افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای در دستور کار دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای در دستور کار دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان

افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای در دستور کار دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بودجه دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس اقتضائات و ظرفیت های هر استان بررسی و تدوین شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و واحد زاهدان با اشاره به برگزاری جلسات بررسی و تصویب بودجه دانشگاه، گفت: این جلسات بصورت کاملا فنی و کارشناسانه برگزار شده و یکی از امتیازات مثبت این جلسات نسبت به سنوات قبل، تطابق سال تحصیلی با سال مالی دانشگاه است.

وی با بیان اینکه بودجه دانشگاه آزاد اسلامی براساس اقتضائات و ظرفیت‌های هر استان بررسی و تدوین شده، گفت: در سنوات قبل بودجه واحدها در سازمان مرکزی تدوین می‌شد، اما خوشبختانه با یک تدبیر درست در سال جاری این مساله حل شد و هر واحد توانست متناسب با امکانات منطقه‌ای، راهکارها و برنامه‌های عملیاتی خود را تنظیم و بودجه ریزی را انجام دهد. در واقع استان‌ها نقش کلیدی در تدوین بوجه داشتند و سازمان مرکزی تنها سیاست‌های کلی را اعلام کرده است.

دکتر سلطانعلی میر افزود: در پیش بینی بودجه سال مالی آینده دانشگاه آزاد اسلامی حرکت از سمت درآمدهای شهریه‌ای به سمت درآمد‌های غیرشهریه‌ای دیده شده که حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه دکتر طهرانچی با تسلط کامل به امکانات و ظرفیت‌های هر استانی و نظام موضوعات مربوطه، بودجه استان‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد، گفت: در بررسی برنامه و بودجه واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا کارشناسان به صورت تخصصی و دقیق در جلسات مربوطه تمام موارد را به صورت فنی کارشناسی می‌کنند و سپس این برنامه و بودجه در حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بررسی و در نهایت در هیات امنای استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

دکتر سلطانعلی میر با اشاره به جزئیات بودجه دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، گفت: بودجه استان بر افزایش درآمدهای شهریه‌ای و غیرشهریه‌ای استوار است. طی برنامه ریزی‌ها مقرر شده از طریق جذب دانشجوی خارجی، جذب دانشجوی داخلی، راه اندازی مرکز آموزش عالی در ۲۰ شهرستان، جذب دانشجو در رشته‌های پزشکی استاندارسازی شده و … دانشجویان افزایش یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان افزود: افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای در دستور کار واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان قرار گرفته و طی برنامه ریزی‌ها مقرر شده، افزایش ۳۰ درصدی در درآمدهای غیرشهریه‌ای داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مقرر شده طی ۵ سال آینده درآمدهای غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با درآمدهای شهریه‌ای برابری کند، گفت: در این زمینه سیاستگذاری‌های لازم صورت گرفته تا با استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌ها استان این برنامه اجرایی شود.

دکتر سلطانعلی میر افزود: کاهش هزینه‌های جاری، افزایش ۳ برابری ماموریت‌های دانشگاه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی … با استفاده از نیروهای موجود، حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان، مساله محور شدن دانشگاه، همکاری در حوزه تقریب با کشورهای همسایه، جذب دانشجوی خارجی و … از دیگر برنامه‌های سال مالی جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه و بودجه جدید دانشگاه آزاد اسلامی، مجریان و مدیران انقلابی و جهادی لازم دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۸ بازیگر مشهوری که تغییر جنسیت دادند! + عکس

4+
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
متاسفانه بسیاری از افراد که به‌دلایل مختلف، دچار «اختلال خواب» می‌شوند به‌جای یافتن دلیل اصلی بی‌خوابی خود، ساده‌ترین راه ممکن که البته با عوارض و ضایعات فراوانی همراه است را انتخاب می‌کنند: مصرف «قرص‌های خواب‌آور!» باید توجه داشت که صرفا یکی از عوارض مصرف قرص‌های شیمیایی خواب‌آور، ابتلا به «فراموشی» و تخریب حافظه کوتاه‌مدت است. غافل از اینکه استفاده بلندملت و طولانی در ساعات منتهی به خواب از تلفن همراه و اینترنت می‌تواند موجب ایجاد اختلالات خواب دائمی در افراد شود و در درازمدت، این امر تبدیل به بی‌خوابی‌های مزمن و آزاردهنده شود. پس یکی از راهکارهای درمان اختلالات خواب، پرهیز جدی از استفاده از تلفن همراه و کامپیوتر پیش از خواب است. اما استفاده از برخی از دمنوش‌ها نیز می‌تواند در بهبود وضعیت خواب و درمان بیخوابی بسیار موثر باشد؛ در ادامه به برخی از این دمنوش‌ها و نوشیدنی‌ها اشاره شده است: دمنوش ترکیبی گل‌گاو زبان + سنبل الطیب + عرق بیدمشک خنکترکیب عسل + شیر دمنوش رازیانه (مخصوص خانم‌ها) دمنوش به لیمو + نبات دمنوش بابونه۴۷۲۳۷

شهره شهر؛ نورالدین رضوی سروستانی

تابناکتابناک9 ساعت قبل
منم که شهره شهرم به عشق ورزیدنمنم که دیده نیالوده‌ام به بد دیدنوفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیمکه در طریقت ما کافریست رنجیدنبه پیر میکده گفتم که چیست راه نجاتبخواست جام می‌و گفت عیب پوشیدنمراد دل ز تماشای باغ عالم چیستبه دست مردم چشم از رخ تو گل چیدنبه می‌پرستی از آن نقش خود زدم بر آبکه تا خراب کنم نقش خود پرستیدنبه رحمت سر زلف تو واثقم ور نهکشش چو نبود از آن سو چه سود کوشیدنعنان به میکده خواهیم تافت زین مجلسکه وعظ بی عملان واجب است نشنیدنز خط یار بیاموز مهر با رخ خوبکه گرد عارض خوبان خوش است گردیدنمبوس جز لب ساقی و جام می‌حافظکه دست زهدفروشان خطاست بوسیدن «شهره شهر» یکی از قطعات موسیقی است که نورالدین رضوی سروستانی خواننده موسیقی سنتی ایران بر اساس غزلی از دیوان حافظ با همراهی سنتور داریوش صفوت اجرا کرده و از خود بر جای گذاشته است. این اجرا را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «شهره شهر» یکی از قطعات موسیقی است که نورالدین رضوی سروستانی خواننده موسیقی سنتی ایران بر اساس غزلی از دیوان حافظ با همراهی سنتور داریوش صفوت اجرا کرده و از خود بر جای گذاشته است. این اجرا را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

کوچ سرو خوش‌پوش سینما

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
هنرستان هنرپیشگی که زیرنظر سید علی نصر اداره می‌شد، نخستین مدرسهٔ حرفه‌ای تئاتر در ایران بود و از بطن آن تئاتر تهران (نصر) تأسیس گردید. او از سال ۲۱ کار در تئاتر را با بازیگری، کارگردانی و نویسندگی در تئاتر تهران (نصر) و دهقان (لاله زار) شروع کرد. پس از آن در سال ۱۳۲۸ کار در سینما را با فیلم همسر مزاحم شروع کرد. در سال ۱۳۶۵ به ایران بازگشت و در عرصهٔ بازیگری در تئاتر و سینما به ایفای نقش پرداخت. کتاب دیگری که به نگارش در آورد، خاطرات طهران، تهران و تاریخ تئاتر ایران از لاله زار تا شانزلیزه نام دارد.

گنجینه سحر

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR بر همین اساس کلیپ صوتی «گنجینه سحر» را منتشر کرد. وقتی شما نماز شب میخوانید، گناهانی را که در روز انجام داده‌اید، آنها را از بین میبرد؛ چه چیزی از این بهتر؟ اینکه اهل معنا و اهل معرفت و اهل سلوک، نماز شب را گنجینه و ذخیره‌ی تمام‌نشدنی‌ای میدانند، به خاطر این است. نماز شب را فراموش نکنید، از دست ندهید. لکن به طور معمول ماها، امثال بنده در روز مشغولیم دیگر، ما وقتی نداریم که با خدا خلوت کنیم؛ سحر وقت خلوت با خدا است. معنویات هم همین جور است، تغذیه‌ی معنوی هم همین جور است: تلاوت قرآن، ذکر الهی، توجه به خدا، استغاثه، استغفار، نماز و نماز شب.

نظرها

اخبار بیشتر