الیاف گوش پاک‌کن جمجمه بانوی جوان را خورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سرگرمی
الیاف گوش پاک‌کن جمجمه بانوی جوان را خورد

الیاف گوش پاک‌کن جمجمه بانوی جوان را خورد

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: استفاده غیراصولی از گوش پاک‌کن، زن جوان استرالیایی را به عفونت خطرناکی دچار کرد که جمجمه وی را خورد و باعث ناشنوایی دائمی او شد.

این بانوی ۳۷ ساله که جاسمین نام دارد، در گفتگو با نشریه That's Life عنوان کرد که هر شب گوش‌های خود را با گوش پاک کن تمیز می‌کرده است. چند سالی بود که شنوایی گوش چپ جاسمین هر روز کم‌تر و کم‌تر می‌شد و یک صدای اعصاب خردکن هی می‌آمد و می‌رفت، تا جایی که گوشش شروع به درد کردن کرد و وی دیگر به سختی می‌توانست صدای فرزندان خردسال خود را بشنود.

پزشکی که این بانوی استرالیایی در اولین مرحله به وی مراجعه کرد، مشکل او را عفونت گوش تشخیص داده و برایش آنتی بیوتیک تجویز کرد. در نتیجه جاسمین به تمیزکردن گوش‌هایش با گوش پاک کن ادامه داد تا جایی که روی الیاف آن خون دید.

پزشک بعدی به جاسمین توصیه کرد تا سنجش شنوایی انجام دهد. نتیجه این سنجش که از ناشنوایی نسبی این بانوی جوان حکایت داشت، وی را به وحشت انداخت.

در مرحله بعد، یک پزشک گوش و حلق و بینی با بررسی نتیجه سی تی اسکن جاسمین به وی گفت که باید ۴ یا ۵ سال پیش به وی مراجعه می‌کرده است.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار تفریحی

تایج آزمایش‌ها نشان داد که الیاف گوش پاک کن برای ۵ سال در گوش وی گیر و عفونت کرده بودند، عفونتی که استخوان جمجمه پشت این گوش را خورده و آن را به ضخامت یک کاغذ رسانده بود. آن طور که پزشکان می‌گویند اگر کمی دیرتر مشکل اصلی کشف شده بود، مرگ این بانو قطعی بود.

در حالی که عموم مردم استفاده از گوش پاک کن را روشی امن و مناسب برای تمیز کردن گوش می‌دانند، کارشناسان سلامت نسبت به آن هشدار می‌دهند.

تارنمای آکادمی آمریکایی گوش و حلق و بینی - جراحی سر و گردن در این باره می‌نویسد: «اگرچه ممکن است این طور به نظر برسد که بخشی از جرم گوش از طریق گوش پاک کن، سنجاق سر، گیره کاغذ و هر چیز دیگری که در گوش خود فرو می‌برید، خارج می‌شود؛ اما در واقع دارید این جرم را به داخل گوش می‌رانید که می‌تواند برایتان مشکل ساز شود.» کد خبر ۴۵۱۴۷۶

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
زن غرغرو به زنانی می‌گفتند که مدام غر می‌زدند و با خبرکشی، شایعه‌پراکنی، رفتار ناهنجار و … آرامش همسایگان را به هم می‌زدند. افسار زن غرغرو یک دهان بند آهنی با یک چارچوب آهنی بود که دور سر قرار می‌گرفت. بالای این افسار آلمانی یک زنگوله دارد تا توجه بیشتری را جلب کند و باعث تحقیر و سرزنش بیشتر زنان شود. بسیاری از شهر‌ها تنبیه خاص خود را برای زنان غرغرو و شوهران بی‌غیرت داشتند. این تنبیه یک قرن رواج داشت، اما در بخش‌هایی از اروپا مثل آلمان، تا اوایل دهه ۱۸۰۰ به عنوان مجازات در کارگاه‌ها استفاده می‌شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
به مناسبت سومین جشنواره تابستانی مبل و منبت، نخستین قطار گردشگری عصر سه شنبه وارد شهرستان ملایر شد. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر روز سه شنبه در حاشیه این آئین در گفت و گو با ایرنا افزود: یکصد گردشگر از تهران و سایر نقاط کشور با قطار گردشگری وارد ملایر شدند. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر تاکید کرد: در تلاش هستیم با همکاری بخش خصوصی و دفاتر خدماتی و مسافرتی ملایر را از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کنیم و حداقل هفته‌ای یکبار شاهد ورود قطار گردشگری به ملایر باشیم. جلیلی با تاکید بر اینکه قطار گردشگری باید رونق گیرد و مسافران از سفر با قطار تهران _ ملایر استقبال کنند افزود: هفت دفتر خدماتی مسافرتی در ملایر فعال است که بیشتر در حوزه سفرهای زیارتی فعالیت کرده‌اند و در تلاش هستیم ویژه گردشگری با همکاری این دفاتر و ارتباط با آژانس‌های مسافری کشور در طول سال شاهد ورود قطار گردشگری به ملایر باشیم. وی با اشاره به ورود نخستین قطار گردشگری در ۲۹ مرداد همزمان با عید سعید غدیر خم اظهار داشت: ۳۱ مرداد نیز دومین قطار گردشگری وارد شهر ملی منبت می‌شود که در سفر یک روزه برنامه‌ها و بازدیدهای متنوعی برای گردشگران طراحی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر