چهره موثر سینما به انتخاب خبرنگاران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. فرهنگ
چهره موثر سینما به انتخاب خبرنگاران

چهره موثر سینما به انتخاب خبرنگاران

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
مراسم دومین دوره اهدای جوایز آکادمی سینماسینما با اهدای تندیس «مهرگیاه» به برگزیدگان بخش‌های مختلف برگزار و نرگس آبیار به‌عنوان چهره موثر سال ۹۷ سینمای ایران انتخاب شد. کیوان کثیریان دبیر این رویداد سینمایی گفت: امسال ۲۰۷ روزنامه‌نگار به‌طور آزاد به هر چهره سینمایی که احساس کردند در سینمای ایران موثر است، رای دادند. در این مراسم آیین پاسداشت یک عمر عشق به سینما برای واروژ کریم‌مسیحی برگزار شد.

در این بخش ابراهیم حقیقی ضمن بیان خاطراتی از سریال «سر‌بداران» گفت: واروژ بیش از فیلم‌هایی که ساخته، سناریوهایی دارد که در کشور باقی مانده است. واروژ امسال هم نتوانست فیلم بسازد. امیدوارم دوستان تلاش کنند که او بازهم فیلم بسازد. در ادامه واروژ کریم‌مسیحی اظهار کرد: من در این سینما می‌مانم. سینما برای ما مثل چوبی است که بندبازی روی طناب قرار دارد و نمی‌شود آن را از بندباز گرفت، امیدوارم بتوانم سال آینده فیلم بسازم. در این مراسم زهرا داوود‌نژاد برای بازی در فیلم «شماره ۱۷ سهیلا» جایزه بهترین بازیگر زن را گرفت و تندیس «مهرگیاه» بهترین بازیگر مرد به نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «مغزهای کوچک زنگ‌زده» رسید. محمدزاده گفت: باور کنید وقتی جایزه می‌گیرم تلاشم بیشتر می‌شود و وقتی نمی‌گیرم به خودم می‌گویم تلاشت را بیشتر کن. این پنجمین جایزه برای این فیلم است.

من پسر این سینما هستم و شما سینماگران همیشه حواستان به من بوده است. همچنین تندیس بهترین فیلم به هومن سیدی برای «مغزهای کوچک زنگ‌زده» اهدا شد و سیدی خطاب به کیانوش عیاری گفت: شاید ندانید اما تاثیر بسیاری بر نگاه من به سینما داشته‌اید. مفتخرم که نام شما بر این جایزه است. در این مراسم جایزه بهترین فیلمنامه هم به محسن امیریوسفی به خاطر فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» اهدا شد که امیریوسفی در مراسم غایب بود. در ادامه نوبت به معرفی چهره موثر سینمای ایران به انتخاب ۲۰۷ خبرنگار سینمایی رسید که نرگس آبیار کارگردان فیلم «شبی که ماه کامل شد» به‌عنوان چهره موثر سینمای ایران در سال ۹۷ انتخاب شد. آبیار پس از دریافت جایزه خود گفت: فیلم اخیر من در سیستان و بلوچستان فیلمبرداری شد. بحران آب در آنجا جدی است به‌طوری که برخی از جاهای آن خالی از سکنه شده است، از شما می‌خواهم به کمپین «نذر آب» بپیوندید. برای حمایت از این مردم مظلوم به این کمپین بپیوندید و از آنها حمایت کنید.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

اخبار بیشتر