صحنه‌ای از رمی جمرات در مناسک حج ۹۸
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ

صحنه‌ای از رمی جمرات در مناسک حج ۹۸

مهرخبرگزاری مهر |
زائران روز دهم ذی‌الحجه، تنها یک ستون به نام «جمره عقبه» را سنگ می‌زنند. ازدحام جمعیت در این مکان، نخستین روز از رمی جمرات را به یکی از دشوارترین مراحل مناسک حج تبدیل می‌کند.

در ادامه بخوانید

کلافه؛ رضا یزدانی

تابناکتابناک3 ساعت قبل

کنتورهای آلتراسونیک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
یک شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه شریف با تولید کنتور‌های آلتراسونیک، تفکیک انشعابات مشترک گاز، آب و انرژی را میسر ساخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش جمعیت کلان شهر‌ها و پدیده بلند مرتبه سازی، کنتور‌های مشترک صرفه جویی جمعی را کمی کمرنگ‌تر ساخته است. یک شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه شریف با تولید کنتور‌های آلتراسونیک، تفکیک انشعابات مشترک گاز، آب و انرژی را میسر ساخته است.

مسابقات ذهنی ریاضی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

قنبریان: مرحوم هاشمی مشوق تجمل‌گرایی بود

مهرمهر1 روز قبل
حجت‌الاسلام قنبریان در برنامه ثریا گفت: مرحوم هاشمی در دهه شصت بیشترین خطبه‌ها را درباره عدالت اجتماعی داشتند اما بعد از جنگ دعوت به مانور تجمل میکرد!
تسنیمتسنیم1 روز قبل
محمود مطهری‌نیا محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام به مناسبت سالروز ولادت امام هادی (ع) در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، گفت: در میان ائمه اطهار (ع) جایگاه امام هادی (ع) و فضای حاکم بر دوران حضورشان جایگاهی خاص بوده و بخشی از معارف ناب شیعه به وسیله این امام بزرگوار به رسیده است. زیارت جامعه کبیره خلاصه‌ اعتقادات ولایی شیعیان استاین پژوهشگر تاریخ اسلام افزود: زیارت جامعه کبیره امام هادی (ع) شناسنامه و خلاصه‌ای از اعتقادات ولایی و امام‌شناسی شیعه را به تصویر کشیده است، جالب است که وقتی ارتباط بیشتری با مفاهیم این زیارت‌نامه برقرار می‌کنیم، انس و الفت بیشتری هم با ائمه اطهار (ع) پیدا می‌کنیم. وی خاطرنشان کرد: امام هادی (ع) در ابتدای این زیارت‌نامه در سه مرحله تکبیرهایی را مطرح فرموده است. مطهری‌نیا اضافه کرد: آیت‌الله میرباقری نیز درباره بیان صد مرتبه این تکبیرها در ابتدای زیارت جامعه کبیره می‌گوید: وجود این تکبیرها می‌تواند بدین جهت باشد که هرقدر خدایی‌تر شویم، ظرفیت ما برای فهم زیارت جامعه کبیره افزایش می‌یابد و مطالبی که در این زیارت بیان شده قابل فهم‌تر می‌شود. این پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: یادگار دوم امام هادی (ع) زیارت امام علی (ع) در روز غدیر است که در آن آیاتی که راجع به امیرالمومنین (ع) نازل شده، نقش حضرت در تاریخ اسلام و مفهوم ولایت و … به زیبایی تبیین شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
اما این موجب نمی‌شود بازار کتاب تعطیل شود. پس هر کتابی که می‌خوانیم مدیون بازار کتاب ایران هستیم. حالا آن‌طور که فرهوش می‌گوید، در شرایطی که بسیاری از مردم افغانستان درگیر تامین آب و نان خود هستند، هنوز هم هستند کسانی که دنبال کتاب باشند. نه‌تنها بازار افغانستان بلکه بخش عمده بازار آسیای میانه از شیرینی و شکلات ایرانی پر است. خب همین‌ها مگر فرصت‌های کمی است برای برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و فرهنگی و آمد و شدهای بیشتر میان ما و کشور همسایه.

نظرها

اخبار بیشتر