نوشیدنی‌های رژیمی خطرناکند؟ / احتمال مرگ زودرس را جدی بگیرید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

نوشیدنی‌های رژیمی خطرناکند؟ / احتمال مرگ زودرس را جدی بگیرید

انتخابخبرگزاری انتخاب |
به گفته پژوهشگران آمریکایی احتمال دارد مصرف نوشیدنی های رژیمی به جای آن که مفید باشد، بسیار خطرناک باشد. این موضوعی است که می تواند برای مصرف کنندگان این نوع نوشیدنی خطرناک باشد.
نوشیدنی‌های رژیمی خطرناکند؟ / احتمال مرگ زودرس را جدی بگیرید - 0

به گفته پژوهشگران آمریکایی احتمال دارد مصرف نوشیدنی‌های رژیمی به جای آن که مفید باشد، بسیار خطرناک باشد. این موضوعی است که می‌تواند برای مصرف کنندگان این نوع نوشیدنی خطرناک باشد.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، بسیاری از افراد در رستوران یا در هنگام حضور در مهمانی‌های مختلف نوشابه‌های رژیمی سفارش می‌دهند با این امید که نوشابه‌های مذکور منجر به سلامتی و پیشگیری از بیماری‌های مختلف شود. اما این موضع امکان پذیر است؟

به اعتقاد پژوهشگران ایالات متحده درست هنگامی که فکر کردیم با جابجایی از نوشیدنی‌های طبیعی خنک به نسخه‌های رژیمی در حال بهبود رژیم غذایی خود هستیم، درواقع اشتباه می‌کنیم. اگرچه ممکن است نوشیدنی‌های رژیمی کالری کمتری داشته باشد، گفته می‌شود شیرین کننده هایی که در آنها جایگزین قند شده است، شرایط ناخوشایندی ایجاد می‌کنند.

طبق گفته پژوهشگران، نوشیدنی‌های رژیمی می‌توانند خطر حمله قلبی، سکته مغزی و حتی زوال عقل را افزایش دهند. چیزهایی که بسیار ترسناک به نظر می‌رسند. تحقیقات مذکور نشان می‌دهد که نوشیدن دو یا چند قوطی نوشاب رژیمی در روز خطر سکته مغزی را تا یک چهارم و بیماری قلبی را تا یک سوم افزایش می‌دهد.

در خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

خطر مرگ زودرس افرادی که مرتب نوشابه رژیمی می‌خورند در مقایسه با افرادی که هرگز آنها را نمی‌نوشند ۱۶ درصد بیشتر است. این یافته‌ها در ژورنال استروک منتشر شد که مبتنی بر مطالعه سلامت زنان است. این مطالعه نشان داد افرادی که خوراکی‌های ویژه رژیم‌های لاغری مصرف می‌کنند بیشتر در خطر سکته مغزی قرار می‌گیرند.

دکتر یاسمین مصوررحمانی، نویسنده اصلی این مطالعه، از دانشکده پزشکی آلبرت انیشتین در برانکس، نیویورک، تأکید کرد که تحقیقات آنها برای افراد چاق یک زنگ خطر است. او گفت: «بسیاری از افراد و به ویژه افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند، برای کاهش کالری در رژیم غذایی خود نوشیدنی‌های شیرین کم کالری مصرف می‌کنند. تحقیقات ما و سایر مطالعات نشان داده است که نوشیدنی‌های شیرین شده مصنوعی ممکن است با خطر بیشتری برای سکته مغزی و بیماری‌های قلبی همراه شود.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
باغ فین کاشان، ناگ یک باغ ایرانی است که حمام فین نیز در آن قرار دارد که در شهرستان کاشان واقع شده است. سابقه و قدمت باغ فین و بناهای آن به دوره صفویه باز می‌گردد.
پارس نیوزپارس نیوز23 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
«روسی» با بازی طناز طباطبایی، صابر ابر، امیر آقایی و میلاد کی مرام از دو روز دیگر اکران می‌شود. امیرحسین ثقفی که پیش از این «همه چیز برای فروش»، «مردی که اسب شد» و «مرگ کسب و کار من است» را ساخته بود، اسفند ۹۶ فیلمبرداری «روسی» را به پایان رساند. در این فیلم بازیگران شناخته شده بسیاری ایفای نقش می‌کنند و پیش بینی می‌شود در گیشه تابستان امسال سهم قابل قبولی را بدست آورد و مخاطبان پرتعدادی را به سالن‌های سینما بکشاند. طراحی پوستر «روسی» را عرفان بهکار برعهده داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر