مادورو طومار اعتراضی به تحریم‌های آمریکا را امضا کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

مادورو طومار اعتراضی به تحریم‌های آمریکا را امضا کرد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل ازآسوشیتدپرس،­نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا شنبه طوماری را امضا کرد که قرار است به سازمان ملل ارسال شود، و در آن لغو تحریم‌های دولت آمریکا علیه ونزوئلا خواستار شده است.

ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دوشنبه برای فشار بیشتر بر مادورو و برکناری وی از قدرت، تحریم‌های بیشتری علیه دولت ونزوئلا اعمال کرد. مادورو این طومار را در برابر هزاران تن از هوادارانش که شنبه در تجمع بزرگ علیه ترامپ در مرکز کارکاراس شرکت کرده بودند، امضا کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

آمریکا با این ادعا که پیروزی مادورو در انتخابات سال گذشته با تقلب همراه بود، از جمله ۵۰ کشوری است که خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک17 ساعت قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم| نمی‌دانم آمریکا می‌خواهد با چه کسی مذاکره کند!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
محمدجواد ظریف گفت: این‌چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی‌ها برای من روادید یک بار ورود صادر کرده‌اند. وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه آمریکایی مبنی بر این که با توجه به تحریم آمریکا آیا شما دیگر می‌توانید به آمریکا سفر کنید، تصریح کرد: این‌چنین نبوده است که بدون این تحریم ورود من به آمریکا راحت باشد. وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین آمریکایی‌ها کسی را تحریم کرده‌اند که مجوز گفت‌وگو می‌دهد و همچنین کسی را تحریم کرده‌اند که مجری مذاکرات است. ظریف این بخش از گفت‌وگوی خود با این شبکه معتبر آمریکایی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
«در آستانه جشن‌های هفتادمین سالگرد پیروزی حزب کمونیست چین، فشارهای داخلی و خارجی، باعث شده‌ تا امسال، سالی بد برای شی جینپینگ باشد.» اولکات می‌گوید: «امروز، دیگر آن شی جینپینگ سال ۲۰۱۷ که در سطح جهانی مدافع نظم اقتصادی جهانی و لیبرال بود را نمی‌بینیم». در اکتبر ۲۰۱۷، زمانی که شی موفق شد برای دومین بار دبیرکل حزب کمونیست شود، وی در کانون تبلیغات رسانه‌ای دولت قرار داشت. استیو تسانگ، کارشناس روابط چین و تایوان می‌گوید: «شی، به طور گسترده‌ مشکلاتی را ایجاد کرده است که حال چالش‌هایی اصلی برای او و چین به شمار می‌روند؛ آن‌ها تماما تولیدات سیاست‌های شی هستند». در حالیکه انتقادات بین‌المللی در حال افزایش است، تحلیلگران می‌گویند که شی و حزب کمونیست می‌توانند از حملات علیه او، جهت پرداختن به الزامات گسترده‌تر ایدئولوژیکی پکن بهره‌برداری کنند.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

نظرها

اخبار بیشتر