ندای لبیک یا حسین (ع) در منا بلند شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ

در ادامه بخوانید

پایان جشنواره نمایشهای آیینی و سنتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش تصویریپایان جشنواره نمایشهای آیینی و سنتینوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی که به مدت یک هفته با اجرای ۱۵۱ اثر در کاشان و تهران برگزار شد، امشب پایان می‌یابد
تسنیمتسنیم1 روز قبل
بخش مهمی از این هنرمندان، هنرمندان توان‌یاب بودند. ما این مسئولیت را برعهده گرفتیم و اکنون در حال شناسایی هنرمندان توان‌یاب و استعدادیابی در سراسر کشور هستیم. فکر می‌کنم تا پایان سال در هفته دوم هر ماه، یک نمایشگاه با محور هنرمندان توان‌یاب برگزار کنیم. نهادینه شدن چنین نگاهی می‌تواند نوعی نشاط اجتماعی را در جامعه، به ویژه در میان هنرمندان توان‌یاب کشور ایجاد کند. در چنین شرایطی هرچه ما به هنرمندان توا‌ن‌یاب توجه کرده و از آنها حمایت کنیم، باز هم کم است.

یکی از شادترین روز‌های انقلاب بازگشت آزادگان بود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار رحیمی در مراسم تقدیر از خانواده جانبازان، آزادگان و شهدا هشت سال دفاع مقدس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: باورمان این است که سهم اصلی تمام موفقیت‌ها در طول ۴۰ سال متعلق به خانواده ایثارگران و آزادگان است. وی گفت: نیروی انتظامی امروز تصمیم گرفت که به پاس تمام رشادت‌ها و مقاومت‌های این عزیزان در طول اسارت همانند سال‌های گذشته از این عزیزان تقدیر کند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: یکی از اولویت‌های ویژه ما توجه به خانواده ایثارگران است که حداقل در طول سال یک بار آن‌ها را پذیرایی و هر دو ماه یک بار نیز نشستی با این عزیزان برای حل مشکلات آن‌ها داریم.
خانه ملتخانه ملت9 ساعت قبل
بسیاری از مؤسسه‌ها و مراکزآموزشی مجوز رسمی ندارندنماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: امروزه مؤسسه‌ها و مراکز بسیاری همچون مدرسه طبیعت، مدرسه موسیقی، مدرسه فوتبال، مدرسه هنرهای رزمی و غیره با عنوان مدرسه در زمینه‌های مختلف هنری، ادبی، ورزشی، زیست محیطی و امثال آن در حال فعالیت هستند که هیچ کدام نه برنامه درسی رسمی وزارت آموزش و پرورش را ارائه می‌دهند و نه از وزارتخانه مجوز تأسیس و فعالیت خود را دریافت کرده‌اند. وی اضافه کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه در عرف جامعه، نهاد «مدرسه» وابسته و متعلق به وزارت آموزش و پرورش شناخته شده و متولی حوزه تعلیم و تربیت دانسته شده است، بنابراین بروز و ظهور هرگونه تخلف و کژکارکردی در مؤسسه‌ها و مراکز مزبور که با عنوان مدرسه در حال فعالیت هستند سبب می‌شود تا اعتبار و مشروعیت نهاد تربیتی مدرسه و وزارت آموزش و پرورش در اذهان عمومی و نیز نهادهای نظارتی و امنیتی خدشه دار شود. چه مراکزی می‌توانند از عنوان «مدرسه» استفاده کنندسایر مؤسسه‌ها و مراکز مکلفند ظرف مدت سه ماه پس از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون، واژه «مدرسه» را از عنوان خود حذف کننداولاد قباد یادآور شد: ماده واحده این طرح به شرح ذیل است و در آن قید شده که به کاربردن عنوان «مدرسه» به هر شکلی، فقط برای واحدهای آموزشی و پرورشی ارائه دهنده آموزش‌های رسمی وزارت آموزش و پرورش که مجوز تاسیس و فعالیت خود را از این وزارتخانه دریافت می‌کنند، مجاز است. این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: همچنین در طرح پیشنهادی تأکید شده که سایر مؤسسه‌ها و مراکز مکلفند ظرف مدت سه ماه پس از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون، واژه «مدرسه» را از عنوان خود حذف کنند. عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اینکه طرح مذکور با حضور مسئولان آموزش و پرورش بررسی شد، افزود: مراکز آموزشی در صورت استفاده غیرمجاز از نام مدرسه تعلیق و مشمول جریمه‌های نقدی خواهند شد. /پایان پیام
فارسفارس2 ساعت قبل
مدیران شبکه قرآن و معارف سیما باحضور در ستاد اقامه نماز کشور با حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس این ستاد و استاد و مفسر قرآن کریم دیدار و گفت‌وگو کردند. به گزارش خبرگزاری فارس مدیران شبکه قرآن و معارف سیما باحضور در ستاد اقامه نماز کشور با حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس این ستاد و استاد و مفسر قرآن کریم دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار حجت‌الاسلام قرائتی با اشاره به مهجوریت قرآن کریم گفت: ما باید این مهجوریت را باور کنیم، قرآن در جامعه نیامده است و دکور است، قرآن به عنوان مکتب مطرح نیست که مثلا عروس و داماد آغاز زندگیشان بر اساس قرآن باشد و استفاده‌های دکوری از آن می‌کنیم مثلا در کیف عروس، بالاسر مسافر و …. اول از همه باید استغفار کرد و بعد با توسل به خدا و جدی گرفتن این کتاب آسمانی آن را از مهجوریت در آورد. وی همچنین با توجه به نزدیک بودن ایام محرم و صفر، توصیه‌های هم به وعاظ و منبری‌های مجالس مختلف عزاداری داشت و عنوان کرد: بر اساس آیه «لتبین للناس ما نزل إلیهم» اصل منبر وعاظ باید قرآن باشد و از قرآن بگویند و در کنار آن به شعر، روضه، خاطره، تحلیل سیاسی و … بپردازند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس5 ساعت قبل
شب گذشته انتشار خبر انتخاب فیلم مستند «در جستجوی فریده» به عنوان نماینده ایران در اسکار سال ۲۰۲۰ واکنش‌های مختلفی در پی داشت. انتخابیی غیرمنتظره آن هم در سالی که گزینه‌هایی که امکان ارسال به اسکار داشتند کم نبودند. یکی از این گزینه‌ها از نگاه اغلب اهالی سینما «متری شیش‌ونیم» آخرین ساخته سعید روستایی بود. فیلمی با بازی نوید محمدزاده و پیمان معادی که در سینمای ایران هم فروش بسیار بالایی کسب کرد و توانست رکورد فروش یک فیلم اجتماعی را بشکند. نوید محمدزاده با انتشار این استوری اعتراض خود را نسبت به انتخاب هیات انتخاب نماینده ایران در اسکار اعلام کرد و نوشت: «هر سال اواخر شهریور نماینده سینمای ایران به اسکار اعلام می‌شد، علت این عجله در انتخاب چی بود؟ «درجستوی فریده» نماینده سینمای ایران در اسکار؟ فیلم خوبیه، درست ولی براساس کدوم موفقیت بین‌المللی؟ نمی‌تونستین تا بعد از جشنواره ونیز صبر کنید؟»

نظرها

اخبار بیشتر