نکته بهداشتی: چرت زدن درست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. سرگرمی
نکته بهداشتی: چرت زدن درست

نکته بهداشتی: چرت زدن درست

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: چرت زدن می‌تواند خلق‌وخو، کارکرد و هشیاری را بهبود بخشد.

اما از طرف دیگر خوابیدن در زمان نادرست یا برای مدت بیش از حد طولانی می‌تواند مشکلاتی برای شما ایجاد کند.

برای چرت زدن درست به این نکات توجه کنید:

- مدت چرت زدن را به ۱۰ تا ۲۰ دقیقه محدود کنید.

- در ابتدای بعدازظهر چرت بزنید.

- در مکانی آرام و تاریک و بدون مزاحمت چرت بزنید.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

پیش از بازگشت‌ به فعالیت‌های روزانه پس از چرت زدن، مدتی را برای هشیار شدن کامل به خود بدهید. اگر کاری که می‌خواهید پس از چرت زدن انجام دهید، نیاز به واکنش سریع یا دقیق دارد، مدت بیشتری به خودتان وقت بدهید. کد خبر ۴۵۱۴۷۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
زن غرغرو به زنانی می‌گفتند که مدام غر می‌زدند و با خبرکشی، شایعه‌پراکنی، رفتار ناهنجار و … آرامش همسایگان را به هم می‌زدند. افسار زن غرغرو یک دهان بند آهنی با یک چارچوب آهنی بود که دور سر قرار می‌گرفت. بالای این افسار آلمانی یک زنگوله دارد تا توجه بیشتری را جلب کند و باعث تحقیر و سرزنش بیشتر زنان شود. بسیاری از شهر‌ها تنبیه خاص خود را برای زنان غرغرو و شوهران بی‌غیرت داشتند. این تنبیه یک قرن رواج داشت، اما در بخش‌هایی از اروپا مثل آلمان، تا اوایل دهه ۱۸۰۰ به عنوان مجازات در کارگاه‌ها استفاده می‌شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
به مناسبت سومین جشنواره تابستانی مبل و منبت، نخستین قطار گردشگری عصر سه شنبه وارد شهرستان ملایر شد. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر روز سه شنبه در حاشیه این آئین در گفت و گو با ایرنا افزود: یکصد گردشگر از تهران و سایر نقاط کشور با قطار گردشگری وارد ملایر شدند. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر تاکید کرد: در تلاش هستیم با همکاری بخش خصوصی و دفاتر خدماتی و مسافرتی ملایر را از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کنیم و حداقل هفته‌ای یکبار شاهد ورود قطار گردشگری به ملایر باشیم. جلیلی با تاکید بر اینکه قطار گردشگری باید رونق گیرد و مسافران از سفر با قطار تهران _ ملایر استقبال کنند افزود: هفت دفتر خدماتی مسافرتی در ملایر فعال است که بیشتر در حوزه سفرهای زیارتی فعالیت کرده‌اند و در تلاش هستیم ویژه گردشگری با همکاری این دفاتر و ارتباط با آژانس‌های مسافری کشور در طول سال شاهد ورود قطار گردشگری به ملایر باشیم. وی با اشاره به ورود نخستین قطار گردشگری در ۲۹ مرداد همزمان با عید سعید غدیر خم اظهار داشت: ۳۱ مرداد نیز دومین قطار گردشگری وارد شهر ملی منبت می‌شود که در سفر یک روزه برنامه‌ها و بازدیدهای متنوعی برای گردشگران طراحی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر