همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
یکی از محصولات اقتصادی نیسان که گروه زیادی از مشتریان را به سمت خود جلب می کند؛ مدل ورسا 2020 است که قیمت پایه آن از حدود 15 هزار دلار آغاز می شود.

عصرایران- نام نیسان در کلاس خودروهای سواری با مدل ماکسیما در ایران به اوج محبوبیت رسید. یک سدان بزرگ با کابینی فوق العاده راحت و موتور قدرتمند که هنوز هم می‌تواند هر مخاطبی را جذب خود کند! این خودرو به رغم عدم ارائه مدل روز، همچنان در رده قیمتی خود یک انتخاب برتر نسبت به خیلی از صفر کیلومترهای بازار ایران است!

به هر ترتیب نیسان نیز براساس رسمی که در صنعت خودروسازی ژاپن برقرار بوده، محصولاتی مطمئن و کم دردسر را روانه بازار جهانی می‌کند و از این رو همواره اعتماد مشتریان را همراه خود داشته است.

یکی از محصولات اقتصادی نیسان که گروه زیادی از مخاطبان بازار خودرو را به سمت خود جلب می‌کند؛ مدل ورسا ۲۰۲۰ است که قیمت پایه آن از حدود ۱۵ هزار دلار آغاز می‌شود. با توجه به امکانات و برچسب قیمتی این خودرو که آنرا به عنوان یک سدان مقرون به صرفه در بازار جهانی مطرح می‌کند، در مطلب امروز به معرفی مدل مذکور خواهیم پرداخت.

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 4

ورسا ۲۰۲۰ در ۴ تیپ مختلف ارائه می‌شود که البته تمامی مدل‌ها از منظر ظاهری تفاوتی با یکدیگر ندارند. ورسا در مدل ۲۰۲۰ از همان پلتفرم مدل قبلی استفاده کرده‌اند با این تفاوت که ارتفاع خودرو نزدیک به ۶ سانتیمتر کاهش یافته، در عرض ۴٫۵ سانتیمتر و در طول ۴ سانتیمتر افزایش داشته است.

تیپ‌ها نیز شامل: ورسا اس با جعبه دنده ۵ سرعته دستی و برچسب قیمت ۱۴۷۳۰ دلار، ورسا اس با جعبه دنده سی وی تی و قیمت ۱۶۴۰۰ دلار، ورسا اس وی با جعبه دنده سی وی تی و برچسب قیمت ۱۷۶۴۰ دلار و در نهایت ورسا اس آر با جعبه دنده سی وی تی و قیمت ۱۸۲۴۰ دلار. تمامی مدل‌های نامبرده از موتور ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری استفاده می‌کنند.

نمای ظاهری

در رابطه با نمای ظاهری این خودرو همه چیز به سلیقه مشتری مربوط می‌شود اما از منظر فاکتورهای طراحی صنعتی و همچنین رده قیمتی که از آن صحبت می‌کنیم، می‌توان نیسان ورسا را یک خودروی زیبا و بی نقص دانست. اینجا همه چیز به خوبی سرجای خود قرار گرفته است!

در نمای جلو گریل (جلوپنجره) و بامپر (سپر) یکپارچه پیش روی بیننده قرار می‌گیرد که ظاهر «V» شکل مشابه با سایر محصولات جدید نیسان را همراه با خود دارد البته اینجا گریل و بخش V شکل در مقایسه با سدان‌های بزرگ نیسان مانند آلتیما کوچکتر شده است. گریل ساده و کوچک در هماهنگی مناسبی با چراغ‌های جلو و بامپر قرار دارد و می‌توانیم بگوئیم یک معمولی خوب را برابر خود مشاهده می‌کنیم.

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 10همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 11

در نمای جانبی ورسا؛ درپوش موتور برجسته و شیب بیشتر شیشه جلو در مقایسه با مدل‌های قبلی جلب نظر می‌کند. خطی که از چراغ‌های جلو آغاز شده و روی درهای جلو محو می‌شود در موازات خط دیگری که زیر آن آغاز شده و با عبور از دستگیره‌ها به چراغ‌های عقب می‌رسد؛ وظیفه نمایش تفاوت سطح برعهده دارند تا این محصول بیش از حد درگیر سادگی طراحی نباشد. ورسا در شیشه راننده همانند درب‌های عقب طراحی دو تکه دارد که شاید این ویژگی خیلی مورد پسند مشتریان نباشد.

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 13

بخشی از چراغ‌های عقب با نمای جانبی خودرو به اشتراک گذاشته شده که با حرکت به قسمت انتهایی خودرو می‌توانیم ظاهر کامل آنرا کشف کنیم! در این قسمت از ورسا مخاطب هرچه بیشتر متوجه کدهای مشترک نیسان در این محصول با سدان‌های بزرگ‌تر مانند آلتیما و ماکسیما می‌شود تا جائیکه باید ورسا را یک آلتیمای کوچک و اقتصادی بنامیم.

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 15

نیسان آلتیما ۲۰۱۹

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 17

نیسان در الگوی تشکیل دهنده چراغ عقب نیز رویکرد خلاقانه و جالبی داشته است.

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 19

همانطور که عنوان شد این محصول در ۴ تیپ ارائه می‌شود که در بخش ظاهری تفاوت‌های جزیی دارند برای مثال ورسا اس با فولادی ۱۵ اینچی عرضه می‌شود در حالیکه ورسال اس وی با رینگ ۱۶ اینچی آلومینیومی به دست مشتریان می‌رسد. مدل اس آر نیز با چراغ‌های ال ایی دی، رینگ ۱۷ اینچی آلومینیومی، پوشش آینه بغل مشکی و گریل تیره‌تر عرضه می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | اخبار و تازه های علم و تکنولوژی

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 22

کابین و امکانات هوشمند

نیسان ورسا در این بخش برای کلاس خود یک پرچمدار محسوب می‌شود! زیرا در ارزان‌ترین تیپ نیز طراحی و کیفیت بالای مواد بکار رفته در تولید تجهیزات داخل کابین، مشتری را غافلگیر می‌کند.

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 25

در ورسا ۲۰۲۰ فضای پای سرنشینان جلو حدود ۷ سانتیمتر بیشتر شده اما جا برای سرنشینان عقب به میزان ۱۵ سانتیمتر کمتر شده است. این عدد چشمگیر در مقایسه با رقبایی مانند هیوندای اکسنت، ریو از کیا و یاریس از تویوتا می‌تواند یک امتیاز منفی برای ورسا باشد.

فرمان با دکمه‌های کنترلی کامل، کنسول دو تکه (یک بخش از چرم باکیفیت و نرم شکل گرفته) و همچنین یک نمایشگر لمسی ۷ اینچی در قلب آن مجموعا نمای جذاب داخل کابین را شکل داده‌اند. طراحی کنسول این خودرو به رغم سادگی بسیار خوب انجام شده، مخصوصا محل و شرایط قرارگیری نمایشگر لمسی که هیچگونه نقصی ندارد.

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 28همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 29

نمایشگر آمپر ترکیبی فعال از آنالوگ و دیجیتال است! بدین ترتیب که سرعت سنج آنالوگ در کنار نمایشگر کوچک دیجیتال قرار گرفته است. در مدل‌های اس وی و اس آر نمایشگر ۷ اینچی سیستم سرگرمی این خودرو از پلتفرم اپل کارپلی و اندروید اتو پشتیبانی می‌کند.

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 31همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 32همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 33همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 34همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 35

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 37

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 39

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 41

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 43

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 45

البته مدل اس نیز نمایشگر ۷ اینچی را دارد اما خبری از سیستم سرگرمی هوشمند در کار نیست. تمامی این مدل‌ها دارای پورت‌های یو اس بی (۳ عدد)، دکمه پوش استارت و بلوتوث برای به اشتراک گذاری صدا و تماس تلفنی هستند.

ورسا در مدل جدید قابلیت‌های ایمنی را به خوبی ارتقا داده است. تمامی تیپ‌های این خودرو مجهز به ترمز اضطراری اتوماتیک، ترمز اتوماتیک عقب و اخطار رانندگی خارج از خط هستند. در مدل‌های اس وی و اس آر نمایش نقاط کور دید راننده توسط دوربین نصب شده روی آینه و هشدار جلوگیری از تصادف در هنگام حرکت با دنده عقب، نیز جز امکانات خودرو محسوب می‌شود.

تمامی مدل‌ها دارای کروز کنترل ساده هستند که نباید با نوع تطبیقی آن اشتباه شود، دقیقا شبیه وضعیتی که نیسان برای مدل کیکس در نظر گرفته است.

یکی دیگر از امکانات جالبی که برای ورسا فعال شده، روشن/خاموش اتوماتیک چراغ هایی جلو و همچنین نوربالای هوشمند برای چراغ‌های مذکور است که ما مشابه‌اش را در خودروهای گران قیمت بازار دیده‌ایم.

ورسا اس آر زیباترین فضای داخلی کابین بین تمام تیپ‌های این خودرو را به خود اختصاص می‌دهد زیرا استفاده از چرم مشکی مرغوب و دوخت درشت قرمز منظره‌ای متفاوت را برای کابین این خودرو ایجاد کرده است.

تیپ اس آر

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 52همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 53همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 54همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 55همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 56

موتور

تمام تیپ‌های ورسا همانطور که ابتدای متن اشاره شد از موتور ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری با خروجی ۱۲۲ اسب بخار و گشتاور ۱۱۴ پوندفوت استفاده می‌کنند. جعبه دنده سی وی تی غیر از مدل اس روی سایر تیپ‌ها نصب شده است اما خریداران می‌توانند برای مدل اس نیز این آپشن را با پرداخت ۱۶۷۰ دلار اضافه، سفارش دهند.

در تست‌های رانندگی با ورسا، موتور ۱۲۲ اب بخاری این خودرو عملکردی کند داشته است. ورسا خودرویی است که زمان زیادی را برای رسیدن به سرعت بالا نیاز دارد. از سوی دیگر جعبه دنده نیز به عنوان عضو دیگر این مجموعه با عملکرد کند خود را معرفی می‌کند تا در نهایت ورسا یک خودروی تیز و چابک نباشد.

ورسا با جعبه دنده سی وی تی ۷٫۳ لیتر در شهر و ۵٫۸ لیتر در بزرگراه به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر سوخت مصر می‌کند. این آمار برای جعبه دنده دستی برابر با ۸٫۷ لیتر در شهر و ۶٫۷ لیتر در بزرگراه گزارش شده است.

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 61همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 62همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 63همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 64همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 65همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 66

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 68

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 70

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 72

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 74

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 76

همه چیز درباره خودروی ۱۵ هزار دلاری نیسان/طراحی، امکانات هوشمند و تیپ‌های مختلف (+تصاویر) - 78

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا20 ساعت قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

تماشا کنید؛ موتورسیکلتی که در سیمان خیس گیر کرده است!

چرخانچرخان1 روز قبل
شاید تاکنون نمونه این‌طور اتفاقات عجیب را درجایی دیده و از کسی شنیده باشید اما این موتورسیکلت هایابوسا که در دیترویت آمریکا، داخل سیمان خیس گیرکرده است، در نوع خود یک شاهکار محسوب می‌شود. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، راننده این موتورسیکلت نگون بخت، بدون توجه به علائم جاده‌ای برای کارهای ساختمانی، به‌گونه‌ای به داخل سیمان رانده است که لاستیک عقب موتور کامل درون آن گیرکرده است. هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه چه مدت‌زمانی این موتورسیکلت، داخل سیمان گیرکرده است وجود ندارد اما همان‌گونه که در فیلم دیده می‌شود، یک نفر در حال تماس گرفتن برای بیرون آورد موتور از این سیمان‌ها دیده می‌شود. اگرچه معلوم نیست که این حادثه چگونه اتفاق افتاده است اما بر اساس همین ویدئو کوتاه می‌توان متوجه شد که جاده در قسمت مورد نظر، با علائم ترافیکی مخصوص، بسته‌شده است. پس ممکن است که راننده، توجه‌ای به آن‌ها نکرده و یا فکر نمی‌کرده که سیمان خیس، انتظار یک راننده حواس‌پرت را می‌کشد!

لحظه آتش‌ گرفتن خودرو در پمپ بنزین اهواز + فیلم

رکنارکنا22 ساعت قبل
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت، شیوه‌نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تمام پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱۸ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را ابلاغ کرد. در ماده دو این شیوه‌نامه عنوان شده است که به منظور ایجاد هماهنگی در پرداخت حقوق و مزایای مستمر کارکنان، دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی موظف هستند که لیست حقوق و مزایای فوق‌العاده مستمر کارکنان خود را مطابق آخرین حکم کارگزینی به صورت ماهانه در سامانه خزانه‌داری کل، حداکثر تا بیستم هر ماه در سقف تخصیص صادره از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور بارگذاری کرده و با امضای بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف وی و امضای ذی‌حساب یا مسوول اور مالی مربوط حسب مورد از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی درخواست وجه کنند. بر اساس ماده پنج این شیوه‌نامه، سازمان اداری و استخدامی کشور موظف است که اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی شناسنامه‌دار را به تفکیک شماره ملی و به صورت برخط به خزانه‌داری کل ارسال کند.

فیلم | خسارت نیروی امنیتی به اپل استور برای گرفتن یک مگس!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.
موجموج23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۸ به مبلغ ۴ میلیون و ۱۴۴ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۴ هزار تومان رسید. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۵۸ هزار تومان، ربع‌ سکه یک‌ میلیون و ۳۵۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۵۹ هزار ۵۰۰تومان فروخته می‌ شود.

نظرها

اخبار بیشتر