پیش‌بینی کاهش دمای تابستانی در اکثر نقاط ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی

پیش‌بینی کاهش دمای تابستانی در اکثر نقاط ایران

مهرخبرگزاری مهر |
بارش باران و وزش باد در گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و خراسان شمالی، ارتفاعات شمال غرب و زاگرس مرکزی، قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش‌بینی می‌شود.

در ادامه بخوانید

دانشجویان دیروز، سربازان امروز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | تمرین بوکی دختر ۸ ساله چینی که در شبکه‌ها وایرال شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

این دندانپزشکان فرق دارند؛ درمانی که به کارتخوان و پول احتیاج ندارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مواد که مصرف می‌کنند دردی ندارند اما ترک که کنند دردها هم شروع می‌شود. بیشتر آن‌ها در طول اعتیاد مبتلا به ایدز و هپاتیت شده‌اند و بسیاری از دندانپزشکان آن‌ها را پذیرش نمی‌کنند. نپذیرفتن پزشک برای آنان مساوی است با درد و شروع دوباره مصرف. این فراد خاص به مراکزی می‌آیند تا خدمات رایگان بگیرند. مراکزی که از ۸ سال پیش با ایده‌ای انسان دوستانه به همت جمعی از دندانپزشکان نیکوکار راه اندازی شده این ایده‌ از وصیت یکی از دنداپزشکان مبتلا به سرطان شکل گرفت. دندانپزشکان نیکوکار در تهران حدود ۱۰۰ نفرند.

کاهش ۶ درجه‌ای دما در سواحل خزر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در بیشتر مناطق کشور امروز شاهد افزایش جزئی دمای هوا خواهیم بود، اما دمای هوا در مناطق ساحلی دریای خزر و استان اردبیل ۴ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت. وی گفت: بجز مناطق جنوبی کشور امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت. احمدی افزود: در نواحی شمالی کشور نیز در استان‌های ساحلی دریای خزر علاوه بر کاهش نسبی دما شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده خواهیم بود که همین شرایط در مناطقی از استان اردبیل و شمال غرب کشور مهیاست. وی گفت: با وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شرق کشور به ویژه در زابل به عنوان کانون آن شاهد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران نیز امروز صاف است و در ساعات عصر با وزش باد مواجه خواهیم بود و دمای هوا در گرم‌ترین زمان به ۳۶ درجه سانتی گراد خواهد رسید
فارسفارس1 روز قبل
معاونت امور اجتماعی بهزیستی خوزستان گفت: خانه‌های امن مربوط به پذیرش دختران و زنانی است که به دلیل اختلاف خانوادگی یا بحث‌هایی که بین زن وشوهر اتفاق می‌افتد اما خانم‌ها مایل نیستند خانواده یا بستگان از اختلافات آنها با خبر شوند به همین دلیل تا حل مشکل به خانه‌های امن مراجعه می‌کنند. محمدرضا عباسی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، در رابطه با شرایطی که سبب می‌شود زنان یا دختران جوان به «خانه‌های امن» مراجعه کنند، اظهار کرد: خانه‌های امن مربوط به پذیرش دختران و زنانی است که به دلیل اختلاف خانوادگی یا بحث‌هایی که بین زن وشوهر اتفاق می‌افتد اما خانم‌ها مایل نیستند خانواده یا بستگان از اختلافات آنها با خبر شوند به همین دلیل تا حل مشکل به خانه‌های امن مراجعه می‌کنند. معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان با تاکید بر اینکه همه کسانی که به خانه‌های امن مراجعه می‌کنند مشکل آنها حل شده و به زندگی عادی برگشتند، گفت: مدت زمانی که زنان در این خانه نگهداری می‌شوند بین ۲ هفته تا بیست روز است. عباسی با اشاره به وجود یک خانه امن در اهواز، گفت: خانه امن اهواز سال گذشته راه‌اندازی شد؛ اکنون حدود ۱۵ نفر در خانه امن هستند اما سالانه حدود ۸۰ نفر به خانه امن مراجعه و در آنجا نگهداری می‌شوند. عباسی افزود: دسته دیگر کسانی هستند که به دلیل مشکلات اجتماعی مدت طولانی‌تری از خانواده‌ خود دور بوده‌اند که در مرکز بازپروری زنان آسیب دیده اجتماعی نگهداری می‌شوند که با خانه امن متفاوت است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
ناصر سیم‌فروش، جراح و فوق تخصص کلیه مطرح کرد: اعتمادآنلاین|‌ ناصر سیم‌فروش جراح و فوق تخصص کلیه درباره وضعیت پیوند کلیه در کشور توضیح داد: پیوند کلیه یکی از کارهای مهمی است در مرکز شهید لبافی نژاد صورت گرفت و تاکنون در این مرکز بیش از ۵ هزار پیوند کلیه انجام شده است و باید گفت این مرکز درمانی بیشترین اهدا را در جهان را دارد. وی افزود: برای اولین بار پیوند کلیه غیرخویشاوندی حدود ۲۵ سال پیش در این مرکز صورت گرفت، وقتی قانون مرگ مغزی هم تصویب شد در اینجا بیشترین اهدای عضو از سوی بیماران مرگ مغزی را داشتیم. سیم فروش با بیان اینکه در زمان جنگ فقط پیوند از فرد زنده انجام می‌شد و این کار به صورت بسیار محدود صورت می‌گرفت گفت: اهدای کلیه از فرد زنده غیرفامیل که ژنتیک آن‌ها باهم یکی نیست برای اولین بار از یک زن به شوهر آغاز شد و سپس این اقدام برای سایر افرادی ادامه یافت. وی گفت: از این طریق توانستیم لیست انتظار را کوتاه کنیم، درحال حاضر تقریبا حدود ۵۰ درصد پیوندهای کلیه از طریق اهدای افراد مرگ مغزی صورت می‌گیرد. سیم‌فروش با بیان اینکه کشور ما یکی از کشورهای پیشتاز پیوند کلیه درجهان است گفت: تنها در شهرستان کوچکی مانند بابل تاکنون هزار پیوند کلیه انجام شده است.

نظرها

اخبار بیشتر