گرد و خاک سوء مدیریت‌های داخلی و خودخواهی‌های خارجی بر آسمان ایران + صوت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. باشگاه خبرنگاران
  4. اجتماعی

گرد و خاک سوء مدیریت‌های داخلی و خودخواهی‌های خارجی بر آسمان ایران + صوت

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران |
گرد و خاکی که با آب‌گیری سد ایلیسوی ترکیه، گریبانگیر آسمان ایران خواهد شد، ناشی از سوء مدیریت داخلی و خودخواهی خارجی است.
گرد و خاک سوء مدیریت‌های داخلی و خودخواهی‌های خارجی بر آسمان ایران + صوت - 0

به گزارش گروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان، برنامه پیک بامدادیرادیو ایران به موضوع گرد و خاک سوء مدیریت‌ها و خودخواهی‌ها پرداخته است.

باوجود اعتراض دولت عراق، ترکیه چند روزی است که آب‌گیری سد ایلیسو که بزرگترین طرح آبی این کشور محسوب می‌شود را آغاز کرده است.

ساخت این سد، آب رودخانه‌های مهم عراق را که به هورالعظیم منتهی می‌شود، بسیار محدود می‌کند و حتی گرد و خاک آن، گریبانگیر مناطقی از ایران نیز می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست، کم کاری در زمینه بین المللی برای توقف این پروژه را پذیرفته‌اند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

بیشتر بخوانید: فیلمی کمتر دیده شده از نگهداری دوقولوهای پاندا در باغ وحش بلژیک

انتهای پیام/

آسمان ایران در انتظار گرد و خاک سوء مدیریت + صوت

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خانواده‌ها در شب‌های تابستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جوی آرام در بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
دارد البته در برخی استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس، بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، نواحی شمالی استان خوزستان و در برخی نقاط استان فارس شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهیم بود. خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ افزود: افزایش نسبی دما در اکثر مناطق ادامه

مراسم تشیع پیکر بسکی پدر طبیعت ایران برگزار شد

موجموج23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، مراسم تشییع پیکر غلامعلی بسکی، پزشک و هوادار محیط زیست ایرانی و مؤسس بیمارستان بسکی ساعت ۱۴ از مقابل بیمارستان بسکی واقع در خیابان آیت‌الله طالقانی (ره) گنبدکاووس با حضور استاندار گلستان، مسئولان استانی و شهرستانی و اقشار مختلف مردم تشییع شد. پیکر وی در ادامه برای خاکسپاری در دامان طبیعت به روستای تنگراه شهرستان گالیکش منتقل شد. غلامعلی بسکی در سال ۱۳۱۰ در سبزوار به دنبا آمد. وی از سال ۱۳۴۹ زندگی شهری را رها کرد و در جنگل‌های گلستان سکونت یافت. بسکی بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری، بامداد چهارشنبه ۲۳ مرداد ماه درگذشت.

بارش در غرب؛ گرد و غبار در شرق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: پدیده غالب بر آب و هوای امروز در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی و جنوبی و البرز مرکزی، بارش باران و برای استان‌های واقع در نواحی شرقی وزش باد شدید همراه با پدیده گرد و غبار است. وی اضافه کرد: بر این اساس امروز جمعه در ارتفاعات استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمدو بخش‌های جنوبی و غربی استان فارس و شمال ایلام و ارتفاعات شمال تهران و مازندران شاهد بارش نزولات آسمانی خواهیم بود و پدیده غالب در ارتفاعات استان‌های نواحی جنوبی از جمله کرمان، بخش‌های شمالی و شرقی هرمزگان هم بارندگی پراکنده است؛ بارش‌هایی که از عصر امروز با شکل گیری ابر‌های همرفتی آغاز خواهد شد. سرکرده تشدید وزش باد‌های صد و بیست روزه را پدیده غالب در نواحی شرقی کشور بیان کرد و گفت: روز گذشته به دلیل تشکیل کانون‌های گرد و خاک، کیفیت هوا در نواحی شرقی و شمالی استان سیستان و بلوچستان از جمله مناطق زابل، زهک و هیرمند کاهش یافت و امروز نیز با سرعت گرفتن وزش باد روی مناطق شمالی این استان کیفیت هوا همچنان نامطلوب خواهد بود. وی برای تهران، آسمانی صاف پیش بینی و حداکثر دمای امروز پایتخت را ۳۵ درجه سانتیگراد اعلام کرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک درمانگر اعتیاد گفت: یکی از پر طرفدارترین انواع موادمخدر، هروئین از مشتقات مرفین است که قرار بود دردهایمان را تسکین دهد، اما خود خانمان سوز شد. ایمان چهره نگار روانشناس و درمانگر اعتیاد درباره ترک هروئین اظهار کرد: روزگاری نه چندان دور با شنیدن کلمه اعتیاد به یاد بساط تریاک می‌افتادیم، اما دیری نگذشت که موادی مانند هروئین، کوکائین، شیشه و هزاران ماده دیگر با اسامی مختلف وارد بازار شدند. این درمانگر اعتیاد بیان کرد: یکی از پر طرفدارترین این مواد، هروئین یکی از مشتقات مرفین است و قرار بود دردهایمان را تسکین دهد، اما تبدیل به مخدری خانمان سوز شد که پس از تریاک در ایران رتبه دوم مصرف کنندگان را به خود اختصاص داد. او ادامه داد: هروئین ماده‌ خواب آوری است که وابستگی جسمی و روانی بسیار شدیدی دارد و بسته به میزان و نوع مصرف درمان‌های متفاوتی را می‌طلبد. او افزود: بخش دوم و مهم‌ترین بخش آن روان درمانی است که برای جلوگیری از لغزش و عود مجدد رفتار‌های اعتیاد گونه به کار گرفته می‌شود، همچنین تلفیق بین این دو بخش، درمان‌های مختلفی مانند Na, tc, mmt و … را به وجود می‌آورد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-قصد داریم به بیان نام‌های خانوادگی بپردازیم که در ایران بیشترین فراوانی را دارندشاید برای شما جالب باشد که بدانید در ایران, کدام فامیلی‌ها بیشتر تکرار و فراوانی را دارند. نام‌های خانوادگی محمدی، حسینی، احمدی، رضائی، مرادی، حیدری، کریمی، موسوی، جعفری و قاسمی دارای بیشترین فراوانی در کشور هستند.

نظرها

اخبار بیشتر