کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
خودروهای پیشرفته امروز به نوعی در حال استفاده از فناوری هایی هستند که توسط کادیلاک به صنعت خودرو معرفی شده است.

عصرایران- نام کادیلاک در صنعت خودرو با بسیاری از پیشرفت‌های تکنولوژیک این حوزه گره خورده و این موردی است که به علت فعالیت محدود برند مذکور طی سال‌های گذشته، شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته باشد!

به عنوان برندی که بسیاری از اولین‌های دنیای خودروبه نامش ثبت شده، خالی از لطف نیست تا نگاهی به نوآوری‌های ارائه شده توسط کادیلاک داشته باشیم: این برند اولین اتاق کاملا متصل به شاسی را در سال ۱۹۱۰ میلادی معرفی و تولید کرد. تنها ۲ سال بعد اولین سامانه الکتریکی خودرو شامل استارت و روشنایی را ارائه کرد. در سال ۱۹۱۵ نوآوری هایی را در زمینه خنک سازی موتور و در سال ۱۹۲۲ اولین سیستم کنترل حرارت کاربراتور را معرفی کرد.

اما ظاهرا سرعت بالای مهندسان کادیلاک در معرفی فناوری‌های نوین خودرویی توقفی نداشت زیرا در سال ۱۹۲۳ میلادی اولین موتور 8 سیلندر را تولید کردند. در سال ۱۹۲۸ اولین کمپانی در جهان بود که خودرو با سقف تمام فلزی را تولید کرد که امنیت سرنشینان را به میزان بسیار چشمگیری افزایش داد. در همین سال کادیلاک نخستین سیستم جعبه دنده چرخ دنده ای را نیز معرفی کرد که عملا تحول عظیمی در صنعت خودرو ایجاد کرد.

در سال ۱۹۳۰ اولین پلتفرم موتور 16 سیلندر را طراحی کرد و بدنبال آن اولین موتور 12 سیلندر جهان را نیز تولید کرد.

تعداد اولین هایی که کادیلاک در صنعت خودرو معرفی می‌کرد آنقدر زیاد بود که پایانی نداشت! در ابتدای دهه ۴۰ میلادی این برند اولین جعبه دنده اتوماتیک را نیز روی یکی از محصولات خود نصب و روانه بازار کرد. البته دراین میان باید سیستم تهویه هوای داخل خودرو را نیز به کادیلاک ارتباط دهیم زیرا تهویه اتوماتیک هوشمند که با دمای محیط خود را هماهنگ می‌کرد را نیز کادیلاک برای اولین بار معرفی کرد.

نخستین خودروهای جهان که مجهز به کیسه هوا شدند را نیز کادیلاک در فاصله سال‌های ۷۴ تا ۷۷ میلادی روی خط تولید خود داشت! و البته بازهم می‌توان درباره ویژگی هایی که کادیلاک را از دیگر خودروهای جهان متفاوت می‌کند، نوشت اما به هرترتیب خودروهای پیشرفته امروز به نوعی در حال استفاده از فناوری هایی هستند که توسط کادیلاک به صنعت خودرو معرفی شده است.

با این توضیحات برای امروز سراغ کادیلاک می‌رویم تا یکی از محصولات کلاسیک آن که سوژه‌ای برای یک پروژه تیونینگبوده را معرفی کنیم. تصاویری که در ادامه مشاهده می‌کنید بیشتر شبیه کارت پستال‌های استودیویی است تا یک خودروی واقعی! و این نتیجه ظرافت مثال زدنی و کیفیتی است که تیم تیونینگ در این پروژه به نمایش گذاشته است.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 8

با انتخاب یک کادیلاک سری۶۲، می‌توان گفت تیونر از همان ابتدا به دنبال ارائه یک خودروی کلکسیونی بوده است! سری۶۲ به خانواده از محصولات برند کادیلاک گفته می‌شود که در فاصله سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۶۴ میلادی روی خط تولید قرار داشت و طی این بازه زمانی ۷ نسل آن روانه بازار شد.

در پروژه مذکور یک سدان سری۶۲ مدل ۱۹۴۷ انتخاب شده و در ادامه تغییرات اجرا شده روی آن را مشاهده خواهیم کرد:

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 12

با توجه به آنکه نمونه سدان این خودرو به میزان بیشتری در دسترس قرار دارد و از نظر قیمت نیز به مراتب ارزانتر از مدل کوپه آن است، تیم تیونینگ یک سدان سری۶۲ را خریداری و آنرا تبدیل به یک مدل کوپه کرده است.

برای پروژه از کد رنگ بسیار خاصی استفاده شده که در اطلاعات مرتبط با نام آبی کبالت کریستالی معرفی شده است. سطح بالای پوشش و تراکم فوق العاده رنگ این خودرو نشانگر تکنولوژی، مهارت و دقت بالایی است که در اجرای آن حضور داشته است.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 15

حذف درب عقب عملا فضایی را در اختیار تیونر قرار داده تا با تزریق ۱۷٫۸ سانتیمتر فضای جدید در بدنه ظاهر کشیده خودرو را هر چه بیشتر به نمایش بگذارد و عملا این رویکرد در ارتقا زیبایی‌های نمای جانبی خودرو اثری فوق العاده داشته است. پس از تغییرات جدید در بدنه، طول درب جلو برابر با ۱٫۲ متر شده است.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 17کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 18

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این کادیلاک که در نمونه استاندارد نیز حضور دارد، مربوط به فندرهای (گلگیر) برجسته و متفاوت آن می‌شود. طرفداران خودروهای کلاسیک به این سبک از فندر به اصطلاح مدل «موزی» می‌گویند. بخش‌های کرومی نقش مهمی در نمای ظاهری این خودرو برعهده دارند بویژه در قسمت گریل (جلوپنجره) و فندرها که با دقت ویژه‌ای پرداخت شده‌اند تا سطحی آینه‌ای را پیش روی مخاطب قرار دهند.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 20کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 21کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 22کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 23

در قسمت جلو با نمای کلاسیک یک خودروی آمریکاییدهه ۴۰ روبرو هستیم که اینجا هم برجستگی بزرگ بالای گریل یا نوک خودرو مجموعه‌ای فوق العاده زیبا را به نمایش گذاشته است.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 25کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 26

چرم سفید رنگ سقف از همان نگاه اول هماهنگی خود را با آبی کریستالی به نمایش می‌گذارد. برای داخل کابین نیز از همین چرم استفاده شده تا حس ویژه یک خودروی لوکس را به خوبی منتقل کند. چرم استفاده شده برای روکش صندلی‌ها و باقی قسمت‌های داخل کابین کیفیت مرغوب و بافت بسیار نرمی دارد.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 28کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 29کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 30کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 31کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 32کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 33کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 34کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 35کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 36

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 38

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 40

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 42

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 44

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 46

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 48

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 50

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 52

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 54

کنسول جلو و فرمان روی هم یک موزه کامل را شکل داده‌اند؛ از کنترل‌ها و آمپر آنالوگ گرفته تا قسمت‌های کرومی قاب شیشه جلو همه چیز در نوع خود کلکسیونی و کم نظیر است.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 56کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 57کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 58

یکی از بخش‌های جالب در نمای عقب خودرو به پنجره کوچک با مکانیسم جالب آن مربوط می‌شود که طراحی جالبی دارد.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 60کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 61کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 62کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 63

کادیلاک کریستالی از یک موتور استاندارد ۵٫۷ لیتری ۸ سیلندر مونوبلاک استفاده می‌کند که این موتور ۳۴۶ اینچ مکعبی سرتخت هم جز دستاوردهای فنی گروه کادیلاک محسوب می‌شود. البته تمامی بخش‌های این قسمت بازسازی و تقویت شده است. گفتنی است یک پمپ هیدرولیک فرمان شورولت ۵۷ نیز به این کادیلاک اضافه شده است.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 65کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 66کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 67

در بخش جعبه دنده هم شاهده حضور یکی دیگر از فناوری‌های کادیلاک با نام جعبه دنده خودکار هیدراماتیک ۴ سرعته هستیم.

یکی دیگر از تغییرات روی داده در مدل تیونینگ مربوط به تغییرات در سیستم تعلیق و همچنین کاهش ارتفاع خودرو می‌شود که در نتیجه آن ارتفاع کادیلاک کریستالی ۴۳ سانتیمتر کمتر از سدانی می‌شود که برای این پروژه انتخاب شده است.

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 70کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 71

این کادیلاک رویایی حاصل ۱۴ ماه تلاش یک تیم از افراد متخصص در زمینه خودرو است تا یک پروژه تیونینگ در بهترین شکل ممکن؛ محصول خود را به نمایش بگذارد.

مازیاردانیالی

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 74کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 75کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 76کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 77کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 78کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 79کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 80کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 81کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 82کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 83کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 84کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 85کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 86کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 87کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 88کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 89کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 90کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 91کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 92کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 93کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 94کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 95کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 96کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 97کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 98کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 99

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 101

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 103

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 105

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 107

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 109

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 111

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 113

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 115

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 117

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 119

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 121

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 123

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 125

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 127

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 129

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 131

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 133

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 135

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 137

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 139

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 141

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 143

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 145

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 147

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 149

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر) - 151

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | خسارت نیروی امنیتی به اپل استور برای گرفتن یک مگس!

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
«کتو» یک برنامه سازگار با اندروید و iOS است و دستگاهی است که به طور دائم داخل خودرو می‌ماند. بدین ترتیب وقتی کاربر به خودروی خود نزدیک می‌شود، «کتو» سیگنال بلوتوث منحصر به فرد و یک سیگنال صوتی غیر قابل شنیدن را به گوشی هوشمند کاربر می‌فرستد. همچنین هنگامی که فرد داخل ماشین است، راننده می‌تواند با استفاده از گوشی خود ماشین را روشن کند. کاربر اصلی می‌تواند دسترسی هر کسی را در هر زمان دلخواه لغو کند یا می‌تواند دسترسی را به ساعات خاصی از روز محدود کند. علاوه بر این، اگر یک نفر دارای چندین خودروی مجهز به دستگاه «کتو» باشد، می‌تواند از این برنامه برای دسترسی مجزا به هر خودرو استفاده کند.

توصیف یک «شاسی بلند» در سه کلمه: لوکس، پرقدرت و متشخص! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
با این توضیحات؛ امروز سراغ یک اکس تی۶ مدل ۲۰۲۰ می‌رویم تا زبان طراحی جدید این برند باسابقه در کلاس کراس اوور را بررسی کنیم. اکس تی۶ یک کراس اوور سه ردیفه (صندلی) است که از نظر اندازه میان اسکالید فول سایز و اکس تی۵ قرار می‌گیرد. کابیندر تولید فضای داخلی کابین اکس تی۶ از مواد باکیفیتی استفاده شده که در همان نگاه اول رضایت مشتری را جلب می‌کند. اما ابا این وجود هندلینگ مدل اسپرت و لاکژری تفاوت خاصی با یکدیگر را در آزمون‌های رانندگی نشان نداده‌اند. قیمت مدل مجهز به سامانه تمام چرخ محرک از ۵۵۶۹۰ دلار برای مدل لاکژری و ۵۸۰۹۰ دلار برای مدل اسپرت آغاز می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
فروش اقساطی ۳ محصول ایران خودرو به صورت اقساطی با تحویل فوری ویژه ۳۰ مرداد اجرایی می‌شود. به گزارش خبرنگار عصر ایران شرکت ایران خودرو اعلام کرد طرح فروش اینترنتی اقساطی محصولات این شرکت از ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه ۳۰ مرداد در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای پژو ۲۰۶ صندوقدار، پژو پارس TU۵ و پژو ۴۰۵ به صورت اقساطی با تحویل ۳۰ روزه انجام می‌شود. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح «سامانه صیاد» را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
پس از اینکه سامسونگ مجبور شد گوشی گلکسی فولد یا گوشی تاشو خود را برای مدتی نامعلوم از چرخه ورود به بازار خارج کند، هواوی تصمیم گرفت گوشی تاشو خود را به بازار عرضه کند. اگرچه میت ایکس به لحاظ ظاهری تفاوت‌های شدیدی با گوشی تاشو سامسونگ ندارد اما به نظر می‌رسد این گوشی در حوزه سخت افزاری تفاوت هایی جدی با گلکسی تاشو سامسونگ دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده در مورد گوشی تاشو میت ایکس هواوی این گوشی با تراشه Kirin ۹۹۰ SoC و دوربین‌های P۳۰ Pro راه اندازی می‌شود. جالب است بدانید تراشه Kirin ۹۹۰ از مدتی پیش به عنوان تراشه احتمالی میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو مطرح می‌شد. افزون بر این احتمال می‌رود که گوشی تاشو هواوی از اسکنر اصلی به جای RGB از RYYB استفاده می‌کند. گوشی تاشو میت ایکس هواوی یکی از امیدهای جدی این برند چینی برای تسخیر بازار است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر