بدنه میانی دولت با متخصصان حرفه‌ای سازگاری ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

بدنه میانی دولت با متخصصان حرفه‌ای سازگاری ندارند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران: با وجود آنکه مسئولان رده‌های بالا و تصمیم گیر کلان در نظام اقتصادی کشور به بهره مندی از متخصصان حرفه‌ای باور دارند، اما بدنه کارشناسی و میانی دولت، ​ نه تنها با این مهم همرانی نمی‌کنند بلکه با آن‌ها سر ستیز نیز دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مسعود خوانساری در دومین همایش ملی تشکل‌های اقتصادی، راهبران توسعه که با حضور معاون اول رئیس جمهور در اتاق ایران در حال برگزاری است گفت: باید دولت فکری به حال این مجموعه کرده و بدنه کارشناسی خود را وادار به تمکین همراهی آن‌ها با متخصصان و کارشناسان حرفه‌ای کند.

وی گفت: اقتصاد پایدار منوط به همکاری و توجه به تشکل‌های اقتصادی است اتفاقا بررسی مفاسد اقتصادی در کشور نشان می‌دهد هیچ یک از مفسدان اقتصادی، ​ عضو تشکل‌های اقتصادی نبوده‌اند.

خوانساری تاکید کرد: برای اقتصاد کشور باید با همراهی تشکل‌های اقتصادی فکر اساسی و عملیاتی کرد چرا که مشکلات کنونی اقتصاد چیزی شبیه همان مشکلات اقتصادی سه دهه گذشته است و باید به این وضعیت پایان داد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران همچنین با اشاره به مصوبه قانون مبنی بر ایفای نقش اتاق بازرگانی در اجرای ماده ۵ قانون تسهیل محیط کسب و کار خطاب به جهانگیری گفت: باید شرایطی فراهم شود تا اتاق بازرگانی این قانون را با کمک متولیان امر اجرایی و نهایی کند.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی همچنین افزود: تشکل‌های اقتصادی، ​ قدرت مدیریت نمایشگاه‌های عمومی مرتبط با اقتصاد را در سراسر کشور دارند، اما متاسفانه این نمایشگاه‌ها از فهرست واگذاری‌ها حذف شده‌اند و بهتر است دولت در این باره فکر اساسی کرده و اقدام به واگذاری آن به تشکل‌ها کند.

در بخشی از این همایش، ​ نمایندگان تشکل‌های اقتصادی همچون شکوری رئیس انجمن مس ایران، اشرفی دبیرکل اتاق ایران، انصاری رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران و همچنین نبی دبیر کل و عضو انجمن دارندگان نشان استاندارد به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص فعالیت‌های تشکل‌های اقتصادی پرداختند.

ضرورت همکاری بیشتر دولت با تشکل‌های اقتصادی، ​ حذف موازی کاری با تشکل‌ها، توجه بیشتر به تشکل‌ها در اتاق بازرگانی، ایفای نقش جدی تشکل‌ها در مصوبات قانونی مجلس و دولت و آیین نامه‌های آن مرتبط با اقتصاد کشور، ثبات در تصمیم گیری و تصمیم سازی‌ها، بخشی از پیشنهادات مطرح شده این فعالان تشکل‌ها بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر21 ساعت قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.
ایلناایلنا1 روز قبل
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دستگیری تفنگداران آمریکایی در نزدیکی جزیره فارسی در زمان نهایی شدن برجام صورت گرفت که طرف مقابل ما قصد داشت خباثت‌های بسیاری به خرج دهد و اقدام بازدارنده ما، مانع از اجرای بسیاری از برنامه‌های آنان شد. جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: خدمات خالصانه و گسترده تیم‌های درمانی سپاه در سراسر کشور و بخصوص در مناطق دورافتاده و محروم باعث شده تا یک اعتماد عمومی گسترده و معناداری نسبت به سپاه شکل بگیرد که این یک فرصت و سرمایه‌‌ای بزرگ برای پیشبرد اهداف انقلاب است. جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود به ماجرای بازداشت تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس اشاره کرد و گفت: در ماجرای دستگیری تفنگداران آمریکایی، آن‌ها قصد داشتند که به جزیره عربی حرکت کنند، اما در مسیر جزیره فارسی قرار می‌گیرند درحالی بود که نه‌تنها مشکل فنی نداشتند، بلکه تمامی تفنگداران آمریکایی تصور می‌کردند که در حال نزدیک شدن به جزیره عربی هستند. دریادار فدوی خاطر نشان کرد: این اتفاقات در زمان نهایی شدن برجام صورت گرفت که طرف مقابل ما قصد داشت خباثت‌های بسیاری به خرج دهد و همین اقدام ما بازدارنده بود و مانع از اجرای بسیاری از برنامه‌های آنان شد. وی در پایان با قدردانی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) در اجرای برنامه‌های مختلف درمانی گفت: مجموعه آموزشی-درمانی بقیةالله (عج) با ۷۰۰ پزشک ظرفیت بسیار بزرگی است که قطعا ورودش به هر عرصه‌ای با موفقیت همراه خواهد بود

پاکسازی خان شیخون از تروریست‌ها

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دمشق؛ ارتش سوریه پس از آزادی خان شیخون درصدد پاکسازی و بازگشایی راه ترانزیتی دمشق به حلب است.
برنابرنا1 روز قبل
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در توییتر خود نوشت: بازداشت چند نفر در ایران خودرو یک ظاهرسازی تکراری است. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «حشمت الله فلاحت پیشه»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در توییتر خود نوشت: «بازداشت چند نفر در ایران خودرو یک ظاهرسازی تکراری است. رانت خودرو به حدی فراگیر است که آن را به مصون‌ترین قلعه در مقابل قوانین کشور تبدیل کرده است. تا زمانی که فهرست بهره‌مندان از هزینه‌های تحمیلی به مردم اعلام نشود، این رانت خونین ادامه دارد.»
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: شرکت «استینا بالک»، مالک نفتکش انگلیسی «استینا ایمپرو» که توسط ایران توقیف شده با صدور بیانیه‌ای از دیدار مدیرعامل این شرکت با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران خبر داد. در این بیانیه که امروز چهارشنبه صادر شده آمده «اریک هانل»، مدیر عامل شرکت «استینا بالک» در استکهلم با محمد جواد ظریف دیدار کرده و توانسته با او درباره آزادی نفتکش استینا ایمپرو و خدمه آن رایزنی کند. طبق این بیانیه، این دیدار در شرایطی انجام شد که ظریف برای برگزاری دیدارهای دوجانبه با وزیر خارجه سوئد و سایر مقام‌های این کشور در این کشور حضور داشت. در این بیانیه آمده است: «گفت‌وگوی سازنده‌ای برگزار شد و ما مسئله تبادل اطلاعات کردیم. تأکید بر اهمیت آزادسازی ۲۳ خدمه نفتکش که اتباع کشورهای هند، روسیه، لیتوانی و فیلیپین هستند برای ما حائز اهمیت بود.» اریک هانل از وزیر خارجه ایران بابت فراهم آوردن امکان دسترسی مقام‌های سفارت به سرنشین‌های کشتی‌ توقیف‌شده و تسهیل تماس‌های میان خدمه با اعضای خانواده آنها تشکر کرده است.

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر