رئیس قوه قضاییه از کسی شکایت ندارند/ در دوره مدیریت جدید قوه نقد پذیر خواهد بود/ دادستان کشور اصلا معاون اول ندارند که خبر فیلترینگ اینستاگرام را به او نسبت دهیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سیاسی
رئیس قوه قضاییه از کسی شکایت ندارند/ در دوره مدیریت جدید قوه نقد پذیر خواهد بود/ دادستان کشور اصلا معاون اول ندارند که خبر فیلترینگ اینستاگرام را به او نسبت دهیم

رئیس قوه قضاییه از کسی شکایت ندارند/ در دوره مدیریت جدید قوه نقد پذیر خواهد بود/ دادستان کشور اصلا معاون اول ندارند که خبر فیلترینگ اینستاگرام را به او نسبت دهیم

برناخبرگزاری برنا |
سخنگوی قوه قضاییه:

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا؛ هشتمین نشست خبری «غلامحسین اسماعیلی»، سخنگوی قوه قضاییه، امروز برگزار شد.

سخنگوی قوه قضاییه در ابتدای جلسه عید سعید قربان و دهه ولادت، امامت و عید غدیر را تبریک گفت.

وی گفت: روز خبرنگار گذشت و نتوانستم در جمع شما حاضر باشم. تشکرم را از شما بزرگواران اعلام می‌کنم. همچنین از تلاش‌های موثر شما در حوزه اطلاع‌رسانی به نوبه خود تشکر جدی دارم.

وی افزود: انقلاب ما، انقلاب فرهنگی است و با یک خبر آغاز شد آن هم از سوی حق به پیامبر (ص).

سخنگوی دستگاه قضا اظهار کرد: انقلاب ما انقلابی فرهنگی و در این زمینه نقش رسانه و مطبوعات در آگاهی بخشی مهم و موثر است. بر اثر اطلاع رسانی صحیح از بروز حوادث و فجایع پیشگیری شده و حس مسئولیت برای مدیران ایجاد شده است. تاکید می‌کنم بر رعایت اخلاق حرفه‌ای در این شغل حساس. در دوره تحول در قوه قضاییه ما در پی تقویت روابط خود با اهالی رسانه هستیم. در دوره مدیریت جدید، قوه نقد پذیر خواهد بود و نقد منصفانه و خیرحواهانه را با جان و دل می‌پذیریم و با سعه صدر از اهالی رسانه استقبال می‌کنیم. آقای رئیسی گفته‌اند شکایتی از کسی ندارند.

اسماعیلی با اشاره به مسئله حجاب گفت: اهتمام ما در جهت ارتقای حجاب و عفاف است هم به جهت قانونی و هم دینی. اطلاعات ما حاکی از این است که ۲۶ دستگاه مسئولیت خود در زمینه حجاب و عفاف را آنچنان که باید انجام نداده‌اند چرا که اگر انجام داده بودند، وضعیت این چنین نبود.

وی ادامه داد: سند تحول شورای عالی فرهنگی توسط ۲۶ دستگاه باید بازخوانی و ماموریت آنها عملی شود و گزارش عملکردشان را به دبیرخانه شورا بدهند. معتقدیم اگر همین دستورالعمل اجرایی شود و اگر حجاب و عفاف را در همین دستگاه‌ها انجام دهیم، تحول مثبتی در این حوزه خواهیم داشت.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی درباره تداوم فعالیت‌های قاطعانه و سریع دستگاه قضا در مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: مجتمع ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی در دادگستری تهران افتتاح شد. در این مجتمع تمهیدات لازم برای دریافت گزارش‌های مردمی و تشویق گزارش دهندگان و حمایت از آنها پیش بینی شده است. با فعال شدن سامانه این مجتمع تخصصی، افکار عمومی می‌توانند به این سامانه مراجعه کنند.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به پرونده کیمیا خودرو بیان کرد: به این پرونده رسیدگی شد. مهدی فتاحی نیا به ۲۵ سال حبس و برادر ایشان به ۲۰ سال و خواهرشان به ۲۰ سال حبس محکوم شدند. همچنین متهمان پرشین پارس با حکم غیر قطعی به حبس طویل المدت محکوم شده‌اند.

اسماعیلی درباره برخی اخبار مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام گفت: مایه تعجب است که اخبار قضایی منتشر می‌شود که اصلا بیان نشده است. دادستان کشور اصلا معاون اول ندارند که خبر فیلترینگ اینستاگرام را به او نسبت دهیم. افراد فعال در فضای مجازی اخلاق را رعایت نمی‌کنند. چنین فردی وجود ندارد و چنین مطلبی بیان نشده است. اگر هم چنین فردی بود و چنین حرفی می‌زد، موضع قوه قضائیه به حساب نمی‌آمد. اخبار مهم و موضوعات کلان توسط رئیس قوه اعلام می‌شود. اشخاص اجازه دهند مسائل مهم از سوی سخنگو و مجاری رسمی اطلاع رسانی شود.

خبر تکمیل می‌شود …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ عراقچی: آماده انجام تعهدات هستیم به شرط رعایت انتظارات ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به تلاش‌های سناتورهای آمریکایی برای کشاندن واشنگتن و تهران به میز مذاکرات پرداخت و نوشت: دیپلماسی هسته‌ای آمریکا با ایران به یک مانع برخورد کرده است. دو سناتور ضدایرانی از هر دو حزب آمریکا در تلاشی هماهنگ به‌دنبال ترسیم طرحی هستند که اعتقاد دارند می‌تواند منجر به یک توافق بهتر شود. در واقع ایده منندز و گراهام آن است که ایالات‌متحده می‌تواند یک توافق هسته‌ای جدید را همزمان به ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشنهاد دهد. اما ایران نیز می‌تواند در ازای موافقت با این طرح، خود را از بخشی از تحریم‌ها رها کند. گراهام در این باره می‌گوید: «معتقدم که توافق هسته‌ای کنونی با ایران از اساس خود دچار نقص‌های شدیدی است، اما این به منزله پایان قصه نیست.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
خبرها درباره انتقال ویروس کرونا به آلمان هم در حال افزایش است. به نوشته دویچه وله آلمان به این ترتیب برنامه مشخص و جامعی درباره نحوه واکنش به ویروس کرونا در آلمان وجود ندارد. ترس از ویروس کرونا در برلیننشریه بیلد آلمان هم درباره ترس از ویروس کرونا در برلین نوشت. طی یک هفته آینده در پایتخت آلمان نمایشگاه مهم اقتصاد توریسم بین الملی موسوم به „ITB" برگزار می‌شود. ارتش المان هم بعد از کشف یک مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در ارتش، پادگانی در شهر کلن را قرنطینه کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
دولت دوازدهم این لوایح را تصویب و برای طی روند قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. رییس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما هر دو در اظهاراتی جداگانه صراحتا مخالفت خود با تصویب این لوایح را اعلام کرده‌اند ولی دولت و مجلس همچنان به اصرار خود ادامه می‌دهند. سنت حضرت امام در بدو‌ تاسیس مجمع تشخیص مصلحت، قرار دادن رییس‌جمهوری در رأس این نهاد عالی بن‌بست‌شکن که روسای ۳ قوه عضو آن هستند، بود. ضرورت احیای این سنت با ناتوانی این مجمع در حفظ مصلحت نظام در موضوع FATF آشکار شد». اگر تصویب نشودتمام این راهکارها و گفته‌ها برای آن است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روزه سکوت یک ‌ساله خود را بشکند و رای قطعی خود را صادر کند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
وی ادامه داد: مشکلاتی که اکنون در اجرای برجام با آن مواجه هستیم تا حد بسیار زیادی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق و سیاست فشار حداکثری آن علیه ایران است. نماینده چین همچنین گفت که سازوکار حل اختلافات در برجام در دستور کار نشست روز چهارشنبه نشست کمیسیون مشترک قرار نداشته است و البته دیدگاه‌های متفاوتی درباره این موضوع وجود دارد. وی با بیان این‌که «بازگرداندن تحریم‌ها پاسخ چالش‌های پیش روی ما نیست»، افزود: شرکت کنندگان در این نشست در ازا توافق کردند که روی آن‌چه که قابل انجام است متمرکز شوند، چیزی که می‌تواند این روند (اجرای برجام) را پیش ببرد و به حفظ برجام و چندجانبه گرایی کمک کند. نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه با حضور تمام طرف‌های توافق در وین برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم حفظ برجام و بهره مندی ایران از منافع اقتصادی این توافق تاکید کردند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
آذری جهرمی گفت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، آماده همکاری با نهاد‌های آموزشی هستیم. خبرگزاری تسنیم،: آذری‌جهرمی ساعتی پیش در صفحه شخصی خود نوشت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، برای همکاری با وزارت علوم و آموزش‌وپرورش، امکانات ویژه‌ای را جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم کردیم تا میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجوی عزیز، ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند. سعید نمکی وزیر بهداشت شب گذشته درباره تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای تعطیلی مدارس، اظهار کرد: درباره مدارس مناطقی که موارد مثبت کرونا در آن‌ها شناسایی شده است، جمعه شب بررسی و وضعیت تعطیلی را اعلام خواهیم کرد. وی افزود: فعلا در یک دوره سه روزه اگر نیاز به تعطیلی باشد، مدارس در مناطق مبتلا به کرونا تعطیل خواهند شد که لیست مناطق آلوده و تعطیلی مدارس جمعه شب اعلام خواهد شد. نمکی بیان کرد: این مصوبات باید به امضای رییس جمهور هم برسد تا ابلاغ شوند.

نظرها

اخبار بیشتر