(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. بین‌المللی

(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا

فراروخبرگزاری فرارو |
«ماداگاسکار» ۲۲ میلیون نفر جمعیت دارد و مردم آن به زبان فرانسوی و مالاگاسی حرف میزنند. واحد پول این کشور آریاری مالاگاسی نام دارد. حدود نیمی از مردم این کشور مسیحی و نیمی دیگر پیرو سنت‌های دینی بومی هستند.

«ماداگاسکار» چیزی بیشتر از آنچه که در انیمیشن‌های کمپانی DreamWorks دیده‌ایم است. جزیره‌ای که روزگاری محل سکونت دایناسور‌ها بوده و صاحب بزرگ‌ترین معادن طلا و سنگ‌های گرانبهاست، اما مردمش دست‌کم هفتاد سال عقب‌تر از امروز زندگی می‌کنند.

ویزای «ماداگاسکار» فرودگاهی صادر می‌شود. اگر کمتر از ۳۰ روز در آن اقامت داشته باشیم باید ۳۷ دلار بپردازیم و اگر اقامت توریستی تا ۶۰ روز طول بکشد باید ۴۵ دلار پرداخت کنیم.

«ماداگاسکار» ۲۲ میلیون نفر جمعیت دارد و مردم آن به زبان فرانسوی و مالاگاسی حرف میزنند. واحد پول این کشور آریاری مالاگاسی نام دارد. حدود نیمی از مردم این کشور مسیحی و نیمی دیگر پیرو سنت‌های دینی بومی هستند. سنت دینی بومی این کشور بر پیوند میان زندگان و نیاکان درگذشته آن‌ها تمرکز دارد. مردم این کشور از اقوام گوناگونی تشکیل شدند که قوم مرینا ۲۶ درصد، قوم بتسیمیساراکا ۱۵ درصد و بقیه از اقوام مختلف دیگر هستند.

برای رسیدن به «ماداگاسکار» مجبور بودیم از سه پرواز استفاده کنیم و در نهایت پس از گذشتن از دو کشور به این جزیره برسیم. برای خروج تجهیزات عکاسی به خصوص هلیشات باید در گمرک فرودگاه این تجهیزات رو ثبت کرد که زمان برگشت با مشکل مواجه نشویم.

اولین پرواز از تهران به دوحه پایتخت کشور قطر، دومین پرواز از دوحه به «نایروبی» پایتخت کشور «کنیا» و سومین پرواز از نایروبی به مقصد «آنتاناناریوو» پایتخت «ماداگاسکار» بود که ۲۵ ساعت طول کشید. فاصله مستقیم این جزیره تا تهران ۶۲۰۰ کیلومتر هست.

عکس‌ها این سفرنامه نتیجه ۲۳ روز سفر در سرزمین بائوباب‌ها است.

(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 8(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 9(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 10(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 11(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 12(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 13(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 14(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 15(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 16(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 17(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 18(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 19(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 20(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 21(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 22(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 23(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 24(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 25(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 26(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 27(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 28(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 29(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 30(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 31(تصاویر) «ماداگاسکار»؛ سکونت‌گاه دایناسورها یا سرزمین طلا - 32

عکاس: پوریا پاکیزه/ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورود تمساح‌ به پایگاه نظامی در امریکا

مهرمهر1 روز قبل
فیلمی به تازگی منتشر شده است که نشان می‌دهد در پایگاه هوایی نیروی دریایی امریکا در فلوریدا به دلیل نزدیکی به مرداب‌ها، تمساح‌ها آزادانه وارد این پایگاه می‌شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه با اشاره به دیدارش با محمدجواد ظریف گفت: ساعاتی قبل از آغاز نشست گروه ۷ دیدار‌هایی با ایرانی‌ها خواهم داشت تا به آن‌ها مواردی را پیشنهاد کنم. خبرگزاری رویترز به نقل از مکرون نوشت که او پیشنهاد‌هایی برای کمک به کاستن از تنش‌ها میان تهران و واشنگتن به ایران ارائه خواهد کرد. رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد قبلا به ایران درباره کاهش برخی تحریم‌ها یا اتخاذ یک سازوکار جبران خسارت پیشنهاد داده‌ام. سفیر سابق فرانسه در آمریکا نیز با انتشار پیامی توئیتری گفت: امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پیش از حضور در نشست گروه هفت میزبان یک نماینده ایرانی خواهد بود تا راه‌های حفظ برجام و ایجاد مسیری برای راه حل دیپلماتیک در بحران کنونی بررسی شود. خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد رئیس‌جمهور فرانسه خواهان پایبندی کامل ایران به توافق هسته‌ای و برگزاری مذاکرات گسترده‌تر درباره مسائل دیگر شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا سفر خود به دانمارک را به تعویق انداخت. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از اظهارات نخست‌وزیر دانمارک درباره این‌که گرینلند فروشی نیست، سفر خود به این کشور را لغو کرد. «مته فردریکسن»، نخست‌وزیر دانمارک، روز یکشنبه با اشاره به اظهار غلاقه ترامپ برای خرید گرینلند از آن به‌عنوان «پیشنهادی مضحک» یاد کرد. ترامپ در پیامی توئیتری که روز گذشته -‌سه‌شنبه- منتشر شد، اعلام کرد که از آنجایی که نخست‌وزیر دانمارک «علاقه‌ای به فروش گرینلند ندارد»، او سفرش به این کشور را به عقب می‌اندازد. ترامپ گفت: «دانمارک کشوری ویژه است با مردمانی خارق‌العاده، اما براساس حرف‌های نخست‌وزیر مته فردریکسن مبنی بر این‌که علاقه‌ای به بحث درباره فروش گرینلند ندارد، سفرم به این کشور را به زمان دیگری موکول می‌کنم».

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
ترامپ تبدیل شدن ارتش آمریکا به نیروی پلیس، طی ۱۸ سال جنگ در افغانستان را مضحک خواند و در خصوص نتایج مثبت گفت‌وگوهای صلح با طالبان ابراز امیدواری کرد. به گزارش فارس، انتقاد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از نقش ارتش کشورش در افغانستان می‌تواند نشانه‌ای از تمایل او برای خروج نیرو‌های آمریکایی از این کشور باشد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ترامپ روز سه‌شنبه با اشاره به مذاکرات صلح در افغانستان گفت: «ما گفت‌وگوهای خوبی داریم. ما در آنجا نیروی پلیس شده‌ایم. قرار نبوده ما نیروی پلیس باشیم».
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
ابوظبی در سال‌های اخیر ناکامی‌های زیادی را تجربه کرد؛ شکست در یمن، لیبی و همپیمانی با عربستان تنها بخشی از اتفاقاتی بود که آنها با آن روبرو بودند. از سویی گفته می‌شود که امارات نیروهاییش را از یمن خارج کرده که به نوعی یک تحلیل اشتباه است. اخیرا نیز شاهد بودیم که آمریکا ۵۰۰ نیروی ویژه را به عربستان اعزام کرد که در دفعه‌های بعد به تعداد آنان نیز افزود. مشکل عربستان در استفاده از فناوری نظامی در جنگ با انصارالله موجب شده تا آمریکایی‌ها دست به چنین اقدامی بزنند تا به نوعی به ریاض دلگرمی داده باشند. عربستان که چندین سال با امارات زیرساخت‌های یمن را مورد حمله قرار داده و موجب ویرانی و نابودی این کشور شده و فجایع بی شماری رقم زده مشخص نیست که در آینده چه تصمیمی را خواهد گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

یمن پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد + فیلم

خبری19 ساعت قبل

محمدجواد ظریف: ما محدودیتی را به رسمیت نمی‌شناسیم

خبری21 ساعت قبل

آیا تدابیر لازم به منظور تغییر واحد پول ملی اندیشیده شده؟

خبری23 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

دیدار عرب با کالدرون و سرخپوشان در اردو

میزان‌آنلاین9 دقیقه قبل

قشم|‌ اهمیت برگزاری اردوهای راهیان نور دریایی دوچندان شده است

تسنیم9 دقیقه قبل

خطیبی: صد در صد آماده بازی با استقلال هستیم/ خالد شفیعی با باشگاه به توافق نرسید

نود9 دقیقه قبل

واکنش کاربران به وجود پر در کالباس

میزان‌آنلاین9 دقیقه قبل

رژیم صهیونیستی در صدد تخریب گسترده خانه‌های فلسطینیان در قدس

مهر9 دقیقه قبل

ظریف: می‌گویند چرا جواب توهین‌ها و دروغ‌ها را نمی‌دهی؟ وظیفه من دفاع از کشورمان است نه خودم / تفکر ریگانی در آمریکا حاکم شده / سیاست آمریکا در قبال ایران، چین و روسیه از یک جنس است؛ از یکی نگرانی اقتصادی دارد، از یکی نظامی و دیگری ایدئولوژیک / از ۱۵۰۰ درخواست غذا و دارو، تنها یک سوم مورد موافقت آمریکا قرار گرفته

خبر فوری10 دقیقه قبل