شفیعی: «پولتائف» از یک دنیای دیگر آمده بود!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. بین‌المللی
شفیعی: «پولتائف» از یک دنیای دیگر آمده بود!

شفیعی: «پولتائف» از یک دنیای دیگر آمده بود!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
ملی پوش والیبال ایران گفت: منتقدان قبول می‌کردند با ترکیب جوان در لیگ ملت‌ها بازی کنیم و اکثر بازی‌ها را ببازیم؟

به گزارش «ورزش سه»، تیم ملی والیبال با وجود کسب ۲ پیروزی برابر کوبا و مکزیک نتوانست از سد بلند روس‌ها عبور کند و بامداد امروز بدون اینکه بتواند سهمیه المپیک را از سن پترزبورگ کسب کند، به تهران بازگشت.

علی شفیعی که ستاره ایران مقابل کوبا بود و با کسب ۲۰ امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن زمین هم انتخاب شد، در بازی با روسیه مثل سایر بازیکنان برابر بلندقامتان میزبان نتوانست کاری از پیش ببرد. البته سرعتی زن تیم ملی والیبال به درستی معتقد است روسیه همچنان سطح بالاتری از والیبال ایران دارد و در شرایطی که روی فرم باشد، شکست دادن این تیم تقریبا غیرممکن است.

ساعاتی بعد از ورود ملی پوشان والیبال با علی شفیعی همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت‌های این ملی پوش والیبال را در گفت‌وگو با خبرنگار «ورزش سه» می‌خوانید.

در روز بدمان هم کوبا را شکست دادیم

ما در شروع تورنمنت‌ها همیشه همین مشکل را داریم و بد استارت می‌زنیم. این بار هم مثل همیشه بودیم، شکر خدا در روز بدمان هم توانستیم کوبا را ببریم. این نشانه خیلی خوبی بود. کوبا تیم ضعیفی نبود و در هر ۳ ست هم خیلی نزدیک به روسیه باخت. اینکه ما در روز بدمان هم تیمی مثل کوبا را می‌بریم، یعنی تیممان شخصیت پیدا کرده است.

روز خوبم بود، اما تفکر ما تیمی است

والیبال یک رشته تیمی است و نمی‌شود گفت در فلان مسابقه یک یا ۲ بازیکن خوب بودند. تفکر ما کاملا تیمی است. اگر یک بازیکن روز بدش باشد، می‌توان او را پوشش داد، اما اینکه یک نفر روز خوبش باشد، قطعا نمی‌تواند تمام بار تیم را به دوش بکشد. البته بازی با کوبا، برای من بازی پرامتیازی بود. خیلی کم پیش می‌آید یک بازیکن سرعتی امتیازآورترین بازیکن زمین شود، اما این اتفاق برای من افتاد. کلا مدل تیم ما و پاس‌های سعید معروف به این شکل است که سعی می‌کنیم تیم حریف در دفاع سردرگم شود. من هم آن روز پاس زیاد گرفتم و توانستم اکثر پاس‌ها را تبدیل به امتیاز کنم.

شفیعی: «پولتائف» از یک دنیای دیگر آمده بود! - 8

موزرسکی در زمین می‌ماند، به نفع ما بود

در بازی با روسیه می‌دانستیم کار سختی مقابل مدافعان بلندقامت داریم. البته موزرسکی سرحال نبود و روز خوبی نداشت. اگر او در زمین می‌ماند، به نفع ما بود، اما بیرون رفت. این اتفاق شاید جوابی برای منتقدانی باشد که می‌گفتند روسیه با تیم دومش قهرمان لیگ ملت‌ها شد یا در ارومیه به ایران باخت. تقریبا همان تیمی که در ارومیه بود، در سن پترزبورگ هم بازی کرد. مشخص شد که نام‌ها در والیبال بازی نمی‌کنند و دیدید که موزرسکی هم بیرون رفت.

انگار پولتائف از یک دنیای دیگر آمده بود!

پولتائف بدون شک ستاره روسیه بود. انگار او از یک دنیای دیگر آمده بود. مگر می‌شود همه توپ‌ها را از بالای دست دفاع حریف بزنی؟ او آنقدر بدون اشتباه بازی کرد که ما آرزو می‌کردیم کاش میخایلوف در زمین بود. این نشان می‌دهد وقتی سرمربی روسیه ۱۴ بازیکن را انتخاب می‌کند، این ۱۴ نفر آماده ترین‌هایش هستند و برایش تیم اول و دوم وجود ندارد.

بازی ارومیه و سن پترزبورگ قابل مقایسه نیست

در ارومیه هم پولتائف جلوی ما بازی کرد و اتفاقا سیستم بازی‌اش همینطور بود، اما آنجا هر ست ۲ اشتباه داشت و در روسیه اصلا اشتباه نکرد. ۲ دریافت کننده‌ای هم که در روسیه مقابل ما بازی کردند، جدید بودند و این ۲ تغییر را در تیمشان داشتند. ما هم کمی خسته بودیم و در ضمن این بار روسیه میزبان بود، نه ما. نمی‌توانید بازی کردن در سن پترزبورگ را با ارومیه مقایسه کنید. با این حال با امتیازات نزدیک باختیم و می‌شد بهتر از این باشیم.

شفیعی: «پولتائف» از یک دنیای دیگر آمده بود! - 16

در شرایط برابر زورمان به روسیه نمی‌رسد

اگر روی منطق حرف بزنیم، باید بگوییم هر زمان تیم آماده ایران و تیم آماده روسیه به مصاف هم بروند، برنده بازی قطعا روس‌ها هستند. با توجه به توانایی بازیکنان روسیه و ایران در شرایط برابر قطعا زور آن‌ها بیشتر است. امکان برد ما تنها در شرایطی وجود داشت که تیم ما صددرصد باشد و روسیه روی فرم ایده آل خود نباشد. وگرنه در شرایط یکسان روسیه برنده است.

جوان‌ها بازی کنند، تحمل باخت دارید؟

می گویند در لیگ ملت‌ها کادرفنی باید بیشتر به بازیکنان جوان بازی می‌داده تا اصلی برای انتخابی المپیک آماده شوند، اما ما اصلا تحمل باخت نداریم. کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند قبول می‌کردند با ترکیب جوان برویم و اکثر بازی‌ها را در لیگ ملت‌ها ببازیم؟ در ضمن این را بگویم که این تصمیم گیری‌ها دست کادرفنی است و من نمی‌توانم در آن دخالت کنم یا اصلا در حدی نیستم که بخواهم نظر بدهم. فقط این را بگویم ما هر سال وقتی یک راه را برویم، مشخصا یک راه دیگر هم وجود دارد. این تصمیم گیری‌ها را خود کادرفنی انجام می‌دهد و مسئولیتش بر عهده آنهاست.

در آسیایی تهران هم اصلی‌ها بازی می‌کنند

من چیزی نشنیدم که قرار نباشد ما در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تهران به میدان برویم. با توجه به اینکه برای رفتن به انتخابی المپیک در قاره آسیا باید جزو ۸ تیم برتر این مسابقات باشیم، باید تمرکز خود را روی این مسابقات بگذاریم و تیم اصلی به میدان برود. ما باید برای جام جهانی هم آماده شویم و راه سختی پیش رو داریم.

طبق منطق ما باید المپیکی شویم

بین تیم‌های آسیایی ما باید المپیکی شویم و اگر همه چیز منطقی پیش برود، ایران باید بتواند با قهرمانی در انتخابی قاره آسیا به المپیک صعود کند. همانطور که روسیه توانست در خانه خودش به المپیک صعود کند و همین پیش بینی هم می‌شد، در انتخابی المپیک قاره آسیا هم باید ما قهرمان شویم.

برای پول و پاداش در تیم ملی نیستیم

قبل از اعزام به روسیه اسپانسر تیم ملی لطف کرد و مراسمی گرفت که در آن هدایایی به بازیکنان داده شد. ما بارها گفتیم برای پول و پاداش در تیم ملی بازی نمی‌کنیم. بازی کردن در تیم ملی واقعا سخت است و زحمت زیادی دارد. البته پوشیدن پیراهن تیم ملی لذتبخش و افتخار بزرگی است. اگر هنگامی که برای پیراهن تیم ملی و کشورت می‌جنگی، از سوی ارگان‌های بالادستی حمایت هم شوی، حس خوبی است. با این حال به نظرم مردم همه چیز را می‌دانند و بهترین قاضی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیدا شدن جانور عجیب الخلقه در ایستگاه متروی متروکه! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پیدا شدن یک موجود عجیب‌الخلقه در زیرزمین یکی از ایستگاه‌های متروی روسیه خبرساز شد. این ویدئو این جانور سفید‌رنگ را درحالی که سر خود را از داخل یک توده بیرون می‌آورد نشان می‌دهد. در این ویدئو این جانور که دارای سری به شکلی عجیب و چشمانی قرمزرنگ است دیده می‌شود. مدیر این کانال پس از انتشار ویدئو مدعی شد که این فیلم کوتاه در یک ایستگاه متروی متروکه در روسیه تهیه شده‌است. او در توضیح این ویدئو نوشت: " ظاهرا محل تهیه این ویدئو روسیه و در یک ایستگاه متروی متروکه بوده است.

فیلم | لحظه سلام نماز صبح در جوار کعبه و پرواز پرندگان بر فراز خانه خدا

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

بازداشت یکی از تروریست‌های نزدیک به ابوبکر البغدادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ وزارت دفاع عراق یکی از افراد نزدیک به سرکرده گروه تروریستی داعش را در الانبار بازداشت کرد. وزارت دفاع عراق از بازداشت یکی از تروریست‌های نزدیک به ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش خبر داد و اعلام کرد: سازمان اطلاعات نظامی با اجرای عملیات مهمی توانست یکی از مهم‌ترین تروریست‌ها را در الانبار بازداشت کند. پیش از آزادسازی مناطق عراق از چنگال داعش، این تروریست امیر نظامی این منطقه بود و یکی از افراد نزدیک به ابوبکر البغدادی محسوب می‌شود که در کوچاندن شماری از خانواده‌های عراقی نقش داشت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مصاحبه‌ای با شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» گفت: ما نمی‌بایست توافق هسته‌ای دوران ریاست جمهوری (باراک) اوباما (برجام) را امضاء می‌کردیم. ادامه دارد …

فیلم | تبریک عید غدیر توسط رهبرانقلاب به امام خمینی (ره)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- یک مقام وزارت خارجه آمریکا از هشدار واشنگتن به یونان در مورد هرگونه اقدام کمکی به ابرنفتکش ایرانی آدریان دریا خبر داد. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ یک مقام آمریکایی از هشدار واشنگتن به یونان در مورد ورود ابرنفتکش ایرانی «آدریان دریا» به ساحل جزیره «کالاماتا» این کشور خبر داد. یک مقام آمریکایی از هشدار واشنگتن به یونان در مورد ورود ابرنفتکش ایرانی «آدریان دریا» به ساحل جزیره «کالاماتا» این کشور خبر داد. وی مدعی شد به یونان هشدار داده که هرگونه کمک به این نفتکش با پیامد‌های قضایی همراه خواهد بود. نفتکش ایرانی آدریان دریا روز گذشته پس از ۴۵ روز توقیف در سواحل جبل الطارق به سمت آب‌های آزاد حرکت کرد.

نظرها

اخبار بیشتر