ابهام درباره اکانت توئیتری خبرنگار دستگیر شده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. اقتصادی

ابهام درباره اکانت توئیتری خبرنگار دستگیر شده

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
به محض نشر غیررسمی خبر دستگیری نوشین جعفری، عکاس و خبرنگار سابق روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد موجی از حمایت‌های اغراق شده از او به راه افتاد.

روزنامه جوان نوشت: به محض نشر غیررسمی خبر دستگیری نوشین جعفری، عکاس و خبرنگار سابق روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد موجی از حمایت‌های اغراق شده از او به راه افتاد.

از کاربران توئیتر تا خبرنگاران اصلاح‌طلب تا بازیگران سینما تا کارمندان ایرانی و ضدانقلاب وزارت خارجه امریکا همچون احمد باطبی تا رسانه‌های ضدانقلاب همه به میدان آمدند تا بگویند او چقدر مهربان و لطیف و عاشق عکاسی بوده و جز عکاسی کار دیگری نمی‌کرده است و این سؤالات ساده با جواب بدیهی را ایجاد کنند که آیا نمی‌شود یک عکاس مهربان، برانداز باشد؟

و آیا قرار است از فعالیت براندازانه یک فرد همه اطرافیان او مطلع باشند؟! این در حالی است که منابع رسمی در مورد چرایی و چگونگی بازداشت او تاکنون سکوت کرده‌اند و خبری در این زمینه نداریم.

اصرار دارند او یک عکاس معمولی است، ولی رسانه‌ای که خانواده نوشین جعفری برای انتشار برگه صورت جلسه اقلام ضبط شده توسط ضابط قضایی انتخاب کرده‌اند، کانال آمدنیوز است! صورت جلسه‌ای که در دو نسخه تنظیم می‌شود؛ یک نسخه دست مأموران، یک نسخه تحویل خانواده و با دقت در تصویر منتشره روشن می‌شود که عکس نسخه رونوشت کاربنی است؛ یعنی سندی که تحویل خانواده شده است. اما خبرنگاران اصلاح طلب دستگاه قضایی و ضابطان قضایی را به دروغ متهم کردند که خلاف قانون، اقدام به انتشار لیست اقلام توقیف شده همراه متهم کرده‌اند!

حجم بالای هاردهای توقیفی همراه او از دید مخاطبان توئیتر دور نمی‌ماند و اینکه در این همه حافظه کامپیوتری او چه چیز را ذخیره می‌کرده است؛ حدود ۱۸ ترابایت! خانواده‌اش البته می‌گویند نمی‌دانند این عکس چطور گرفته شده و به دست آمدنیوز رسیده است و این حجم بالای هارد را هم برای یک عکاس طبیعی می‌دانند.

یک اکانت فیک در توئیتر خبر می‌دهد که نوشین جعفری ادمین اصلی یکی از اکانت‌های معروف و هتاک توئیتر به نام «یار دبستانی» است و این سرآغاز بحث‌های جالبی می‌شود. چه آنکه این اکانت نه صرفا برانداز و نه حتی هتاک نسبت به مسئولان ایرانی، بلکه به دفعات به مقدسات مردم مسلمان ایران توهین کرده است و اگر چنین خبری راست باشد، اتهام او سب النبی خواهد بود که مجازات سنگینی دارد.

حامیان نوشین جعفری این خبر را پرونده‌سازی برای او می‌دانند، اما شواهدی وجود دارد که شک را برمی‌انگیزد. عکس پروفایل اکانت مذکور تصویر دختری است که صاحب اکانت گفته من نیستم، اما شبیه من است و البته او بسیار شبیه نوشین جعفری است. از سویی بررسی یکی دیگر از کاربران توئیتر نشان می‌دهد قبل از ورود او به روزنامه اعتماد، وبلاگی با نام «یاردبستانی» وجود داشته که ابتدا نویسنده آن با نام مستعار می‌نوشته و سپس با حذف وبلاگ به دلیل فیلترینگ، با همان آدرس و نام یار دبستانی وبلاگ جدیدی می‌زند و این بار با نام نوشین جعفری در آن می‌نویسد.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

در وبلاگ اول مطالب زیادی درباره اعدام منافقین در دهه ۶۰ و بیانیه‌های «کمیته دانشجویی گزارشگران حقوق بشر» که اسم نوشین جعفری هم در میان آنهاست و بیانیه‌های حزب پان ایرانیست (که پدر نوشین جعفری قائم مقام آن است)، عکس و بیانیه رضا پهلوی، سایت‌های رضا و فرح پهلوی و حزب پان ایرانیست و احمد باطبی و … در پیوندهای وبلاگ وجود دارد. در وبلاگ جدید هم نوشین جعفری پست‌های زیادی درباره زندانیان سیاسی مثل احمد باطبی و حزب پان ایرانیست دارد و در پیوندهای وبلاگ هم به آدرس سایت‌های مرتبط با حزب پان ایرانیست ارجاع می‌دهد. در آستانه انتخابات مجلس ۸۶ وبلاگ او از فضای تند براندازی فاصله گرفته و اصلاح طلب می‌شود و تشویق به حضور در انتخابات می‌کند! بعدتر همین وبلاگ هم حذف و او خبرنگار روزنامه اعتماد می‌شود. بهمن ۸۸ هم یک ماه بازداشت و بعد از آن عکاس‌تر و هنری‌تر می‌شود! احمد باطبی نیز ادعا کرده که با پدر وی مدتی هم‌بند بوده است. شاید یک اتفاق است که نام وبلاگ او با محتوای براندازی با نام اکانت هتاک و برانداز یار دبستانی یکی است، اما معمولا دنیای سیاست از این اتفاق‌های معمولی ندارد!

اکانت شخصی نوشین جعفری در اینستاگرام هم که به نام خود اوست، تصویر سرو مشروب در ماه رمضان دارد و تعامل مجازی با اکانت‌های معروف ضد دین را هم دارد. این نکته هم جالب توجه است که همزمان با دستگیری نوشین جعفری، دو اکانت مستعار و معروف توئیتر که علیه دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران با هتاکی فعال بودند، از توئیتر خداحافظی کردند. بازیگرانی هم که امروز حامی نوشین جعفری هستند، پیش از این مورد حمایت اکانت یار دبستانی بوده‌اند. اکانتی که همچنان فعال است و این عجیب نیست؛ چون توسط چند ادمین اداره می‌شود یا می‌تواند پسورد آن دست فرد دیگری هم بوده باشد تا با دستگیری ادمین، او بتواند مدیریت اکانت را دست گرفته و از فرد دستگیر شده رفع اتهام شود!

فی الحال همه چیز حول شک‌ها و گمانه‌ها و رمزگشایی‌ها می‌چرخد تا إن‌شاءالله به زودی نهاد بازداشت کننده او احساس نیاز به دادن اطلاعات را تشخیص دهد و اطلاعاتی در مورد اتهامات وی به افکار عمومی بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل

توصیف یک «شاسی بلند» در سه کلمه: لوکس، پرقدرت و متشخص! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
با این توضیحات؛ امروز سراغ یک اکس تی۶ مدل ۲۰۲۰ می‌رویم تا زبان طراحی جدید این برند باسابقه در کلاس کراس اوور را بررسی کنیم. اکس تی۶ یک کراس اوور سه ردیفه (صندلی) است که از نظر اندازه میان اسکالید فول سایز و اکس تی۵ قرار می‌گیرد. کابیندر تولید فضای داخلی کابین اکس تی۶ از مواد باکیفیتی استفاده شده که در همان نگاه اول رضایت مشتری را جلب می‌کند. اما ابا این وجود هندلینگ مدل اسپرت و لاکژری تفاوت خاصی با یکدیگر را در آزمون‌های رانندگی نشان نداده‌اند. قیمت مدل مجهز به سامانه تمام چرخ محرک از ۵۵۶۹۰ دلار برای مدل لاکژری و ۵۸۰۹۰ دلار برای مدل اسپرت آغاز می‌شود.

ویدئو | سخنان تاثیرگذار عضو مسلمان کنگره آمریکا درباره سفرش به قدس

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ رشیده‌ طلیب، عضو مسلمان کنگره آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با ایلهان عمر دیگر عضو مسلمان کنگره گفت: زمان که بچه بودم برای دیدار با پدر و مادربزرگم و نیز اقوامم به قدس رفتیم و به یاد می‌آورم مادرم با وجود اینکه شهروند آمریکا و یک آمریکایی مفتخر بود از ایست‌های بازرسی به صورت غیرانسانی رد می‌شد. او همچنین صحبت‌های آخر خود با مادربزرگش را که قصد داشت برای دیدارش به فلسطین اشغالی برود یادآور شد. او در طول مدت صحبت از خاطراتش اشک‌هایش را به زور نگه داشته بود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فروش اقساطی ۳ محصول ایران خودرو به صورت اقساطی با تحویل فوری ویژه ۳۰ مرداد اجرایی می‌شود. به گزارش خبرنگار عصر ایران شرکت ایران خودرو اعلام کرد طرح فروش اینترنتی اقساطی محصولات این شرکت از ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه ۳۰ مرداد در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای پژو ۲۰۶ صندوقدار، پژو پارس TU۵ و پژو ۴۰۵ به صورت اقساطی با تحویل ۳۰ روزه انجام می‌شود. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح «سامانه صیاد» را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، خبرنگار شبکه «ان. این شبکه آمریکایی سپس به سراغ «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران رفت و با او به مصاحبه نشست. لازم به ذکر است متن پیاده شده از صحبت‌های شمخانی بر مبنای ترجمه انگلیسی است که شبکه ان. بی. سی روی گزارش خود صداگذاری کرده است. هولت سپس از گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی پرسید و شمخانی نیز اینگونه پاسخ داد: «بیان خواهیم کرد. این خبرنگار آمریکایی سپس به میان مردم رفت و درباره اثرات تحریم‌ها و کارزار فشار حداکثری از ایرانی‌ها پرسید.
ایسناایسنا1 روز قبل
«کتو» یک برنامه سازگار با اندروید و iOS است و دستگاهی است که به طور دائم داخل خودرو می‌ماند. بدین ترتیب وقتی کاربر به خودروی خود نزدیک می‌شود، «کتو» سیگنال بلوتوث منحصر به فرد و یک سیگنال صوتی غیر قابل شنیدن را به گوشی هوشمند کاربر می‌فرستد. همچنین هنگامی که فرد داخل ماشین است، راننده می‌تواند با استفاده از گوشی خود ماشین را روشن کند. کاربر اصلی می‌تواند دسترسی هر کسی را در هر زمان دلخواه لغو کند یا می‌تواند دسترسی را به ساعات خاصی از روز محدود کند. علاوه بر این، اگر یک نفر دارای چندین خودروی مجهز به دستگاه «کتو» باشد، می‌تواند از این برنامه برای دسترسی مجزا به هر خودرو استفاده کند.

نظرها

اخبار بیشتر