الزامی شدن سوخت گیری با کارت شخصی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. تکنولوژی

الزامی شدن سوخت گیری با کارت شخصی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
از فردا ۲۰ مرداد، استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین شهر‌های تهران، کرج، اصفهان و تبریز الزامی می‌شود.

شهرام رضایی مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر گفت: برای همه کسانی که کارت بانکی خود را به عنوان کارت سوخت معرفی کرده‌اند و یا درخواست المثنی کارت سوخت داده‌اند، کارت سوخت المثنی صادر شده که به تدریج در حال ارسال است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلینحوه پی گیری کارت المثنی

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: ​ کسانی که تاکنون کارت سوخت المثنی خود را دریافت نکرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت www. epolice. ir و ورود پلاک خودرو، از وضعیت صدور کارت سوخت خودروی خود مطلع شوند و با کلیک بر روی شماره پیگیری داده شده، از سایت شرکت پست آخرین وضعیت ارسال کارت خود را پیگیری کنند.

کسانی که تاکنون کارت سوخت المثنی خود را دریافت نکرده‌اند به سایت www. epolice. ir مراجعه کنندرضایی گفت: برای همه افرادی که کارت بانکی خود را به عنوان کارت سوخت معرفی کردند کارت سوخت المثنی صادر شده است و با اولویت چهار کلانشهر تهران، اصفهان، تبریز و کرج برای مالکان خودرو‌ها ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه صدور کارت این افراد، هنگام دریافت تحویل می‌شود افزود: به مردم توصیه می‌کنیم که برای مطلع شدن از وضعیت کارت سوخت خود، هرچه زودتر حداقل یک بار از این کارت سوختگیری کنند تا هنگام محدود شدن کارت‌های جایگاه داران، دچار محدودیت نشوند.اهداف الزامی شدن کارت سوخت

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران، ​هدف از الزامی شدن کارت سوخت شخصی را​، برنامه ریزی برای ارائه خدمت بهتر و جلوگیری از قاچاق سوخت دانست و گفت: هموطنان مطمئن باشند که هیچ محدودیتی در عرضه وجود نخواهد داشت و تا زمانی که مطمئن نباشیم همه مردم کارت سوخت دریافت نکرده‌اند این محدودیت برای آن‌ها مشکل ایجاد نخواهد کرد و همچنان کارت سوخت جایگاهداران گرچه به صورت محدودتر از قبل، فعال است.آمار درخواست صدور کارت سوخت المثنی

وی با اشاره به اینکه هم اکنون درخواست صدور بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار کارت سوخت المثنی ثبت شده است که طبق زمان بندی در حال تولید و پاکت گذاری و ارسال است اضافه کرد: همه جایگاه‌های سوخت کشور، هم اکنون قابلیت عرضه سوخت با کارت‌های شخصی را داراست و در طول سفر‌های تابستانی در شهر‌هایی که این محدودیت ایجاد شده، از کارت جایگاه داران استفاده خواهد شد.

به گفته رضایی هم اکنون هیچ محدودیتی در صدور کارت سوخت جدید وجود ندارد و زیرساخت‌های خوبی ایجاد شده است که قابلیت صدور کارت به هر تعداد فراهم است.اولویت تولید و صدور کارت سوخت

وی با بیان اینکه اولویت تولید کارت به ترتیب شهر‌هایی است که قرار است در آن‌ها محدودیت عرضه ایجاد شود افزود: در مرحله نخست، از ۲۰ مرداد ماه، استفاده از کارت سوخت شخصی در چهار کلانشهر تهران، اصفهان، تبریز و کرج الزامی می‌شود و در مرحله بعد و پس از حصول اطمینان از اینکه همه مردم کارت سوخت دارند، ​ در سایر کلانشهر‌ها و در مرحله آخر در سراسر کشور این طرح اجرا خواهد شد.

تکلیف افرادی که رمز کارت سوخت شان را فراموش کرده‌اند

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران در خصوص کارت‌های سوختی که رمزشان فراموش شده است نیز گفت: افرادی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند می‌توانند تا ۱۶ شهریور با مراجعه به جایگاه‌های سوخت و وارد کردن ۴ شماره پایانی کدملی فردی که نامش در پشت کارت سوخت به عنوان مالک قید شده است نسبت به تعویض رمز کارت سوخت خود اقدام کنند، اما بعد از این زمان (۱۶ شهریور)، این قابلیت غیرفعال خواهد شد.توصیه به مالکانی که کارت سوخت دریافت نکرده اندرضایی همچنین به مالکانی که کارت سوخت دریافت نکرده‌اند توصیه کرد قبل از اقدام برای دریافت کارت سوخت المثنی، ​ به سایت www. epolice. ir مراجعه و پی گیری کنند کارت سوخت آن‌ها در کدام باجه معطله ادارات پست وجود دارد چراکه بیش از ۵۰۰ هزار کارت هوشمند سوخت تولید شده در باجه‌های معطله پستی وجود دارد.

وی افزود: برای دریافت کارت سوخت المثنی، مالکان خودرو‌ها باید به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

جدول تازه‌ترین قیمت تلفن همراه در بازار

7+
الفالف1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر فروش شرکت مدیران خودرو شرایط فروش اقساطی طرح «عید تا عید» محصولات این شرکت را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار عصر ایران جواد اکبری در جمع خبرنگاران با اشاره به تسهیلات ویژه این طرح در مورد جزئیات آن گفت: طرح «عید تا عید» شرکت مدیران خودرو که از ۱۵ مرداد آغاز شده با تکیه بر تحویل فوری خودرو دیده شده است. وی در مورد جزئیات این طرح خاطر نشان کرد: در این طرح امکان ارائه محصولات از ۲ برند «ام وی ام» و «چری» فراهم است. مدیر فروش شرکت مدیران خودرو در ادامه با اشاره به شرایط فروش محصولات برند چری نیز خاطر نشان کرد: در مورد برند چری نیز خودروهای «تیگو ۵» و «تیگو ۷» به عنوان محصولات شاسی بلند به صورت شرایط ویژه با پیش پرداخت ۵۰ درصدی و اقساط ۱۲ ماهه بدون بهره قابل خریداری هستند. وی با اشاره به برگزاری کمپین بازدید تخصصی از کلیه محصولات شرکت مدیران خودرو از ۲۶ مرداد تا ۷ شهریور گفت: این کمپین با شعار «لذت سفر با همراهی مطمئن» با ۹ آیتم اجرایی می‌شود که در آن بازدید و عیب یابی خودرو کاملا رایگان است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش سوزی اتاقک سرایداری در خیابان ولیعصرآتش سوزی در ساختمانی اداری، با تلاش آتش نشانان سه ایستگاه مهار و خاموش شد. همزمان با رخداد حادثه آتش سوزی اتاقک سرایداری و تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، نیرو‌های عملیاتی ایستگاه‌های ۱۱، ۴۳ و ۸۴ به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی، ساعت ۱۰:۰۵ دقیقه امروز به خیابان ولیعصر، بالاتر از میرداماد، بلوار ستاری اعزام شدند. افسر آماده منطقه ۲ عملیات آتش نشانی تهران، درباره این حادثه گفت: در یک ساختمان اداری پنج طبقه دو واحدی، یک اتاقک به مساحت ۹ مترمربع به عنوان اتاق سرایداری در طبقه همکف دچار آتش سوزی شده و دود غلیظی، راهرو‌ها و طبقات این ساختمان را در بر گرفته بود. مهدی آشوری افزود: نیرو‌های عملیات بی درنگ جریان برق و گاز ساختمان را قطع کردند و پس از ایمن سازی کامل، با بکارگیری تجهیزات انفرادی و یک رشته لوله آبرسانی، مشغول مهار شعله‌های آتش شدند و در کمترین زمان ممکن آتش سوزی را مهار و خاموش کردند. وی خاطر نشان کرد: همزمان با عملیات مهار آتش سوزی، گروه دیگری از آتش نشانان اقدام به تخلیه ساختمان و جستجوی محبوسین احتمالی کردند که خوشبختانه همه ساکنان از ساختمان خارج شده بودند. آشوری افزود: آتش نشانان پس از تخلیه دود و ایمن سازی محل حادثه و تحویل محل به مالکان ساختمان به عملیات خود پایان دادند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه مشمولان فارغ التحصیل دوره‌های کارشناسی و بالاتر که برگ آماده به خدمت به تاریخ ۹۸/۶/۱ دریافت کرده‌اند، بایستی با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس ۱۰+)، برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات آن اقدام کنند. رئیس پلیس بین الملل ناجا بیان کرد: اینترپل تهران، براساس اعلان قرمز صادره علیه وی، موضوع را در دستور کار خود قرار داد. برابر اطلاعات ارسالی و اقدامات فنی، طی یک عملیات غافلگیرانه توسط عوامل پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، ردیابی، شناسایی و دستگیر شد. وی گفت: مدارک استرداد وی از طریق مبادی پلیسی و دیپلماتیک به کشورش ارسال شد. مرجع قضایی کشور متبوع نیز، با استرداد وی موافقت کردند که در نهایت نامبرده با تیم بدرقه، به کشورش بازگشت.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فرودگاه مهرآباد، خودرو اتوبوس، حامل مسافران پرواز اردبیل بود که حال همه مسافران خوب است و به پرواز منتقل گردیدند و پرواز هم بموقع انجام شد. این حادثه باعث آسیب دیدگی راننده سواری شد که با حضور به موقع اورژانس، راننده به نزدیکترین مرکز پزشکی منتقل شد. وضعیت سطوح پروازی مهرآباد نرمال گزارش شده و پروازها در زمانبندی از قبل تعیین شده انجام می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

نظرها

اخبار بیشتر