لرستانی‌های با مرام و سکوت غربگداهای خودفروخته +فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ داوطلبان آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ می‌توانند ازروز شنبه دوم شهریور با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http: //www. sanjeshp. ir/ نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند. آزمون کتبی سی و پنجمین دوره آزمون دانشنامه و گواهینامه دندانپزشکی روز دوشنبه ۴ شهریور ۹۸ و آزمون شفاهی این دوره از آزمون روزهای سه شنبه و چهارشنبه و پنجشنبه ۵ تا ۷ شهریور برگزار می‌شود. آزمون دانشنامه و گواهینامه دندانپزشکی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد. منبع: ایسنا

خلاقیت‌های دیدنی دستان آبی

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
اوتیسم با همه رنج هایی که به جای گذاشته، مانع بروز نبوغ و خلاقیت‌های هنری استعدادهای ناشناخته نشد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گالری مهر هنر واقع در خیابان دزاشیب میزبان هنرمندانی بود که هنر دست خود را به امید تماشای دوست داران شان به نمایش گذاشتند. بچه‌هایی که تاکنون خانه نشین بودند و نمی‌توانستند مهارت و آثارشان را نشان دهند. چنانچه مایلید صنایع دست هنر این عزیزان را تماشا کنید ۲۴ تا ۲۶ شهریور همین گالری میزبان شما خواهد بود.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
وی در ادامه تاکید کرد: ضررهای اجزای پلاستیکی که داخل ظروف پلاستیکی هستند را اصلا نباید ساده گرفت. این استاد فیزیولوژی دانشگاه تربیت مدرس گفت: برای ساخت بطری پلاستیکی آبی که مصرف می‌شود بیشتر از آبی است که حمل می‌کند. چین قانون گذاشته که پلاستیکی را قبول می‌کنیم که ۹۹ و نیم درصد خلوص داشته باشد و این یعنی که هیچ پلاستیکی را قبول نمی‌کند. البته آلمینیوم و شیشه هنوز وارد چین می‌شود. وی تاکید کرد: استفاده از ظروف پلاستیکی نشانه‌ی نظافت و تمیز بودن نیست و بهتر است در مدارس رستوران‌ها و دانشگاه کار عملی کنیم اگر می‌خواهیم نوه‌ها بچه هایمان در محیط بهتری زندگی کنند.

فیلم| چرا دونالد ترامپ بدترین رئیس جمهور آمریکاست؟!

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
در بررسی این دانشمندان داده‌های ۱۱ ساله سوابق بیمه‌های بهداشتی مربوط به ۱۵۱ میلیون نفر برای درمان اختلالات روان‌پزشکی شامل اختلال دوقطبی، افسردگی عمده، اختلال شخصیت و اسکیزوفرنی را بررسی کردند. مقایسه داده‌ها نشان داد قوی‌ترین رابطه میان آلودگی هوا و اختلال دوقطبی وجود دارد. در دانمارک به جای داده‌های منطقه‌ای آلودگی هوا به میزان قرارگیری افراد در دوران کودکی به آلودگی‌ها را اندازه گرفتند. در دانمارک نیز قرارگیری در معرض آلودگی هوا با میزان‌های بالاتر اختلال دوقطبی و افسردگی همراهی داشت. آیوانیس باکولیس، متخصص اپیدمیولوژی در کینگز کالج لندن که در این بررسی شرکت نداشت، می‌گوید: «این یافته‌ها با یافته‌های بررسی‌های پیشین مطابقت دارد که رابطه‌ای احتمالی میان آلودگی هوا و اختلال روان‌پزشکی را نشان می‌دهند.»
ایلناایلنا1 روز قبل
در پی انفجار منزل مسکونی درشهرستان خرامه به علت نشتی گاز، ۱۵ نفر مجروح شدند. به گزارش ایلنا، سرهنگ عبدالرسول جوکار بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر انفجار منزل مسکونی در یکی از محله‌های شهرستان خرامه، بلافاصله ماموران به همراه تیم عملیات امداد و نجات و اطفای حریق به محل حادثه اعزام شدند. فرمانده انتظامی خرامه با بیان اینکه بر اثر نشتی و انفجار گاز در یک منزل مسکونی، ۱۵ نفر مصدوم شده‌اند، گفت: کلیه مصدومان توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند.

نظرها

اخبار بیشتر