حواشی برگزاری تازه‌ترین مجمع عمومی خانه سینما/ ۱۱ صنف باید منتظر ثبت بمانند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

حواشی برگزاری تازه‌ترین مجمع عمومی خانه سینما/ ۱۱ صنف باید منتظر ثبت بمانند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مرتضی رزاق کریمی می‌گوید هیچ صنفی از خانه سینما حذف نشده بلکه مجمع عمومی بر اساس اساسنامه خانه سینما با حضور صنوفی که مراحل ثبت خود را گذرانده‌اند، برگزار خواهد شد.

حواشی برگزاری تازه‌ترین مجمع عمومی خانه سینما/ ۱۱ صنف باید منتظر ثبت بمانند - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجمع عمومی خانه سینما در حالی قرار است ۲۸ مرداد برگزار شود و در آن اعضای هیئت مدیره جدید انتخاب شوند که از حدود ۱۱ صنف برای حضور در این مجمع دعوت نشده و خبرهایی مبنی بر حضور نیافتن صنف تهیه‌کنندگان سینما در این مجمع نیز شنیده می‌شود.

مرتضی رزاق کریمی (نائب رئیس هیئت مدیره خانه سینما) با اشاره به اینکه صنفی را از خانه سینما حذف نکرده‌ایم، گفت: براساس اساسنامه خانه سینما و ماده یک این اساسنامه صنوفی که به صورت قانونی ثبت شده‌اند و کار ثبت خود را در وزارت کار انجام داده‌اند، می‌توانند در مجمع عمومی خانه سینما شرکت کنند.

وی ادامه داد: صنوف قانونی اصنافی هستند که در وزارت کار ثبت شده‌اند و تاکنون از میان ۳۲ صنف خانه سینما ۲۱ صنف به صورت قانونی مراحل ثبت خود را انجام داده و ثبت شده‌اند و در مجمع عمومی حضور دارند و حدود پنج صنف دیگر نیز در حال طی مراحل نهایی برای ثبت هستند.

رزاق‌کریمی ادامه داد: فعالیت قانونی هیئت مدیره خانه سینما پایان یافته است و بر اساس قانون ما باید ابتدای سال ۹۸ مجمع عمومی را برگزار می‌کردیم اما از آنجا که صنوف در طی مراحل ثبت خود رد وزارت کار بودند و برای آنکه شرکت کنندگان در مجمع عمومی به یک حد نصاب قابل قبولی برسند، هیئت مدیره خانه سینما دو بار برگزاری مجمع را به تعویق انداخت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی ادامه داد: با هماهنگی روسای اصناف تصمیم‌ گرفته شد که مجمع ۲۸ مرداد کاملا قانونی و با حضور صنوف و کاملا بر اساس اساسنامه برگزار شود و این مجمع متشکل از صنوفی است که در اداره کار ثبت شده‌اند.

رزاق‌کریمی با اشاره به اینکه صنوف دیگری که هنوز در اداره کار ثبت نشده‌اند از خانه سینما حذف نشده‌اند، گفت: ۱۱ صنف دیگر که در مجمع حضور ندارند از همه حقوق و امتیازات قانونی خود در خانه سینما برخوردارند و به تدریج در مجامع بعدی تعداد صنوف افزایش پیدا خواهد کرد و با ادامه ثبت قانونی این صنف‌ها در مجامع بعدی می‌توانند شرکت کنند اما قطعا این ۱۱ صنف از همه مزایای عضویت در خانه سینما برخوردار خواهند بود.

رزاق‌کریمی در باره شرکت صنف تهیه‌کنندگان در مجمع عمومی و اینکه حضور نیافتن این صنف آیا نمی‌تواند روی جشن خانه سینما تاثیر بگذارد، گفت: تهیه‌کنندگان سینما و صنف تهیه‌کنندگان در حال طی کردن مراحل ثبت قانونی خود هستند و اینکه ما از تهیه‌کنندگان در مجمع عمومی نماینده‌ای داشته باشیم یا خیر به تصمیم خود آ‌نها بستگی دارد و یک مساله داخلی تهیه‌کنندگان است البته خانه سینما سال‌های گذشته پذیرای نماینده شورای عالی تهیه‌کنندگان به عنوان نماینده تهیه‌کنندگان در مجامع بوده است و قطعا نیز تلاش خواهیم کرد که امسال نیز نماینده‌ای از تهیه‌کنندگان در مجمع حضور داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | ۱۸ ماه پس از انتقاد مهران مدیری تلویزیون شجاع شده است؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

پاسدوبل؛ انجمن موسیقی آلخمسی

تابناکتابناک1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
اخیرا ویدئوی بامزه‌ای منتشر شده از عادل فردوسی‌پور و دوستانش که به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس نود در یکی از رستوران‌های تهران دور هم جمع شده‌اند و در ضیافتی مشترک، خاطرات برنامه‌ای را مرور می‌کنند که حالا دیگر نیست. در ادامه یادداشت رسول بهروش «وجه «بامزه» ویدئوی همنشینی عادل و رفقا هم بیشتر به‌خاطر آوازخوانی هنرمند مسنی است که در قطعه شعر مشهور «نازنین‌مریم» اسم فردوسی‌پور را به جای مریم می‌نشاند و باعث ریسه رفتن عادل از خنده می‌شود؛ خنده‌هایی که جای همان‌ها هم ماه‌هاست در شبکه سه خالی مانده و پر نمی‌شود. در عین حال اما به‌نظر می‌رسد انزوای خودخواسته عادل فردوسی‌پور و محدود شدنش در چنین ضیافت‌هایی هم دیگر کافی باشد. در حقیقت حق هواداران او و هنرش بیش از آن است که فقط گاه گاهی شاهد کلیپ‌های همنشینی عادل با رفقای نودی‌اش باشند و چلوکباب خوردن آنها را تماشا کنند. قطعا کار عادل برای اثبات خودش سخت‌تر است، اما وقتی میلیون‌ها نفر به استعداد و توانایی او ایمان دارند، دلیلی برای موفق نشدن وجود ندارد.

یکی از شادترین روز‌های انقلاب بازگشت آزادگان بود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار رحیمی در مراسم تقدیر از خانواده جانبازان، آزادگان و شهدا هشت سال دفاع مقدس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: باورمان این است که سهم اصلی تمام موفقیت‌ها در طول ۴۰ سال متعلق به خانواده ایثارگران و آزادگان است. وی گفت: نیروی انتظامی امروز تصمیم گرفت که به پاس تمام رشادت‌ها و مقاومت‌های این عزیزان در طول اسارت همانند سال‌های گذشته از این عزیزان تقدیر کند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: یکی از اولویت‌های ویژه ما توجه به خانواده ایثارگران است که حداقل در طول سال یک بار آن‌ها را پذیرایی و هر دو ماه یک بار نیز نشستی با این عزیزان برای حل مشکلات آن‌ها داریم.
ایسناایسنا1 روز قبل
«طرح وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دو دهه اخیر حدود هشت مرتبه در مجلس بررسی شده است؛ تا سرانجام رأی مثبت نمایندگان مجلس را گرفت. ما منتظریم که رییس جمهور سریع‌تر برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام کند. در نتیجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محیط امنی شده بود. یا قرار است یک سایت میراث فرهنگی را حفاظت و مرمت کنیم باید شرایط بازدید گردشگران از آن را هم درنظر بگیریم. در واقع میراث فرهنگی و گردشگری به صنایع آن منطقه کمک کرده بود و همه‌ی آن‌ها در خدمت یکدیگر بودند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

نظرها

اخبار بیشتر