تعهدات مرتبط با برجام را زیر پا گذاشتند. رضایی کوچی یادآور شد: اروپایی‌ها همیشه از اهداف آمریکایی‌ها پیروی کرده و نمی‌توانند منافع آنها را نادید بگیرند، توقف برنامه شرکت هواپیمایی ای تی آر مبنی بر توقف تحویل مابقی سفارش ایران نیز در همین راستا اتخاذ شده است. رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت‌های اروپایی اگر نظر مساعدی نسبت به مبادلات تجاری و اقتصادی با جمهوری اسلامی داشته باشند، در حوزه فروش هواپیما به ایران باید تصمیم‌های مهم‌تر و گام‌های بلندتری را بردارند. /پایان پیام
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل حیدری آزاد ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری از ۶۵ پروژه‌های عام المنفعه همزمان با هفته دولت در شهرستان انزلی، گفت: برای این پروژه‌ها بیش از ۷۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. وی با بیان اینکه از این پروژه‌ها در حوزه عمران روستایی و شهری است، گفت: با افتتاح این پروژه‌ها ۱۱۸ فرصت شغلی در شهرستان انزلی فراهم می‌شود. فرماندار انزلی در ادامه بهره برداری از ۲۳ پروژه توسعه شبکه برق، سه پروژه آب و فاضلاب شهری، ۲۸ پروژه عمران شهری، یک واحد آموزشی، دو طرح گردشگری را از جمله طرح‌های قابل بهره‌برداری در هفته دولت در این شهرستان اعلام کرد. وی با تأکید بر تبیین زندگی شهیدان رجایی و باهنر، ادامه داد: ویژگی‌های فردی و اجتماعی این شهیدان می‌توان الگوی مناسب برای خدمتگزاران مردم باشد تا در زندگی فردی و سیاسی خود از آنها تأسی بگیرند. حیدری آزاد با بیان اینکه پر هفته دولت مردم با عملکرد و دستاوردهای دولت در زمینه‌های گوناگون عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آشنا می‌شوند، تصریح کرد: دولت تلاش می‌کند تا در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه‌های گوناگون مسیر پیشرفت و ترقی را طی کند.

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
جام نیوزجام نیوز23 ساعت قبل
مدیر ارتباطات دفتر نخست وزیر دانمارک در مورد لغو سفر ترامپ گفت: تصمیم رئیس جمهوری آمریکا بسیار تعجب برانگیز است. «هل تورنینگ» نخست وزیر سابق دانمارک نیز در این مورد گفت: ترامپ با این رفتار خود به مردم دانمارک و گرینلند توهین کرد. «راسموس جارلوف» وزیر سابق مالی و تجارت دانمارک نیز با انتقاد از این رفتار رئیس جمهوری آمریکا گفت: من به عنوان یک شهروند دانمارکی از این بی احترامی ترامپ بسیار ناراحت شده‌ام. جارلوف افزود: ترامپ چطور به خود اجازه می‌دهد که در مورد خرید منطقه گرینلند سخن بگوید. سخنگوی کاخ سفید نیز تایید کرد که بازدید ترامپ از دانمارک لغو شده است.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
اکنون وزارت خارجه آمریکا از تماس تلفنی مایک پامپئو با همتای دانمارکی خود خبر داده تا آن گونه که برخی منابع خبری گزارش داده‌اند مناقشه میان دو کشور را تلطیف کند. «تاگس‌شاو»، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان بامداد پنجشنبه گزارش داد که پامپئو در تماس تلفنی با یپه کوفود از نقش دانمارک به عنوان متحد آمریکا تقدیر کرد. وزارت خارجه آمریکا می‌گوید وزیران خارجه ایالات متحده و دانمارک در گفت‌وگوی تلفنی خود بر لزوم تقویت همکاری‌های دو جانبه در قطب شمال تاکید کرده‌اند. جزیره گرینلند منطقه خودگردانی تحت حاکمیت دانمارک است که در آب‌های اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد. وجود منابع معدنی و ذخایر نفت و گاز در این منطقه، جزیره گرینلند را برای بسیاری از کشورها جذاب کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مادورو در یک سخنرانی تلویزیونی تأیید کرد که مذاکراتی مخفی میان آنها با دولت آمریکا برای حل‌وفصل درگیری‌های این دو کشور در جریان بوده است. به گفته این استاد دانشگاه، اگر ارتباط صرفا بین دولت‌های ترامپ و مادورو باشد، مخالفان تضعیف خواهند شد. بااین‌حال با وجود حمایت گسترده بین‌المللی، گوایدو نتوانسته مادورو را از قدرت برکنار کند و ارتش را به سوی خود بکشاند. در این میان کشورهایی مانند روسیه، چین و ترکیه که روابط تجاری بیشتری با دولت ونزوئلا دارند در این درگیری‌ها از مادورو حمایت کرده‌اند. بسیاری حتی بر این باورند که بدون حمایت روسیه، مادورو نمی‌توانست این‌چنین درباره مخالفان و حامیان بین‌المللی‌شان مقاومت کند.

نظرها

اخبار بیشتر