هم اندیشی با کارشناسان رسمی دادگستری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

هم اندیشی با کارشناسان رسمی دادگستری

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
شماری از کارشناسان و مسئولان تشکل‌های کارشناسی رسمی دادگستری دیدگاه‌ها و دغدغه هایشان را با رئیس قوه قضاییه مطرح کردند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در حال حاضر کارشناسان رسمی دادگستری در ۷۳ رشته تخصصی و هزار صلاحیت زیرمجموعه این رشته‌ها فعالیت می‌کنند، در واقع این کارشناسان به عنوان مشاوران فنی قضات نقش بسیار مهمی در کشف حقیقت در محاکم دارند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

الفالف21 ساعت قبل
این وسط «مادر میانجی» سهم اش را می‌گیرد، دلال هم به نان و نوایی می‌رسد. ما در رابطه با رحم جایگزین و اهدا تخمک و جنین، نیازمند قوانین دقیق و سامانه‌ای برای ثبت هستیم. جالب اینجاست که اکثر مراکز معتبر هم کمتر این اقدام را انجام داده و بیشتر مراکز درمانی خصوصی، تخمک اهدایی و رحم جایگزین را می‌پذیرند. مدتی برای متخصصان زنان و زایمان کارکرده‌اند، یا مادر جایگزین بوده‌اند و چم‌وخم کار دست‌شان آمده است. در استرالیا رحم جایگزین مجاز است، اما نه نوع تجاری آن و در انگلستان نیز پرداخت هزینه‌های معقول مجاز شمرده شده است.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری۹۷ نسبت به رای دیوان عدالت مبنی بر توقف و ابطال آزمون اعتراض دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از شعب دیوان عدالت اداری با صدور دستور موقت مبنی بر توقف فرایند مصاحبه و جذب پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری ۹۷ موافقت کرده است. در این رأی آمده که این قرار در پی شکایت برخی معترضان به نتیجه آزمون سردفتری اسناد رسمی روز ۱۵مرداد ۱۳۹۸ و با عنایت به گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره این آزمون صادر شده است. این رای با اعتراض پذیرفته‌شدگان این آزمون مواجه شده که می‌گویند: آینده شغلی ما که ماه‌ها خودمان را برای شرکت در آزمون آماده کرده بودیم، با این رای نابود شده است. روز گذشته، بیش از ۲۲۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری سال ۹۷ برای اعتراض به ابطال آزمون از طرف دیوان عدالت اداری مقابل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تجمع کردند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه مشمولان فارغ التحصیل دوره‌های کارشناسی و بالاتر که برگ آماده به خدمت به تاریخ ۹۸/۶/۱ دریافت کرده‌اند، بایستی با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس ۱۰+)، برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات آن اقدام کنند. رئیس پلیس بین الملل ناجا بیان کرد: اینترپل تهران، براساس اعلان قرمز صادره علیه وی، موضوع را در دستور کار خود قرار داد. برابر اطلاعات ارسالی و اقدامات فنی، طی یک عملیات غافلگیرانه توسط عوامل پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، ردیابی، شناسایی و دستگیر شد. وی گفت: مدارک استرداد وی از طریق مبادی پلیسی و دیپلماتیک به کشورش ارسال شد. مرجع قضایی کشور متبوع نیز، با استرداد وی موافقت کردند که در نهایت نامبرده با تیم بدرقه، به کشورش بازگشت.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارششاخص کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۶۳ قرار داشته هوا سالم بود این شاخص هم اکنون بر روی عدد ۶۵ قرار دارد و هوا همچنان سالم است. اخبار اجتماعی- تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ‌۱۰۰ روز هوای سالم، ۲۴ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه افراد داشته است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تهران ۸ روز هوای پاک، ‌۱۱۶ روز هوای سالم و ۲۶ روز هوای ناسالم داشت. همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته برخی از نقاط تهران با آلودگی صوتی شدید همراه بود که ایستگاه‌های ثابت سنجش صوت تهران این ۱۰ نقطه را میدان نماز، میدان بهاران، بعثت، نواب صفوی، میدان خراسان، نیروی هوایی، بزرگره‌های شهید گمنام، حکیم و همت اعلام کردند.

پیش‌بینی باران در بیشتر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در نواحی شرقی کشور مانند روز‌های گذشته وزش باد‌های ۱۲۰ روزه را در شمال سیستان و بلوچستان داریم که باعث گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این منطقه خواهد شد، اما وزش باد در نواحی مرکزی کشور شدت کمتری دارد. وی ادامه داد: در شمال و نواحی شرقی استان اصفهان، جنوب سمنان و همچنین استان قم و مرکزی هم وزش باد پیش‌بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی تصریح کرد: از بعدازظهر امروز بارش باران در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب استان فارس و کرمان و نواحی غربی استان هرمزگان پیش بینی می‌شود، البته در همه این استان‌ها بارش نخواهیم داشت و بارش‌ها عمدتا در نواحی کوهستانی و معمولا به طور موقتی و خیلی پراکنده پیش بینی می‌شود. سرکرده خاطرنشان کرد: دمای هوای امروز تهران در گرم‌ترین ساعات به ۳۵ درجه بالای صفر می‌رسد و آسمان تهران و بقیه نقاط کشور صاف خواهد بود.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محسن پورسیدآقایی در مراسم افتتاحیه مرکز تماس و پاسخگویی «تهران من»، هدف از راه‌اندازی این مرکز را رویکرد پاسخگویی همه‌جانبه و شبانه‌روزی به شهروندان تهران عنوان کرد. معاون شهردار تهران اظهار داشت: در طول تیرماه ٣١ هزار و ٧١٣ درخواست پشتیبانی در این سامانه ثبت‌شده که حدود ٣٠ درصد آن اعتراض به عدم همخوانی پلاک بوده است که به‌فوریت از طریق اپراتورهای سامانه پاسخ‌داده‌شده و چنانچه عدم همخوانی پلاک صحت داشته باشد نسبت به رفع تخلف اقدام می‌شود. پورسیدآقایی در ادامه از کاهش آمار تخلف پلاک مخدوشی در ورودی‌های غیرمجاز به محدوده‌های ترافیکی خبر داد و گفت: اکنون علاوه بر دوربین‌های ورودی و خروجی محدوده‌های ترافیکی، دوربین‌های ثبت تخلفات داخل محدوده نیز به سامانه پلاک‌خوان تجهیز شده‌اند. راه‌اندازی سامانه چت‌بات در شهرداری تهران؛ به‌زودیدر ادامه محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران از راه‌اندازی سامانه چت‌بات در شهرداری تهران خبر داد و گفت: به‌زودی، سیستم هوشمند پاسخگویی به شهروندان نیز به سامانه «تهران من» متصل و راه‌اندازی خواهد شد. فرجود به راه‌اندازی سامانه‌ی موقعیت‌یابی تماس‌گیرنده در سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران نیز اشاره کرد و گفت: با عنایت به‌ نیاز برخی تماس‌های امدادی به سیستم موقعیت‌یاب، این سامانه نیز با هماهنگی دولت مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر