کنسرت ایوان بند بدون تاخیر و با سه بار تکرار یک قطعه برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. موج
  4. فرهنگ
کنسرت ایوان بند بدون تاخیر و با سه بار تکرار یک قطعه برگزار شد

کنسرت ایوان بند بدون تاخیر و با سه بار تکرار یک قطعه برگزار شد

موجخبرگزاری موج |
کنسرت ایوان بند در برج میلاد در شامگاه دوشنبه ۲۱ مردادماه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری موج، سانس اول کنسرتگروه ایوان درحالی راس ساعت ۱۹ شامگاه روز دوشنبه ۲۱ مردادماه ۹۸ و بدون هیچ تاخیری آغاز شد که ظرفیت سالن تقریبا به طور کامل پرشده بود.

در کنسرت امشب، این گروه تمامی آثارشان را برای مخاطبان خود اجرا کردند.

حسین شریفیخواننده ایوان بند، برای شروع کنسرت انتخاب کرده بود. پس از آن «بام تهران»، «نگم براتون»، «تو که معروفی» و «عالیجناب» قطعات دیگری بود که این خواننده برای مخاطبانش اجرا کرد.

کنسرت ایوان بند بدون تاخیر و با سه بار تکرار یک قطعه برگزار شد - 4

در بخشی از این برنامه شریفی گفت: خانم پوران درخشنده را به عنوان یکی از بهترین‌های سینمای ایران که آثار بسیار زیبایی داشته است و در سالن حضور دارد به شما معرفی می‌کنم. این کارگردان سینمای ایران با تشویق حاضران در سالن روبرو شد.

در ادامه بنا به درخواست تماشاگران، شریفی قطعه «عالیجناب» را تکرار کرد. در این اجرا، همخوانی تماشاگران با او حداکثری بود. پیش از اجرای این قطعه شریفی از فواد غفاری آهنگساز گروه را به عنوان عشق زندگیش نام برد و از تماشاگران خواست که مادر فواد را که در سالن حضور داشت، تشویق کنند.

قطعه بعدی، ترانه شاد «نوش جان» بود که با استقبال مخاطبان روبرو شد.

کنسرت ایوان بند بدون تاخیر و با سه بار تکرار یک قطعه برگزار شد - 8

پس از آن شریفی از حضور مریم امیرجلالی در سالن خبر داد که این بازیگر هم باتشویق بسیار مخاطبان روبرو شد. پس از آن ایوان بند قطعه «چهل گیس» را اجرا کرد.

شریفی در ادامه بعد از معرفی دست اندرکاران گروه و موسسه آوای هنر، قطعه زیبای من را خواند.

نوازنده نوکیا امیر شاه علی، نوازنده ساکسیفون بنیامین، نوازنده درامز ادوارد داریان زاده، نوازنده کیبورد آترین لیلیاز و نوازنده گیتار بهروز دهقانی‌فر، نوازنده‌های این گروه جوان پسند بودند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

«ماه منی» قطعه بعدی بود که توسط ایوان بند اجرا شد.

کنسرت ایوان بند بدون تاخیر و با سه بار تکرار یک قطعه برگزار شد - 14

قطعه بعدی، «عهد کردم» نام داشت که حسین شریفی خواننده ایوان بند از حاضران درخواست کرد او را در خواندن این قطعه نیز همراهی کنند.

آهنگ بعدی «دختر بارون» بود که به گفته شریفی، به خانم‌ها و دخترهای سالن داشت. این قطعه بر وزن آهنگ آهای دختر چوپون بود.

تشکر بعدی حسین شریفی از خواهران ادیب بود که برای آنها رژیم غذایی تجویز کرده بودند تا تناسب اندام‌شان را حفظ کنند.

در ادامه کنسرت، به دلیل تقارن با لحظات ملکوتی اذان مغرب به افق تهران برای دقایقی خواننده و تعدادی از نوازندگان صحنه را ترک کردند و وقتی برگشتند، بار دیگر آهنگ «عالیجناب» را اجرا کردند که با این اجرا، این قطعه در یک سانس برای سومین بار اجرا شد. همچنین این آهنگ پایان بخش کنسرت بود.

یکی از مشکلات فنی این کنسرت در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، صدابرداری آن بود که در جریان برگزاری کنسرت، صدا را برای حاضران در سالن گوشخراش می‌کرد. همچنین صدابردار برای چندین بار نتوانست مشکل انعکاس صدا را حل کند.

البته جلوه های ویژه کامپیوتری و نورپردازی این کنسرت از سطح نسبتا خوبی برخوردار بود. شاید اگر تصویر بسته خواننده هر از گاهی بر روی اسکرین بوردها به نمایش در می‌آمد، تصویربرداری هم بدون نقص بود.

از نکات جالب توجه این کنسرت، لباس ساده و چشم نواز خوانده و آهنگساز بود که به نسبت لباس سایر گروه‌های پاپ جوان کشور که این روزها خیلی تیره و با فاصله از فرهنگ عمومی کشور طراحی می‌شوند، متمایز بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاموشی یک صدای ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
ناصر احمدی از صداپیشگان قدیمی سینما و تلویزیون و از گویندگان رادیو در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی پس از تحمل دوره‌ای بیماری دیروز درگذشتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ زنده یاد ناصر احمدی کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۴ در صداپیشگی آغاز کرد و پس از آن وارد عرصه گویندگی رادیو شد. وی از گویندگان اخبار جنگ در دوران دفاع مقدس بود و خبر‌های مربوط به اطلاعیه‌ها، عملیات و پیروزی‌های سپاهیان اسلام را به اطلاع مردم می‌رساند. از آثار شاخصی که وی صداپیشگی کرده بود، می‌توان به «گربه روی شیروانی داغ»، «مظنونین همیشگی» و «ارباب حلقه‌ها» اشاره کرد. از آخرین کار‌های مرحوم احمدی می‌توان فیلم‌های سینمایی «رئیس پلیس آهنین»، «وقتی مارنی اینجا بود»، «نبرد با آتش»، «یاغی دشت»، مستند «آمازون» و «مغولستان» را نام برد.

درس مردمی بودن از استاد موسیقی ایران

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایران و انتخاب نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در کلاکت این هفته خواهید دید: >> نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار بی سر و صدا انتخاب شد، ولی سر و صدای سینمایی‌ها را درآورد>> محافظان شخصی بازیگران! >> فیلم سینمایی ۲۳ نفر در جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> حفظ ریشه‌های سنتی موسیقی ایران در جشنواره موسیقی جوان>> جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایرانی و حضور در مترو

برنامه‌های ویژه برگزیدگان «عصر جدید»

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
آقای محمد زارع رتبه دوم این برنامه نیز به عنوان معلم و مربی در فصل آینده برنامه «عصر جدید» حضور خواهد داشت. آقای سعید فتحی روشن رتبه چهارم برنامه عصر جدید نیز ۲۰ اجرای ویژه را در برنامه صبح شبکه سه خواهد داشت. داوران برنامه «عصر جدید» هم با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شدند. آقای احسان علیخانی مجری برنامه عصر جدید اعلام کرد: احتمالا تعداد نفرات شرکت کننده در نظرسنجی انتخاب نفرات برتر فینال «عصر جدید» به مرز ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. ۱۰۳۸ نفر در برنامه استعدادیابی «عصر جدید» شرکت و رقابت کردند و در پایان، ۴ نفر و یک گروه به فینال راه یافتند.

حاشیه‌های عصر جدید

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

ایرانی‌های باهوش شناسایی می‌شوند

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۲ درصد افراد جامعه بهره هوشی بالای ۱۳۵ دارند و انجمن ملی هوش ایران درصدد شناسایی این دو درصد باهوش هستند از این پس قرار است آزمون استانی در هر فصل و آزمون کشوری در مرداد هر سال با اعلام فراخوان قبلی برگزار شود؛ گوش به زنگ باشید شاید شما هم جزو افراد باهوش باشید.

لزوم مراقبت از اقتصاد کشور

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه با تاکید بر اینکه باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، گفت: دشمن بداند ملت ایران از انقلاب دست برنمی دارد. وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران با پرداخت مالیات و خمس و زکات به کشور کمک می‌کنند، گفت: در این شرایط کشور توانگر و با فقر مقابله می‌شود؛ فقر بلای بسیار بدی است و باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، جلوی احتکار را بگیریم، فساد مالی ناشی از غفلت انسان از خداست و نباید از آخرت غافل باشیم. آیت الله امامی کاشانی با اشاره به روز صنعت دفاعی کشور گفت: در دیداری که مسئولان این وزارتخانه با رهبری در گذشته داشتند، گزارش‌هایی از فعالیت‌های بخش دفاعی کشور ارائه کردند و روز گذشته با رونمایی از سامانه پدافند باور نیز بار دیگر شاهد قدرت نمایی ایران در بخش دفاعی کشور بودیم. امام جمعه موقت نماز جمعه تهران گفت: اقتدار نظامی، علمی و اقتدار در تمام فنون، اخلاق اسلامی و سیاست اسلامی از نکات مورد توجه در جمهوری اسلامی ایران است. امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن امروز استقامت ایران را فهمیده است و می‌داند جمهوری اسلامی ایران با مقاومت به استقامت رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر