دستگیری مظنونان اصلی قتل ۲ زن میان‌سال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. حوادث

دستگیری مظنونان اصلی قتل ۲ زن میان‌سال

الفخبرگزاری الف |
تحقیقات درباره پرونده قتل دو زن که قربانی جنایت‌های جداگانه شده‌اند، با دستگیری دو مظنون وارد مرحله‌ای تازه شد.

به گزارش شرق، در اولین پرونده جسد زن مجهول‌الهویه‌ای ساعت چهار بامداد چهارمین روز مرداد ماه در اتوبان صیاد کشف و با آغاز تحقیقات سرانجام هویت مقتول شناسایی و یک مظنون در رابطه با این قتل دستگیر شد. جسد این زن میان‌سال را کارگر فضای سبز شهرداری هنگام آبیاری شمشاد‌های خیابانی حوالی پاسداران در نزدیکی بزرگراه صیاد شیرازی پیدا کرد. ساعتی بعد مأموران کلانتری ۱۰۲ پاسداران در محل حضور یافتند و با جسد خون‌آلود زنی روبه‌رو شدند که حدودا ۴۵‌ساله بود و لباس بیرون بر تن داشت. در بررسی اولیه مشخص شد زن با اصابت جسم سختی به سرش به قتل رسیده و سنگ خون‌آلودی هم در کنار او افتاده است.

با اطلاع موضوع به بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران او در محل حضور یافت و تیمی از کارآگاهان اداره‌ دهم پلیس‌ آگاهی نیز تحقیقات را آغاز کردند. در نخستین بررسی‌ها هیچ مدرک شناسایی‌ای از مقتول کشف نشد، اما مأموران در کف دست چپ مقتول سه کلمه مجزا که با خودکار نوشته شده بود مشاهده کردند که احتمال می‌رفت سرنخی برای کشف راز قتل باشد. همچنین تیم پزشکی قانونی در تن‌پیمایی مقتول با آثار خراشیدگی و دفاعی روی بدن وی روبه‌رو شدند که از درگیری با قاتل و قصد فرار قربانی از محل حکایت داشت. در پایان معاینات اولیه نیز مشخص شد حدود چهار ساعت از مرگ زن میان‌سال گذشته است.

در ادامه شناسایی هویت مقتول در اولویت قرار گرفت و در نهایت مردی که پس از کشف جسد اعلام کرده بود همسرش مفقود شده است، با مراجعه به پزشکی قانونی جنازه را به‌عنوان همسر خود شناسایی کرد. به این ترتیب مأموران یک قدم به کشف راز قتل نزدیک شدند. شوهر متوفی گفت همسرش برای گرفتن وام از خانه خارج شد و برای این کار طلاهایش را همراه خود برده بود. این در حالی بود که همراه جسد طلایی پیدا نشده بود.

در ادامه نیز دوربین‌های حوالی بانکی که زن میان‌سال قصد مراجعه به آن را داشت مورد بازبینی قرار گرفت و مشخص شد مقتول سوار یک تاکسی از آنجا دور شد. با ادامه تحقیقات و ردزنی پلیسی مشخص شد تاکسی در تصاویر دوربین‌های اطراف محل کشف جسد نیز دیده شده است. بنابراین راننده شناسایی و احضار شد، اما راننده ابتدا با دیدن تصویر زن میان‌سال سوارکردن او را انکار کرد. این مرد در ادامه با دیدن تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌ها‌ لب به اعتراف گشود و گفت: من آن زن را می‌شناختم و گاهی که قصد داشت جایی برود، او را به مقصد می‌بردم. آن روز هم او را سوار کردم و بعد هم در حوالی پاسداران پیاده شد و بعد از آن دیگر از او خبر ندارم.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث روز ایران و جهان

در حال حاضر راننده تاکسی با توجه به اینکه آخرین فردی است که مقتول را زنده دیده‌ و این موضوع را انکار کرده است، در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از این مرد ادامه دارد.

در دومین پرونده نیز زن میان‌سالی به قتل رسیده است و در حال حاضر تحقیقات با بازداشت خواستگار سابق او ادامه دارد. جسد این زن ۵۹ساله تیر ماه سال گذشته در خانه‌اش پیدا شد و شواهد موجود در صحنه جرم از جمله پودر قرص آرامبخش حکایت از مرگ خودخواسته داشت. اما در ادامه با معاینه جسد مشخص شد زن خفه شده است و عامل یا عاملان جنایت با انگیزه صحنه‌سازی پودر قرص را در محل گذاشته‌اند.

همچنین در دست زن میان‌سال یک کارت عابربانک پیدا شد و با شناسایی صاحب عابربانک مرد میان‌سال در این رابطه گفت: من خواستگار این زن بودم ولی او ازدواج کرد. اخیرا او را به طور اتفاقی دیدم و او گفت که قصد دارد از همسرش جدا شود و من که هنوز ازدواج نکرده‌ام دوباره پیشنهاد ازدواج دادم‌، او هم پذیرفت و من هم برای اینکه کارها زودتر انجام شود کارت عابربانکم را به او دادم تا در صورت نیاز پول وکیل بدهد و بعد از آن از او خبر نداشتم تا اینکه بازداشت شدم. بنا بر این گزارش تحقیقات از این مظنون نیز همچنان ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظه قتل دلخراش زن ترک در مقابل چشمان دخترش + فیلم

رکنارکنا9 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، پس از قتل جنجالی و دردناک یک زن ۳۸ ساله ترک در مقابل چشمان دختر ۱۰ ساله‌اش مردم ترکیه نسبت به این حادثه هولناک واکنش نشان دادند و خشم عمومی علیه زن کشی به راه انداختند. اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که امینه بولت، زن ترک ۳۸ ساله، هفته گذشته با ضربات چاقوی همسر سابقش کشته شد. رسانه‌های خارجی عنوان کردند که امینه بولت در روز ۲۷ مرداد (۱۸ اوت) دخترش را به کافه‌ای در شهر قرخ قلعه برد تا پدرش را ببیند اما مرد بی رحم با چاقو به همسر سابقش حمله کرد و سپس متواری شد. شهردار استانبول در واکنش به این قتل در توییتر نوشت: امینه بولت قربانی خشونت مردانه شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آتش‌سوزی ادامه دار در جنگل‌های آمازون +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل

فیلم/ انفجار وحشتناک کابل برق فشار قوی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
یک مرد پیمانکار روسی، مشغول به قطع کابل‌های فرسوده برق فشار قوی بود که بی‌احتیاطی و عجله او، به وقوع آتش سوزی و انفجار مهیب منجر شد. پیمانکار میانسال در این حادثه با سوختگی ۳۰ درصدی راهی بیمارستان شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
پلیس در تعقیب ربایندگان دختر جواناین دختر ۱۸ ساله با مراجعه به دادسرای جنایی تهران در شکایتی گفت: همراه پسر موردعلاقه‌ام در پارکی در مسعودیه نشسته بودیم که دو نفر به‌طرفمان آمدند و با کتک‌زدن پسر همراهم گوشی موبایل او را سرقت کردند. در همین اثنا پسری دیگر به سمت من آمد و گفت: اگر آنجا بمانم ممکن است برایم دردسر درست شود. بعد سه‌نفری من را به اطراف تهران بردند و در آنجا مورد آزار قرار دادند. تحقیقات کارآگاهان اداره ۱۶ پلیس آگاهی در پی اعلام این شکایت آغاز شد و پسر همراه شاکی مورد پرس‌وجو قرار گرفت و حرف‌های دختر ۱۸ ساله را تأیید کرد. مأموران در ادامه تحقیقات پی بردند عموی این متهم فردی سابقه‌دار است.
برنابرنا16 ساعت قبل
رئیس پلیس پایتخت از کشف محموله بزرگ کالای قاچاق شامل ۲۷ کامیون پارچه، لوازم جانبی موبایل، بلورجات و بیت کوین خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت صبح امروز در محل پلیس آگاهی تهران بزرگ و در حاشیه بازدید از محموله بزرگ پارچه و بلور قاچاق اظهار کرد: همکاران توانستند یک محموله بزرگی که شامل ۲۷ کامیون کالای قاچاق از جمله بیست کامیون پارچه و هفت کامیون بلورجات و کریستال و لوازم جانبی موبایل و همچنین بیت کوین کشف کنند. بیشتر بخوانید: تصادف ۲ خودرو قاچاق سوخت و اتباع بیگانه در سراوان ۶ کشته و ۲۰ مجروح داشتقتل شوهر بخاطر نخریدن بستنیوی افزود: بار از جنوب کشور به پایتخت آمده و ۴ نفر از عوامل اصلی باند بزرگ قاچاق کالا دستگیر شده و ارزش ریالی این محموله بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان بوده است.
مهرمهر15 ساعت قبل
محسن باقری در گفتگو با خبرنگار مهر به خسارت حادثه سیل در روستاهای شهرستان جویبار اشاره کرد و گفت: در این حادثه بنیاد مسکن شهرستان به یک هزارو ۷۵ خانواده خدمات دهی کرده است و در این راستا ۲۰ مسکن روستایی در مرحله بازسازی قرار دارند و ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت، ۱۵ میلیون تومان وام معیشتی و ۱۵ میلیون تومان وام بلاعوض به حادثه دیدگان سیل پرداخت شده است. مدیر بنیاد مسکن جویبار از افتتاح ۳ طرح هادی مشارکتی در روستاهای گلیرد، کله بن و لاریم در دومین روز از هفته دولت خبر داد و با بیان اینکه در این ۳ طرح اجرای جوی و جدول، زیرسازی و آسفالت به مبلغ یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن شهرستان هزینه شده است، گفت: فاز دوم اجرای ۵۰۰مترجوی و جدول روستای گلیردتوسط دهیاری و با نظارت بنیاد مسکن به بهره برداری رسیده است. وی با اعلام اینکه زیر سازی روستای گلیرد به مساحت بیش از ۴ هزار متر و هزینه ۱۳۰ میلیون تومان در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد، اظهار کرد: آسفالت این روستا نیز به طول بیش از ۴ هزار متر با هزینه ۱۶۰ میلیون تومان انجام شده است. باقری افزود: فاز دوم عملیات جوی و جدول و زیرسازی به طول ۵۰۰ مترتوسط دهیاری روستای کله بن و با نظارت بنیاد مسکن با هزینه ۲۱۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید. مدیر بنیاد مسکن جویبار با اشاره به اینکه اجرای جوی وجدول روستای لاریم به طول یک هزارو ۶۰۰ متر توسط دهیاری روستا انجام شده است، خاطر نشان کرد: زیرسازی روستای لاریم توسط بنیاد مسکن با هزینه ۳۵۵ میلیون تومان و آسفالت آن به مساحت یک هزارو ۲۰۰متر مربع با هزینه ۵۲۰ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن صورت گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر