ادامه تحصیل برای رسیدن به حال خوب/ روایت مادری که همراه دخترش کنکور داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس

ادامه تحصیل برای رسیدن به حال خوب/ روایت مادری که همراه دخترش کنکور داد

فارسخبرگزاری فارس |
بهناز حبیبی بانوی 48 ساله که همراه دخترش کنکور داد و تا کارشناسی‌ارشد درس خواند؛ می‌گوید هدفم از ادامه تحصیل رسیدن به خودکنترلی و خودتنظیمی است تا در هر شرایطی خودم را بتوانم کنترل کنم و بین دوران حال خوب و حال بد فاصله زیادی وجود نداشته باشد و از هر چیزی در زندگی حتی سختی‌ها لذت ببرم.

خبرگزاری فارس مازندران؛ مجله فارس پلاس ـ زهرا طاهری‌پرکوهی| هر کس تعریفی از موفقیت دارد در این گزارش به سراغ مادری رفتیم که در کنار مهیا کردن فضای خانه برای تحصیل فرزندانش پابه‌پای آنها درس خواند و با آنها کنکور دارد تا راهی دانشگاه شد …

بهناز حبیبی بانوی ۴۸ ساله ساروی که صاحب دو فرزند دختر متولد سال‌های ۷۱ و ۷۷ است و اکنون دختر بزرگش در مقطع کارشناسی‌ارشد سیستم انرژی در دانشگاه تهران و دختر دیگرش در رشته پزشکی در حال تحصیل است از موفقیت تعریف متفاوتی دارد؛ این مادر اعتقاد دارد موفقیت برای هر فردی نسبی است و طوری می‌توان آن را تعریف کرد که در مسیر زندگی هر فرد اتفاق می‌افتد.

وی که به‌دلیل شرایطی که همه خانم‌ها دارند از جمله کارهای خانه و همچنین مراقبت از فرزندان نتوانست به تحصیلش ادامه دهد، خلأ بزرگی احساس می‌شد.

ادامه تحصیل برای رسیدن به حال خوب/ روایت مادری که همراه دخترش کنکور داد - 4

می‌گوید؛ با مدرک دیپلم ازدواج کردم، بعد از ازدواج برخی روزها احساس می‌کردم حالم خوب نیست و درس نخواندن خلأ بزرگی برایم در زندگی بود؛ وقتی فرزندم به دبیرستان رفت احساس کردم باید اطلاعات خود را افزایش دهم به همین دلیل با فناوری اطلاعات آشنایی پیدا کردم.

وی افزود: با وجود همه مشکلات ولی از سال ۹۳ شروع به تحصیل کردم و امسال نیز تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی‌ارشد در رشته روان‌شناسی شخصیت به پایان رساندم.

این مادر هدف از درس خواندن خود را درک و فهم بیشتر از محیط خود عنوان کرد و گفت: تلاشم بیشتر در رسیدن به خودکنترلی و خودتنظیمی است تا در هر شرایطی خودم را بتوانم کنترل کنم و بین دوران حال خوب و حال بد فاصله زیادی وجود نداشته باشد و از هر چیزی در زندگی حتی سختی‌ها لذت ببرم.

ادامه تحصیل برای رسیدن به حال خوب/ روایت مادری که همراه دخترش کنکور داد - 8

با توجه به اینکه در محیطی زندگی می‌کنم که همه افراد خانواده از همسرم تا فرزندانم اهل مطالعه هستند از خواندن کتاب لذت می‌بریم و این مساله برایم خیلی پررنگ بود و برای اینکه در روزمرگی زندگی غرق شوم به تحصیلاتم ادامه دادم.

درست است احساس می‌کنم خیلی دیر اقدام کردم ولی از اینکه اقدام کردم و پا روی احساساتم نگذاشتم خوشحال هستم.

ادامه تحصیل برای رسیدن به حال خوب/ روایت مادری که همراه دخترش کنکور داد - 12

سالی که برای کنکور آماده شدم دخترم نیز خودش را برای کنکور آماده می‌کرد و با توجه به انجام امور منزل و کارهای فرزندم ساعات بیکاری خود را به مطالعه و خواندن اختصاص دادم.

اخلاقی که دخترم داشت این بود که خانه باید برای درس خواندنش ساکت بود و در عین اینکه به کارهای روزمره زندگی می‌رسیدم از این موضعیت برای مطالعه بیشتر استفاده می‌کردم.

برای درس خواندن عادت داشتم می‌نوشتم و از روی نوشته‌ها می‌خواندم اما موضوع جالب این بود که این نوشتن‌ها مرا خسته نمی‌کرد شده شب‌های امتحان مهمان داشتم ولی اولویت برای من نخست خانه‌ای گرم و پر از آرامش بعد هم تحصیل بود.

ادامه تحصیل برای رسیدن به حال خوب/ روایت مادری که همراه دخترش کنکور داد - 16

در توصیه‌ای در این زمینه می‌گوید؛ اگر قرار است فرد به مسائل شخصی خود فکر کند پس هدف اصلی حفظ خانواده تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد اما با وجود اینکه برای ادامه تحصیل از جمله با مشکلات مالی مواجه بودم اما تجربه خود من این بوده که به مسائل مالی خیلی فکر نکنیم ما برای خیلی چیزها هزینه می‌کنیم ولی اگر برنامه‌ریزی باشد مسلما به هدف خواهیم رسید.

درباره احساسش از تحصیل می‌گوید؛ حس رضایت دارم و احساس می‌کنم وظیفه خودم را به‌عنوان مادر، همسر و همراه خوب را به‌درستی انجام دادم و از اطلاعات خود در زمینه تحصیل برای بقای خانواده قدم برمی‌دارم.

ادامه تحصیل برای رسیدن به حال خوب/ روایت مادری که همراه دخترش کنکور داد - 19

توصیه‌ای که به همسن و سالانم دارم این است ما خیلی چیزها را از فرزندان‌مان یاد می‌گیریم و الزاما بزرگتر بودن دلیلی بر دانستن نیست.

صبوری و فداکاری مادر نظیر ندارد که حتی تصورش هم در باور نمی‌گنجد؛ همه ما اذعان داریم که مادر تنها کسی است که بدون هیچ چشم‌داشتی فرزندش را بزرگ و وارد عرصه جامعه می‌کند و هر پیشرفت و ترقی در زندگی نیز بی‌تردد مدیون صبوری و گذشت مادر است.

درست است سبک زندگی نسبت به گذشته تغییر کرده و برخی تنها اعتقاد دارند که آسان‌تر شده ولی مادر همان مادر است، همان مادری که اگر فرزندش بیمار باشد نمی‌تواند سر بر بالین بگذارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ لحظه انفجار مرگبار مخزن گاز پراید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

عکس‌های لو رفته از محمدرضا گلزار در جشن مختلط+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
محمدرضا گلزار اولین بار در سام و نرگس ایرج قادری دیده شد این روزها آینه‌ بغل را در سینما دارد. محمدرضا گلزار پول‌ سازترین بازیگر سینمای ایرانسالیان طولانی است که هرگاه در ایران واژه سوپراستار به گوش می‌خورد، اولین نامی که ناخودآگاه به ذهن می‌آید محمدرضا گلزار است. محمدرضا گلزار بازیگر، خواننده، نوازنده و مدل موفق ایرانی است. عکس محمدرضا گلزار و بازیگر خارجی سریال ساخت ایرانبرخی وی را گران‌‌ترین بازیگر ایرانی می‌دانند. عکس محمدرضا گلزار در کشور چینمحمدرضا گلزار یک جورایی از مؤسسین آن گروه می‌باشد.

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل

فیلم/ رفتار زشت همسر نتانیاهو درسفر به اوکراین

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
همسر بنیامین نتانیاهو که در سفر به اوکراین او را همراهی میکرد به دلیل عدم استقبال «درست» از او هنگام سوار شدن به هواپیما، خلبان را مورد سرزنش قرار داد و مردم اوکراین را نادیده گرفت.

غول بدون سرنشین روسیه با موفقیت به پرواز درآمد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، روسیه از پرواز آزمایشی موفق هواپیمای پهپاد این کشور، با نام Altius-u با پرواز یک شبانه روز بدون توقف، خبر داد. این پهپاد غول پیکر که ۶ تن وزن دارد، در نخستین پرواز آزمایشی خود، به مدت ۳۲ دقیقه در ارتفاع ۸۰۰ متری، ماموریت‌های محوله را در یکی از فرودگاه‌های مسکو انجام داد. بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، این پهپاد جدید توانست مطابق دستورالعمل‌های ارائه شده، ماموریت شناسایی خود را با موفقیت کامل به پایان برساند. وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد: شکل ظاهری پهپاد Altius-u بر اساس نتایج آزمایش‌های بسیاری بر روی چند نمونه اولیه ساخته شده است. بیشتر بخوانید: مدرن‌ترین پهپاد فوق سنگین روسیه که بدون سرنشین‌های آمریکا را مغلوب می‌کندانتهای پیام/ساخت پهپاد فوق پیشرفته روسی + فیلم

راه مقابله با ساسی مانکن را بلدیم؟ + ویدیو

ایسناایسنا17 ساعت قبل
مهدوی ادامه می‌دهد: ما به آهنگ‌های معروف لس‌آنجلسی روی آورده‌ایم و این آهنگ‌ها حتی در مداحی‌هایمان نیز رسوخ کرده است. متولیان امر فرهنگی کشور گمان می‌کنند می‌توانند با ایجاد تغییرات در شعر آهنگ‌های مشهوری که مخاطب زیاد دارند ولی در داخل دارای مجوز نیستند، ماهیت آنها را عوض کنند. این سرود مذهبی هم به گفته این کارشناس برگرفته از ملودی یک آهنگ آن ور آبی است که برای کودکان ساخته شده است. خیلی‌ها به واسطه‌ ملودی شعر را حفظ می‌شوند. ممکن است همان آهنگ‌ها ملودی و شعر خوبی داشته‌ باشند ولی وقتی روی ملودی آنها شعر مذهبی می‌گذارند به مردم حالتی از انزجار دست خواهد داد و احساس می‌کنند به فرهنگ عاشورا توهین شده است.

نظرها

اخبار بیشتر