حکم پرونده برادر رییس جمهور روی میز قضات دادگاه تجدید نظر+ فیلم و جزییات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

حکم پرونده برادر رییس جمهور روی میز قضات دادگاه تجدید نظر+ فیلم و جزییات

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: هشتمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه برگزار شد و خبرنگار رکنا در خصوص آخرین وضعیت روند رسیدگی به پرونده های برادر رییس جمهور سئوالاتی مطرح کرد.

حجم ویدیو: 9.67M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۳۳

آخرین وضعیت روند رسیدگی به پرونده‌های برادر رییس جمهور و برادر معاون اول رییس جمهور

خبرنگار رکنا در خصوص وضعیت پرونده برادر رییس جمهور از اسماعیلی پرسید: در ارتباط با یکی از پرونده‌ها دادگاه بدوی رای خود را صادر کرده و در دادگاه تجدیدنظر قرار دارد. منتظر صدور رای دادگاه تجدید نظر هستیم. پرونده دیگر هنوز در دادسراست و تاکید شده روند رسیدگی به پرونده تسریع شود.

بازداشت فردی به دلیل اهانت به مقدسات و سید الشهدا و تبلیغ علیه نظام

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه طی روزهای گذشته یکی از عکاسان حوزه خبری بازداشت شده و از منزل این فرد اسناد و مدارک و عکس‌هایی از بازیگران کشف شده است: اصل بازداشت این فرد را تایید می‌کنم. بازداشت این فرد به دلیل شغلش نبود بلکه به دلیل اهانت به مقدسات و سید الشهدا و تبلیغ علیه نظام بوده که تحت تعقیب کیفری قرار گرفته است. از منزل و اماکن فنی مرتبط با این فرد مستنداتی کشف شده است که دور از شان افراد شاغل در برخی از حرفه‌ها است/در رابطه با این پرونده تا بررسی کامل نمی‌توانم جزییات را مطرح کنم.

قرار وثیقه برای تعیین مبلغ آن شرایط و ضوابطی دارد

سوال خبرنگار: در رابطه با قرار وثایقی که برای متهمان پرشین پارس گذاشته شده بود این موضوع اعتراض موکلان این پرونده را به دنبال داشت/اسماعیلی: میزان وثیقه تعیین شده برای متهمین این پرونده را نمی‌دانم/ قرار وثیقه برای تعیین مبلغ آن شرایط و ضوابطی دارد/پارامترهای متعددی در قانون در خصوص نوع و میزان وثیقه اثرگذار است/جایی که قرار تامین قابل اعتراض در دادگاه هم نباشد و همکاران ما قرار تامین نامناسب صادر کرده باشد جزو تخلفات است و در دادسرای قضات قابلیت رسیدگی دارد.

اخرین وضعیت پرونده اکبر طبری

سوال خبرنگار: اخرین وضعیت پرونده اکبر طبری و اینکه رسانه‌های معاند اعلام کردند وی از لیستی نام برده که اکثرا در قوه قضاییه هستند/اسماعیلی: مطالب منتشر شده مورد تایید ما نیست.

برخی از متهمانی که در سایر کشورهای غربی تحت تعقیب قرار می‌گیرند حسب درخواست امریکا به این کشور اعزام می‌شوند

اسماعیلی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه نگار قدس کنی به امریکا فرستاده شده و در دادگاه این کشور جرم خود را پذیرفته است: برخی از متهمانی که در سایر کشورهای غربی تحت تعقیب قرار می‌گیرند حسب درخواست امریکا به این کشور اعزام می‌شوند/در حقوق بین الملل اصل این است که اگر عمل جرم باشد در محل وقوع جرم یا در محلی که متهم دستگیر می‌شود باید رسیدگی شود/این موضوع عدم وجود اراده در نظام حقوقی اروپایی‌ها را به اثبات می‌رساند/وزارت خارجه پیگیر این موضوع است و در دعاوی بین المللی دادستانی کل کشور کمک کار وزارت خارجه است

خبری در ارتباط با بازداشت فرزندان مسئولان در درون و یا بیرون دستگاه قضایی نداریم

سوال خبرنگار: در مورد احضار و یا بازداشت فرزندان برخی مسئولان قضایی و همچنین مسولان رده بالای این دستگاه و اینکه آیا بین این بازداشت‌ها و پرونده طبری ارتباطی وجود دارد/سخنگوی دستگاه قضا: خبری در ارتباط با بازداشت فرزندان مسئولان در درون و یا بیرون دستگاه قضایی نداریم/ مبنای آن تایید نمی‌شود چه برسد آنرا منتسب به این پرونده کنیم/ چنین بازداشت هایی در روزهای اخیر نداشته‌ایم

اقدامات دستگاه قضایی در کنار سایر تدابیر کمک شایانی به ثبات قیمت‌ها کرد

اسماعیلی: اقدامات دستگاه قضایی در کنار سایر تدابیر کمک شایانی به ثبات قیمت‌ها کرد/ تعقیب و مجازات دستگاه قضایی حتما اثر بازدارندگی دارد/ اگر این اقدامات نمی‌بود روند جرایم اقتصادی ما یک روند تصاعدی افسارگسیخته داشت/همانطور که ثبات در بازار بوجود امد رشد جرایم هم روند نزولی پیدا کرد/ این اقدامات اثار بیشتری را به دنبال خواهد داشت

بسیاری از دریافتی‌ها چه در حوزه کارشناسی و چه وکالت و … شفاف نیست

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره تصمیمات گرفته شده برای افزایش تعرفه‌های اسناد: تعرفه‌ها در بخش‌های مختلف نیازمند بازنگری است اما در این میان الزاماتی نیز مد نظر است از جمله شفافیت که جز دغدغه‌های اصلی ما است/بسیاری از دریافتی‌ها چه در حوزه کارشناسی و چه وکالت و … شفاف نیست/در این بازنگری باید شرایط اقتصادی و نیز اقدامات و خدماتی که ارائه میشود در کنار تخصص مورد استفاده دیده شود/مطمئنا افزایش به صورت لجام گسیخته و چندبرابری نخواهد بود.

موضع ما نسبت به سند ۲۰۳۰ همان موضع رهبر انقلاب است

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دادستان کل کشور اعلام کردند در برخی جاها سند ۲۰۳۰ در حال اجراست: پرونده قضایی برای اجرای سند ۲۰۳۰ تشکیل نشده و یا بنده اطلاعی ندارم/ موضع ما نسبت به سند ۲۰۳۰ همان موضع رهبر انقلاب است

اگر مشخص شود به شخصی اتهامی وارد است هیچ اغماضی صورت نخواهد گرفت

سوال خبرنگار: دادستان کل کشور تایید کردند که یکی از معاونان سابق قوه قضاییه داد و ستدهایی داشته‌اند، منطقا این اعمال نمیتوانسته انفرادی باشد اگر مشخص شود افرادی از مسئولین فعلی قوه قضاییه در این پرونده دخالت داشته‌اند آیا انها در هر کسوتی باشند به دادسرا و دادگاه احضار میشوند؟ /اسماعیلی: بارها گفته‌ایم این فرد معاون قوه قضاییه نبوده و معاون یکی از بخش‌های قوه قضاییه بوده است/این پرونده با جدیت در حال رسیدگی است و اگر مشخص شود به شخصی اتهامی وارد است هیچ اغماضی صورت نخواهد گرفت

اگر کسی حقوق دان باشد باید بپذیرد مرجع بررسی و اظهار نظر درباره پرونده‌های قضایی دادگاه است

سوال خبرنگار: درباره دادگاه مدیران سابق بانک مرکزی مسائلی از سوی برخی حقوق دانان مطرح شده از جمله اینکه عناوین اتهامی به قصد مجرمانه نبوده و جز مسائل حقوق اداری است و نه حقوق کیفری؟ /اسماعیلی: قطعا اگر کسی حقوق دان باشد باید بپذیرد مرجع بررسی و اظهار نظر درباره پرونده‌های قضایی دادگاه است/این در همه جوامع پذیرفته شده و اینکه یک وکیلی به موازات رسیدگی به پرونده اظهار نظر کند در هیچ کشوری قابل قبول نیست/توصیه ما این است که موازین حقوقی احترام گذاشته شود و اجازه دهند مراجع قضایی نظر خود را پس از بررسی‌ها اعلام کنند.

در حوزه عدم ثبت حقوق مدیران قوه قضاییه در سامانه، عدم هماهنگی و مشکلاتی هست

سخنگوی دستگاه قضا در ارتباط با ثبت حقوق مدیران قوه قضاییه در سامانه: در این حوزه عدم هماهنگی و مشکلاتی هست/ قوه قضاییه امادگی انجام این کار را دارد/ اینکه چه کسانی دسترسی به این سامانه داشته باشند تصمیم‌گیری آن با قوه قضاییه نیست.

در ارتباط با سامانه ارجاع پرونده به کارشناسان و اینکه چرا ۹۰ درصد پرونده‌ها به ۱۰ درصدکارشناسان ارجاع داده می‌شود.

اسماعیلی در ارتباط با سامانه ارجاع پرونده به کارشناسان و اینکه چرا ۹۰ درصد پرونده‌ها به ۱۰ درصدکارشناسان ارجاع داده می‌شود: قرار شد با نظارت، آموزش و تقریب دیدگاه‌های نظرات کارشناسان بتوانیم به یک کارشناسی دقیق و علمی برسیم که قابل خدشه نباشد/ به همکاران مان توصیه شد انتخاب کارشناس براساس قرعه انجام شود و در سامانه مدیریت پرونده‌های قضایی لیست کارشناسان هر رشته در اختیار همکاران ما قرارگرفته است که می‌توانند با بهره گیری از این سامانه و با قرعه الکترونیکی کارشناس واجد صلاحیت را انتخاب کنند/با بهره گیری از سامانه می‌توانیم رصدکنیم هر کدام از همکاران ما در حوزه تخصصی بیشتر از چه کارشناسانی استفاده کرده/ اگر توزیع عادلانه‌ای بین کارشناسان رخ نداده باشد و انتخاب کارشناسان بر اساس قرعه کشی نبوده باشد قابل رصد خواهد بود.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه گفته میشود فردی با ۱۷ قلاده ببر در ویلای شخصی‌اش دستگیر شده و علت بازداشت وی: اصل بازداشت این فرد را تایید میکنم/از بیان عناوین اتهامی با توجه به اینکه در مراحل اولیه بررسی است معذورم.

پرونده زیبا حالت منفرد

سخنگوی دستگاه قضادر مورد حکم علیرضا زیبا حالت منفرد: محاکمات فرد مورد اشاره انجام شده، تحقیقات کافی و جامع انجام شد/ دادگاه رسیدگی را به اتمام رسانده است/ برای تصمیم نهایی نیازمند بودیم استعلامی از وزارتخانه مربوطه انجام شد که این کار انجام شد منتظر پاسخ وزارتخانه هستیم/ بعد از آن دادگاه رای را صادر می‌کند.

آخرین جزییات پرونده شکایت کامیون داران در اسلامشهر

اخرین جزییات پرونده شکایت کامیون داران در اسلامشهر /سخنگوی دستگاه قضا: به دلیل اهمیت این پرونده درخواست کردیم به شعبه تهران احاله شود/ با احاله آن به تهران موافقت شد/ تاکید شد که در این پرونده سریعا و با قاطعیت رسیدگی شود/ این پرونده هفته قبل به تهران آمد.

موضوعات مهم و کلان را سخنگوی قوه قضاییه رسما اعلام کند و یا اینکه ریاست قوه قضاییه چنین مطلبی را در ملاقات‌ها و دیدارها اعلام کند

سخنگوی دستگاه قضا: اظهاراتی منتسب به معاون اول دادستان کل کشور در مقطعی که چنین کسی وجود ندارد و چنین اظهاراتی نبوده است منتشر شده/معاون اول سابق دادستان کل کشور در حال حاضر معاون حقوقی قوه قضائیه است/ بر فرض هم که چنین کسی میبود و چنین مطلبی را عنوان می‌کرد این موضع قوه قضاییه به شمار نمی‌آید/ موضع قوه قضاییه آن است که موضوعات مهم و کلان را سخنگوی قوه رسما اعلام کند و یا اینکه ریاست قوه قضاییه چنین مطلبی را در ملاقات‌ها و دیدارها اعلام کند/ سایر همکاران قضایی ما در رده‌های مختلف، حتی مدیران قضایی انچه در ارتباط با موضوعات کلان اعلام می‌کنند نظر شخصی است و موضع قوه قضاییه به حساب نیامده و نخواهد امد.

صدور کیفرخواست برای مدیران سابق یک شرکت خودروسازی

اسماعیلی: پرونده‌ای مربوط به مدیران یکی ازشرکت‌های خودروساز در دادسرای تهران مفتوح بود/این پرونده ۲۳متهم داشت/برخی متهمین در زمره مدیران سابق شرکت خودروساز هستند، برخی هم خودروها رابه صورت سبدهای بزرگ دریافت و باعث انحصار در بازار خودرو شده بودند/در این پرونده برای برخی مقامات دیگراین خودروسازی هم کیفرخواست صادرشده است.

۳۲ نفری که درشعب ویژه اقتصادی ما محکومیت پیدا کردند در پرونده دیگری در دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد، حکم در دادگاه تجدید نظر تایید و نهایی شد

اسماعیلی:۳۲ نفری که درشعب ویژه اقتصادی ما محکومیت پیدا کردند در پرونده دیگری در دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد، حکم در دادگاه تجدید نظر تایید و نهایی شد/سید محمد نعمتی مدیرشرکت بین المللی نگین اعظم که ۱۲۸۳ شکایت داشت و کلاهبرداری گسترده‌ای انجام داده بود به تحمل ۸ سال حبس و جزای نقدی و رد مال محکوم شد که این محکومیت قطعی است/ درپرونده شرکت پرشین خودرو رسیدگی دادگاه بدوی انجام شد/ این پرونده ۱۳۷۹ شکایت داشت که مدیران شرکت به حبس‌های طویل المدت محکوم شدند.

آخرین وضعیت پرونده سالار آقاخان

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده سالار آقاخان: فرایند رسیدگی به این پرونده در حال انجام است /متهم برای جلسه رسیدگی به دادگاه احضار شده اما حضور پیدا نکرده است/وثیقه لازم از ایشان اخذ شده است/درباره اینکه الان کجاست فقط اطلاع داریم روز دادگاه که احضار شده بود نیامده/هم از طریق قانون و وثیقه گذار پیگیر هستیم که درادامه جلسات دادگاه حضور پیدا کند در غیر این صورت دادگاه تصمیم قانونی می‌گیرد.

مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در دادگستری استان تهران راه اندازی شد

اسماعیلی: مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در دادگستری استان تهران راه اندازی شد/هفته گذشته دستورالعمل تشکیل این مجتمع به تصویب ریاست قوه قضاییه رسید و برای اجرا به دادگستری تهران ابلاغ شد/ حمایت از گزارشگران مفاسد اقتصادی در این دستورالعمل پیش بینی شده است.

یکی از نکات مثبت دستورالعمل که پیش بینی شده این است که در خود مجتمع جرائم اقتصادی ایجاد تمهیدات لازم برای دریافت گزارشات مردمی و سازمان‌های مردم نهاد و تشویق گزارش دهندگانی که اطلاعات مرتبط با مفاسداقتصادی را اعلام می‌کنند طراحی می‌شود/یکایک ارا صادر شده نیز در اختیار افکار عمومی جامعه قرار میگیرد.

متن کامل دستورالعمل «تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی تهران»

همه دستگاه‌های اجرایی گزارش عملکرد خود در حوزه عفاف و حجاب برابر این سند را ارسال کنند

اسماعیلی: شورای عالی انقلاب فرهنگی در سنوات مختلف در مورد عفاف و حجاب مصوباتی داشته و برای بخش‌های مختلف حاکمیتی وظایفی را تصویب نموده که لازم الاجراست/اغلب دستگاه‌های ۲۶ گانه وظایف خود را در اجرای این سند به خوبی انجام نداده اند/همه دستگاه‌های اجرایی گزارش عملکرد خود در حوزه عفاف و حجاب برابر این سند را ارسال کنند/اگر همین دستورالعمل اجرایی و عملیاتی شود تحول بسیار مثبتی در حجاب و عفاف جامعه رخ خواهد داد/از سوی رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور ماموریت داده شده بررسی لازم را انجام داده و گزارش کند که هر کدام از دستگاه‌های مخاطب نسبت به انجام ماموریت خود چه کرده‌اند

در دوره تحول بنای ما بر تقویت رسانه‌ای و تقویت و ارتباط با مردم است

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری: در دوره تحول بنای ما بر تقویت رسانه‌ای و تقویت و ارتباط با مردم است/ در این دوره همچنین قوه قضاییه از سعه صدر و تحمل بیشتر برخوردار خواهد بود، و نقدپذیر خواهد بود/ با نقد صحیح می‌توانیم اشکالاتی که در حوزه کاری ماست برطرف کنیم/ ریاست قوه قضاییه اعلام کردند از کسی شکایتی ندارند و نه در این سمت و نه در سمت‌های قبلی خود شکایتی نکرده اند/ نسبت به شکایاتی که از جامعه رسانه‌ای و خبری انجام شده با استرداد شکایت این پرونده‌ها مختومه شد.

آخرین وضعیت پرونده‌های قضایی شهردار اسبق کرج از زبان سخنگوی قوه قضاییه

وی افزود: در مورد پرونده شهردار اسبق کرج در استان البرز در دادگاه بدوی حکم صادر شده و با اعتراض وی به این حکم دادگاه تجدید نظر در مورد این حکم اعلام نظر می‌کند.

سخنگوی قوه قضائیه با ابراز اینکه این فرد پرونده دیگری در دادسرای نظامی تهران دارد که در حال رسیدگی است بیان کرد: ارتباطی بین این دو پرونده نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

خانواده‌ها در شب‌های تابستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جوی آرام در بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
دارد البته در برخی استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس، بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، نواحی شمالی استان خوزستان و در برخی نقاط استان فارس شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهیم بود. خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ افزود: افزایش نسبی دما در اکثر مناطق ادامه

مراسم تشیع پیکر بسکی پدر طبیعت ایران برگزار شد

موجموج22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، مراسم تشییع پیکر غلامعلی بسکی، پزشک و هوادار محیط زیست ایرانی و مؤسس بیمارستان بسکی ساعت ۱۴ از مقابل بیمارستان بسکی واقع در خیابان آیت‌الله طالقانی (ره) گنبدکاووس با حضور استاندار گلستان، مسئولان استانی و شهرستانی و اقشار مختلف مردم تشییع شد. پیکر وی در ادامه برای خاکسپاری در دامان طبیعت به روستای تنگراه شهرستان گالیکش منتقل شد. غلامعلی بسکی در سال ۱۳۱۰ در سبزوار به دنبا آمد. وی از سال ۱۳۴۹ زندگی شهری را رها کرد و در جنگل‌های گلستان سکونت یافت. بسکی بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری، بامداد چهارشنبه ۲۳ مرداد ماه درگذشت.

بارش در غرب؛ گرد و غبار در شرق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: پدیده غالب بر آب و هوای امروز در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی و جنوبی و البرز مرکزی، بارش باران و برای استان‌های واقع در نواحی شرقی وزش باد شدید همراه با پدیده گرد و غبار است. وی اضافه کرد: بر این اساس امروز جمعه در ارتفاعات استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمدو بخش‌های جنوبی و غربی استان فارس و شمال ایلام و ارتفاعات شمال تهران و مازندران شاهد بارش نزولات آسمانی خواهیم بود و پدیده غالب در ارتفاعات استان‌های نواحی جنوبی از جمله کرمان، بخش‌های شمالی و شرقی هرمزگان هم بارندگی پراکنده است؛ بارش‌هایی که از عصر امروز با شکل گیری ابر‌های همرفتی آغاز خواهد شد. سرکرده تشدید وزش باد‌های صد و بیست روزه را پدیده غالب در نواحی شرقی کشور بیان کرد و گفت: روز گذشته به دلیل تشکیل کانون‌های گرد و خاک، کیفیت هوا در نواحی شرقی و شمالی استان سیستان و بلوچستان از جمله مناطق زابل، زهک و هیرمند کاهش یافت و امروز نیز با سرعت گرفتن وزش باد روی مناطق شمالی این استان کیفیت هوا همچنان نامطلوب خواهد بود. وی برای تهران، آسمانی صاف پیش بینی و حداکثر دمای امروز پایتخت را ۳۵ درجه سانتیگراد اعلام کرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک درمانگر اعتیاد گفت: یکی از پر طرفدارترین انواع موادمخدر، هروئین از مشتقات مرفین است که قرار بود دردهایمان را تسکین دهد، اما خود خانمان سوز شد. ایمان چهره نگار روانشناس و درمانگر اعتیاد درباره ترک هروئین اظهار کرد: روزگاری نه چندان دور با شنیدن کلمه اعتیاد به یاد بساط تریاک می‌افتادیم، اما دیری نگذشت که موادی مانند هروئین، کوکائین، شیشه و هزاران ماده دیگر با اسامی مختلف وارد بازار شدند. این درمانگر اعتیاد بیان کرد: یکی از پر طرفدارترین این مواد، هروئین یکی از مشتقات مرفین است و قرار بود دردهایمان را تسکین دهد، اما تبدیل به مخدری خانمان سوز شد که پس از تریاک در ایران رتبه دوم مصرف کنندگان را به خود اختصاص داد. او ادامه داد: هروئین ماده‌ خواب آوری است که وابستگی جسمی و روانی بسیار شدیدی دارد و بسته به میزان و نوع مصرف درمان‌های متفاوتی را می‌طلبد. او افزود: بخش دوم و مهم‌ترین بخش آن روان درمانی است که برای جلوگیری از لغزش و عود مجدد رفتار‌های اعتیاد گونه به کار گرفته می‌شود، همچنین تلفیق بین این دو بخش، درمان‌های مختلفی مانند Na, tc, mmt و … را به وجود می‌آورد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-قصد داریم به بیان نام‌های خانوادگی بپردازیم که در ایران بیشترین فراوانی را دارندشاید برای شما جالب باشد که بدانید در ایران, کدام فامیلی‌ها بیشتر تکرار و فراوانی را دارند. نام‌های خانوادگی محمدی، حسینی، احمدی، رضائی، مرادی، حیدری، کریمی، موسوی، جعفری و قاسمی دارای بیشترین فراوانی در کشور هستند.

نظرها

اخبار بیشتر