گرفتاری پانصد مهاجر در سواحل اروپا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

گرفتاری پانصد مهاجر در سواحل اروپا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
بیش از ۵۰۰ مهاجر غیرقانونی در کشتی‌های نجات در سواحل اروپا و در انتظار مجوز تخلیه گرفتار شده اند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما، بیش از ۵۰۰ مهاجر غیرقانونی در کشتی‌های نجات در سواحل اروپا و در انتظار مجوز تخلیه گرفتار شده‌اند.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، کشتی نجات نروژی به نام اوشن وایکینگ هم اکنون بیش از ۳۵۰ مهاجر غیرقانونی نجات یافته را در خود جای داده است، اما کشور‌های اروپایی حاضر نیستند این مهاجران را به جز برای دلایل پزشکی بپذیرند.

مهاجران در یکی دیگر از کشتی‌های نجات به نام «اوپن آرمز» هم وضع مشابهی دارند. این کشتی اسپانیایی از ۱۱ روز پیش در سواحل لامپدوزا ایتالیا گرفتار و مجوزی برای تخلیه مهاجران دریافت نکرده است. نه ایتالیا نه مالت هیچ یک اجازه خروج ۱۵۱ مهاجر از این کشتی را نداده‌اند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

اوضاع این مهاجران وخیم است. یکی از آن‌ها می‌گوید ما کمبود جا داریم. در طول روز افراد با هم زد و خوردی ندارند، اما در شب به دلیل نبود جا درگیری رخ می‌دهد. این مسئله افراد را دیوانه می‌کند.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

در اوشن وایکینگ نیز وضع همین طور است. در حال حاضر هیچ راه حلی برای تخلیه ۳۶۶ مهاجر نجات یافته از این کشتی وجود ندارد. این در حالیست که ظرفیت این کشتی حدود ۲۰۰ نفر است.

اوشن وایکینگ روز یکشنبه در آخرین عملیات خود شماری از مهاجران سودانی را نجات داد. بنابر اعلام هماهنگ کننده عملیات جستجو و نجات سازمان غیر دولتی اس او اس مدیترانه دو عامل مهاجران را برای پیش گرفتن راه دریا تشویق می‌کند؛ یکی شرایط خوب آب و هوایی و دیگری مراسم عید قربان است. زیرا در زمان عید قربان فعالیت گارد ساحلی لیبی کاهش می‌یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

داستان محاکمه مصدق / آیا نخست‌وزیر بی‌گناه بود؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
پایان نخستین روز پس از کودتا، مصدق را به این ساختمان آوردند. مصدق مدتی در باشگاه افسران زندانی بود و بعد، او را به کاخ سلطنت‌آباد بردند؛ همان‌جایی که در تالار آئینه‌اش محاکمه او جریان یافت. داستان دادگاه مصدق، از پاییز سال کودتا در این‌ ساختمان آغاز شد؛ در کاخی که ناصرالدین شاه بنایش کرد و در دوره پهلوی تحت اختیار ارتش بود. سرتیپ «امیرحسین آزموده» هم که از مخالفان سرسخت مصدق بود، دادستان دادگاه بود و مدام به مصدق در دادگاه توهین می‌کرد. مصدق خود را هنوز نخست‌وزیر می‌دانست و به همین دلیل دادگاه نظامی را فاقد صلاحیت برای محاکمه خود اعلام کرد: «تا قبل از توقیف، نخست‌وزیر بودم و اکنون هم هستم.

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو6 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا مصری زنگ پایان نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۷ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه به صدا درآورد. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه بعدی مجلس رأس ساعت ۸ صبح روز یکشنبه، ۳ شهریورماه با ادامه دستور کار هفتگی برگزار می‌شود. /پایان پیام
مهرمهر13 ساعت قبل
یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور تامین ذخایر استراتژیک مرغ کشور و ورود قدرتمند شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مباشر خرید کالاهای اساسی دولت، برنامه تامین به موقع ذخایر در دستور کار قرار گرفته است که بر اساس آن، از محل قراردادهای پیش‌خرید گوشت مرغ در قبال تامین مناسب و به موقع نهاده‌ها با نرخ و تسهیلات ویژه، این ذخایر تامین خواهد شد. وی افزود: در واقع با تصمیم دولت، تامین نهاده‌ها با نرخ مناسب و پیش‌خرید مرغ از زنجیره بزرگ تولیدی این کار در دستور کار قرار گرفته است. به گفته این مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار، با این تصمیم دولت، در آینده‌ای نزدیک بازار گوشت مرغ به تعادل رسیده و با اجرای دقیق این برنامه نیز، ذخیره‌سازی مناسب صورت گرفته و بازار در آرامش، به تامین مایحتاج مردم اقدام خواهد کرد.

فیلم/ وقوع سیل در شهر استانبول ترکیه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نفتکش آدریان دریا در حال ترک جبل الطارق است

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ نفتکش ایرانی گریس ۱ که اوایل هفته مجوز ترک جبل الطارق را پس از یک ماه توقیف دریافت کرد، در حال ترک منطقه است. این نفتکش بدست تفنگداران دریایی انگلیس با اتهام واهی ناقض تحریم‌های اتحادیه اروپا ضد سوریه توقیف شده بود. جوزف بارل کفیل وزیر خارجه اسپانیا ادعا کرد آن کشتی به درخواست آمریکا توقیف شده بود که از مدتها قبل سعی در محدود کردن صادرات نفت ایران داشته است. دولت جبل الطارق متعاقبا تایید کرد واشنگتن در آخرین دقایق بر اساس ادعاهایی درخواست کرده بود روند آزادی کشتی ایرانی توقیف شده متوقف شود. تصویر مقابل حرکت گریس ۱ را به سمت مقصد خود نشان می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر